Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogy gondolja: Szülőként...

Ki hogy gondolja: Szülőként meddig felelős az ember a gyermekéért?

Figyelt kérdés

Természetesen most nem az egész napos felügyeletet igénylő, betegségben szenvedő gyermekekre gondolok, mert az más kategória.

Nyilván amíg be nem tölti a 18-at jogilag is felelős vagy. És felnőtt korában? Mennyire kell támogatni, irányítani? Ha mondjuk házastársa vagy rokonsága részéről sérelem éri, akkor segíteni kell neki? Vagy álljon meg saját lábán bizonyos helyzetekben?


2022. aug. 23. 08:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
6%
16-ig vagyok érte kizárólagosan felelős, onnantól rengeteg dologban egyedul is dönthet, illetve a szülő döntésével szembe szállhat jogi úton. 16 és 18 között is van valamennyi, de az már jóval kevesebb, 18 felett pedig megszunik.
2022. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
64%
En biztos nem fordítanék neki soha hátat.
2022. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk felelősnek lenni érte és nem hatat fordítani az nem ugyanaz.

Felelősnek lenni azt jelenti, hogy a te dolgod mindent megoldani és mindenért a következményeket vállalni.

2022. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem felnottkorban a felelosség már a nem hátat forditást jelenti.


Azaz ha kell ugyvedet fogad, segit

2022. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

14!


Az nem felelősségvállalás, hanem segítség.

2022. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
35%

Egy gyerek felnotten olyan hibákat kovet el javareszt amit a gyerekkorbol kialakult személyisegének koszonhet es a gyerekkorát a szulo tette olyanná amilyenné. A bennunk lakozo gyereket es berogzült entudatot nem lehet csak ugy kidobni.

De itt ugy sem értik.

2022. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
35%

Szelsoseges pelda

Bantalmazo szulők gyereke felnotten bantalmazo kapcsolatokba fog keveredni.

Igenis a 30 éves agyonvert megolt gyereke miatt is a szulo volt a felelos.


Es nem szelsosegesen nezve is komplxen is ez megy

2022. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
34%

Hát 17, ez orbitális baromság. A 30 éves a saját tetteiert felelős. Egy normális, nem értelmi fogyatékos 10 éves már azért tisztában van nagy vonalakban azzal, mi a jó, mi a rossz, mi normalis, mi nem.

Az utóbbi pár év lett divat konkrétan mindenért a szülőt hibáztatni.

2022. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

Szigorú értelemben véve kb 16 éves koráig. 16 évesen már saját maga felelős azért, hogy öl, rabol, csal e. Nem tudom meggátolni. Sőt, ilyen idős korban már fiatalkorúak börtöne is van. Nyilván nem ok nélkül.


Ha most azt nézem, hogy jó a kapcsolat és támogatásról van szó, akkor nyilván akármeddig, bizonyos értelemben véve.

Tehát ha 18 évesen drogozik, nyilván nem tudnám támogatni és tenni sem tudnék ellene. Irányítani sem kell. Utat kell próbálni mutatni, elmagyarázni más néző-,szempontokat is neki ha felmerülnek gondok, vagy nagy döntések az életben.

Ha 20 éves, ha 30, ha alázzák, vagy próbálnak rajta fogást találni mondjuk egy családi eseményen, azt én sem hagyom szó nélkül. Persze nem úgy, hogy hagyd békén a pici fiamat, hanem úgy, ahogy bármely más családtagot védenék.

A támogatás részt tekintve, nyilván pénzügyileg is segítek, ahol tudok. Ez sem jár persze alanyi jogon. Ha lusta dolgozni, hülyeségekre költ, nem tanul, akkor az én támogatásomra se számítson. Nélkülem is meg kell egyszer, hogy éljen.

Engem például sokáig támogattak a szüleim, sokáig laktam is otthon. Segítettem a házimunkában, beszálltam a kajába, minden egyéb dolgot magamnak vettem. Ennyit kértek tőlem. Szerintem ez teljesen normális.


De ugyanakkor 18 éves gyerekem nyakán sem ülnék már. Tudjam hol van, mikor, kivel és mehet. Ha itókázni akar, keresse meg maga rá a pénzt.

2022. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
14%
Ha mar 18 eljen ugy ahogy akar es ahogy tud.
2022. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!