Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogy gondolja: Szülőként...

Ki hogy gondolja: Szülőként meddig felelős az ember a gyermekéért?

Figyelt kérdés

Természetesen most nem az egész napos felügyeletet igénylő, betegségben szenvedő gyermekekre gondolok, mert az más kategória.

Nyilván amíg be nem tölti a 18-at jogilag is felelős vagy. És felnőtt korában? Mennyire kell támogatni, irányítani? Ha mondjuk házastársa vagy rokonsága részéről sérelem éri, akkor segíteni kell neki? Vagy álljon meg saját lábán bizonyos helyzetekben?


2022. aug. 23. 08:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
9%

18 ha nem bántalmazták volna a szulei kiegyensulyozott normalis kaocsolatai lettek volna felnove!

Igenis egy szülő egy gyerek EGÉSZ életét teheti tonkre.

2022. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
19%

21!


Tehát ezek szerint akinek bántalmazott szülei voltak, az maga is az lesz. A valóságban többnyire épp hogy nem lesz bantalmazo. Plusz nem bantalmazo szülők gyerekeibol is lehetnek kesobb bantalmazo szülők.


Van olyan, hogy egy szülő tönkre teszi a gyerek életét, de ahogy már írtam, egy átlag értelmi képességekkel megaldott 10 éves már tudja, mi a jó és mi a rossz. Egy felnőtt pedig a saját tettéért felelős, nem kell minden xar miatt anyut meg aput okolni.

2022. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
93%

8-as: a 2-es vagyok, szerintem félreértetted kicsit, amit írtam.

Ha kikéri a véleményemet a párkapcsolat/rokonsággal kapcsolatosan, akkor elmondom, ha segítségre van szüksége, akkor azt is megkapja, de magát a problémát neki kell lerendezni - lezárni a kapcsolatot, vagy eligazítani a rokonságot, nem nekem kell odamenni és rendezkedni.

Természetesen, ha átmenetileg szüksége van arra, hogy visszaköltözzön, az is rendben van, de tartósan nem tartom egészségesnek, ha a felnött gyerek a szülökkel él, ebböl csak konfliktus lesz.

2022. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
18%

22 egy emberbe a magvakat gyökereket az alapot a szülő fekteti le. És magát az éntudatot is.

Erre épul rá a személyiség tovabbi szerkezet. Az agyműködés gondolkodás pedig berögzült sémákon keresztül halad.

Irdatlan felelőssége van egy szülőnek egy ember életéért.

2022. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
88%

24!


Aha. A valóság viszont az, hogy nem élhet mindenért a szülőt hibáztatni, se dicsérni. Ha alkesz, elhanyagoló, bantalmazo pár gyereke ugyanilyen lesz, akkor a szülő a hibas, ugye. Ha normális ember lesz belőle, akkor is a szülő tehet rola? Ugyanmar.

2022. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%

"Ha mondjuk házastársa vagy rokonsága részéről sérelem éri, akkor segíteni kell neki? Vagy álljon meg saját lábán bizonyos helyzetekben?"


Ha a házasságra alkalmas, akkor tudja már rendezni a párkapcsolati zűrjeit. Nem kell, és nem is szabad más házassági zűrjeibe beleszólni, a saját gyerekedébe se.

2022. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
24%
Én is amondó vagyok, hogy valamennyire egész életében. Egy csomó elcseszett felnőttről kiderül, hogy a gyerekkori traumái miatt ilyen, vagy a rossz mintákat hozza tovább. Persze ez nem azt jelenti hogy pénzelned kéne a felnőtt gyereked, de ha nagyon elcseszett lett akkor igenis nézz magadba.
2022. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
9%
Irányítani nem kell,támogatni viszont bármeddig. Ezalatt persze nem az eltartást értem,hanem nyilván ha valamilyen téren válságba kerül,akkor mellette állni,ugyanis egy ember sem lesz tökéletes felnőtt korára,mindenkinek szüksége lehet egy-egy jó tanácsra,támogatásra.
2022. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a szülöre fogni, ha valaki felnöttként nem képes normálisan élni - lásd a gyerekgyilkos példa - , bármelyik felnött el tud menni megfelelö szakemberhez és rendbe tudja tenni magát, mindenkiböl lehet normális ember. Persze könnyebb a szülöt hibáztatni, mint tenni valamit!
2022. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek. Egy önálló felnőtt ember már tudna tenni ellene,bár miért is tenne,ha egyszer a ma egyre divatosabbá vált szülő hibáztatása pont beleringatja abba a kényelmes állapotba,hogy ő semmiről nem tehet,ő csak a körülmények áldozata. Ahelyett,hogy sarkallnák őt a változásra.
2022. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!