Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki számít jó gyereknek?

Ki számít jó gyereknek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy aki már felnőtt (16+) milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie, hogy a szülője jó szemmel tekintsen rá? Jó tanuló, jó sportoló, esetleg egy felvilágosult valaki vagy olyan, akinek bármit elmondhat a szülő? Komoly felfogású és határozott? Nektek melyek a legfontosabbak? Egyszerre több is jöhet!

2022. okt. 9. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez minden szülőnél más, az én szüleim szerint attól voltam /nem voltam jó gyerek, hogy takarítottam, mosogattam, mostam stb.

Ha egyszer nekem gyerekem lesz azt szeretném hogy őszinte legyen velem, meg tudjak bent bízni, így szerintem ettől lesz jó gyerek majd

2022. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
A szülők szemében mindig az a jó gyerek, aki az ő elképzeléseiknek, elvárásaiknak megfelel.
2022. okt. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Aki szót fogad a szüleinek (ha azok jót akarnak neki), besegít otthon a házimunkában és akármiben, ha megkérik; tiszteli s szereti a szüleit és nem csinál olyat, ami miatt szégyenkezni kellene miatta.


Számomra nem az a fontos, hogy jó tanuló legyen, hanem az, hogy azokból a tárgyakból legyen jó, amelyekben ki tud teljesedni és a többiből meg elég, ha átmegy. Nem szeretném, ha olyasmivel töltené meg a fejét s fecsérelné az idejét, ami nem érdekli vagy felesleges. Inkább legyen boldog és sikeres abban, amiben igazán jó!

2022. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Azokra szokták mondani, akikkel nincs gond, nem kell aggódni miatta és nem kell túl nagy erőfeszítéseket tenni az irányába.


Szerintem ez kb annyit jelent, hogy elsődlegesen nem csinál semmilyen önpusztító tevékenységet, aztán meg, hogy maga után rendet tart és besegít a házimunkába, kedves és jó kapcsolatot ápol a szüleivel, a többi emberrel is kedves, van legalább 2-3 barátja és lehet látni, hogy lesz belőle valami, meg fogja állni a helyét az életben. Nagyon extrán okosnak szerintem nem kell lennie, hogy jó gyereknek lehessen hívni.


Amúgy most 25 vagyok, még messze a gyerek, de nyílván azt szeretném, hogy legyen boldog, vidám, egészséges, okos, kedves és szép.

2022. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
A szülők szemében az a jó gyerek, aki pontosan azt csinálja, amit ők mondanak neki. Ezért kell mihamarabb anyagi függetlenségre törekedni, mert bizony az mondja meg a tutit, aki az ifjú életét finanszírozza. Lehet, hogy a szülőknek igazuk van, de a gyerek önálló véleménye (ami lehet, hogy jobb, mint a szülőké) csak akkor derülhet ki, ha már képes eltartani magát. Addig bizony kuss a neve.
2022. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szempontból jó gyerek?
2022. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Na es milyen a jo szulo?
2022. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

- Betartja amit megígér.

- Előbb gondolkodik, aztán cselekszik, szóval megfontolt.

- Nem hagyja magát provokálni, vagy a megfelelő színvonalon képes visszaoltani.

- El tud vonatkoztatni, nem túl előítéletes, de azért óvatos.

- Képes tenni a kitűzött céljaiért, és elérni azokat!

2022. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Szülőtől függ. Minden szülő elvár valamit a gyermekétől, alap dolgokat, vagy az is lehet olyat vár tőle amit ő maga nem tudott megtenni. Általában nem akarnak rosszat, de bele esnek az “ ezt képzeltem el neked “ csapdába.


Én pl hiába tanultam jól, végeztem egyetemet, vagy keresek jobban, tartom el magam minden értelemben, nem vagyok jó gyerek, mert nem

Ugyan az a vallási nezetem. Tessek :D


Ezen nem

Érdemes rágódni. Mikor a szomszéd Marika gyereke ilyen jó, ( mellesleg ismerem) tudom, hogy amúgy meg ezt meg azt csinal. De erről gondolom nem tudnak, nem faj. Felesleges ezt kergetni :) Megfelelni kb lehetetlen. Inkább legyél célszerű, tedd meg amit kell, de elvezd az életet is. Én ezt vallom :) Felesleges ezen “ rugózni “. Nálam már pl elkezdik megérteni a dolgot, egyre kevésbé zavarja őket, így már nem vészes. Örülök is, hogy nem nekik akartam megfelelni .

2022. okt. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
2022. okt. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!