Mit tanacsolsz?

Figyelt kérdés
Apum reggel hívtak meghalt. 45 éves volt. Szívinfarktust kapott. Elhagyott 11 éves koromban. Gyerektartást sem fizetett. Nem keresett. Most milesz, egyetlen gyereke vagyok nekem kell eltemetetni. (22éves vagyok látás hallássérult rokkantnyugdíjas vagyok, mellete dolgozom) mitKellene tennem, ? Sosem keresett.
2022. szept. 12. 07:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően aki örököl az temettet, vagy ha ő nem tudja kifizetni az önkormányzat. Nem volt felesége, másik gyereke?
2022. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De felesége az volt. Én nem oroklok nemvolt neki háza albéreltbe laktak
2022. szept. 12. 07:32
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
A feleség lesz az ebben az esetben, akinek a dolga lesz q temetés intézni.
2022. szept. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Off Ha 11 eve nem volt vele kapcsolatod, akkor ki ertesitett?
2022. szept. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
A feleségének kell intéznie akkor. Ha pedig jelentkezik, hogy szállj be a temetés költségeibe mondd meg neki (a legjobb lenne már most tisztázni) hogy nincs miből beszállni, ráadásul semmilyen kapcsolatban nem voltatok. Ha nagyon követelőzik tedd hozzá, fedezze a nem fizetett gyerektartásból a temetést.
2022. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem csak házat lehet ám örökölni! Attól, hogy nem tudsz róla, még lehetett valami olyan vagyona, ami hagyatékba vonható (pl. autó, bankszámla, értékpapírok stb.), de akár ingatlantulajdon is lehet a nevén, amire már talán ő maga sem emlékezett. Sokaknál derül ki az eljárás során, hogy valahol vidéken még a szülők-nagyszülők-dédszülők után maradt valami földdarab. Elsődleges örökös az egyenesági leszármazó. Ha közjegyző elé kerül a hagyaték, ott visszautasíthatod természetesen. Anyagi helyzetedre való tekintettel természetesen kérhetsz az önkormányzatnál köztemetést, de ha volt felesége, akkor lehet, hogy azt ő fogja intézni. Abból a házasságból vannak féltestvéreid esetleg? (üdv: egy hagyatéki ügyintéző)

Amúgy ha nem is tartottátok a kapcsolatot, a kórház hogyan talált meg. Nem hinném, hogy téged adtak meg ebben az esetben értesítendő személynek.

2022. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyanyám testvére telefonált, apukám nagynénje.
2022. szept. 12. 08:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A felesége dolga. Gondolom ő paráztatott be téged, hogy neked KELL! Hiszen sok örökségre ő sem számíthat.

Nyugodj meg, nem a te dolgod.

A rokonoknak mond meg, hogy sajnálod, neked nem volt vele kapcsolatod, szóljanak mikor lesz a temetés, ha lesz időd elmész. Tényleg csak ennyit mondj, az érzelmi zsarolásnak ne engedj, mert itt lehet elszúrni.

2022. szept. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"egyetlen gyereke vagyok nekem kell eltemetetni"

. Ezt honnan vetted?

2022. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"20. § (1) A temetésről sorrendben a következők kötelesek gondoskodni:


a) aki a temetést szerződésben vállalta;


b) akit arra az elhunyt végrendelete kötelez;


c) * végintézkedés hiányában elhunyt temetéséről az elhalálozása előtt vele együtt élő házastársa vagy élettársa;


d) * az elhunyt egyéb, közeli hozzátartozója a törvényes öröklés rendje szerint.


(2) * Ha temetésre kötelezett személy nincs, ismeretlen helyen tartózkodik vagy a kötelezettségét nem teljesíti, a temetésről az elhalálozás helye szerint illetékes települési önkormányzat (fővárosban a kerületi önkormányzat) polgármestere, illetve ha az elhalálozásra a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott területen kerül sor, a főpolgármester - jogszabályban meghatározott határidőn belül - gondoskodik."


[link]

2022. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!