Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleiteknek van kedvenc...

A szüleiteknek van kedvenc gyerekük?

Figyelt kérdés
Nekem van egy bátyám, és egyre jobban úgy érzem, hogy ő a kedvenc, pl: ő kapott egy 15000 forintba kerülő okoskarkötőt, míg az enyém, amit én kaptam csak 2000 forint. Apa folyton közös programokat szervez nekik kettőjüknek, amikor én kitűnő lettem, annyit mondtak, ügyes vagy, amikor neki csak pár négyese lett, kapott egy ajándékot. Ez még nem jelent semmit? Vagy ha igen, mit tehetnék ellene?

2022. júl. 27. 17:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%
Nàlunk kicsit fura a szitu, mert nekem nincs testvérem, de anyàmnak van egy 14 évvel fiatalabb huga. Ő van abban az aranygyermek stàtuszban, hogy ő bàrmit csinál, az tökéletes, de én mindenért sz@r vagyok. Neki màr van gyereke is, és férje, akikért anyàm odavan, őket nézi unokahug helyett unokànak, sógor helyett pedig vejnek. Én meg a vőlegényem le vagyunk tojva magasról...meg se akarja ismerni a leendő férjemet.
2022. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben van.
2022. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám a kedvenc, bár őt utálják a legjobban. Testvéreim szerint én vagyok a kedvenc, pedig a munkák 90%-át én csinálom, a fennmaradón ők osztoznak. Fura család vagyunk
2022. júl. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%
A mostohaöcsém. Miért? Mert ő fiú, én meg lány.
2022. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
23%
Én egyke vagyok, de van 2 gyerekem és van kedvenc
2022. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Mindkettőnket utálnak 🤷‍♂️
2022. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is van/volt. Az öcsém, mert fiú és aranyat szarik. Utálom is...
2022. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
94%
Igen az "bátyám" nagy kedvenc gyerek, mert fiú. Én(lány) meg hugom le vagyunk sz@rva mert lányok vagyunk. "Szüleim" többször mondták nekünk számukra "bátyám" az igazi gyermekük, mert fiúnak születet. Én meg hugom meg szánalmas senkik vagyunk számukra, mert lánynak születtünk. Hát igen még mindig léteznek olyan családok ahol fiú gyermek a szent és lány gyermek egy senki. :(
2022. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem igazán. Persze az első gyerek mindig olyan "különleges", másképp tekintenek rá a szülők, de én sose éreztem azt hogy kevébé szeretnének engem, mint őt. Amit neki megadtak, azt nekem is megtették, mindig ott segítenek ahol tudnak, de nylván egyikünknek erre van szüksége az életben, a másiknak amarra.

Tenni nem igazán tudsz tenni ellene. Próbáld esetleg te elhívni őket vagy közös programot szervezni velük, könnyen lehet, hogy a személyiségedből fakadóan gondolják úgy, hogy esetleg nem lennél vevő ilyenekre.

2022. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Nálunk az idősebbik bátyám,pedig ő beszél a legcsúnyában velük,ő csinál meg sok olyant ami nem tetszik nekik stb stb de ez nem baj meg az se hogy minket a a fiatalabbik bátyámmal mindenhonnan "kitúr" ez sem gond.De egyébként a szüleimmel ennek ellenére nagyon nagyon jól ki jövök sokat járok hozzájuk stb de nagyon érezhető ez a különbség tétel,anyagiakban teljesen egyformára van húzva minden,de érzésekben ő kapja a legtöbbet pl míg hozzánk eljönnek 1 szer és láthatóan nagyon unják magukat,sokszor nézik az időt szinte mindig csak 1 órát maradnak azt megvárják és elmennek, a legidősebb bátyámhoz addig elmennek 10 szer és 2-3 órára ezt tudom mert el is mondják,eldicsekszik,mert folyton és folyton csak róluk van szó...csapból is az jön hogy mi van velük épp mit csináltak stb


Én szociális fóbiával és szorongással küzdök,úgy gondolom hogy ennek is köze van hozzá,meg annak is hogy ha egyszer ahol én jelen vagyok legyen az egy baráti társaság egy autószerelő vagy bármilyen egyéb kapcsolat és ő oda talál akkor engem onnan,elűz,kitúr stb,gyógyszereket is szedek és pár éve a feleségem rokonságában tartottak egy esküvőt szombati napon és akkor annyira szét voltam hogy egyszerűen nem bírtam magam rá venni hogy elmenjek,így a feleségem és a gyerekem egyedül mentek el,erre másnapra anyám szervezett egy kisebb családi kaját egy olyan helyen amit már említettem neki hogy nem szeretek (vagy elfelejtette,vagy nem érdekli) és azt is tudta hogy előtte való nap lemondtam az esküvőt.…

Az is gond ezzel a betegséggel hogy így tehetetlenebb is vagyok,segíteni kell sokszor,nem bírok elintézni dolgokat stb ebben a szüleim sokat segítenek nekem míg a bátyám sok mindent elintéz,igaz csinált egy óriási kárt több 10 milliót buktunk végette,de ez sem gond,én csináltam volna ki lennék tagadva...és mivel ő sok mindent elintéz én meg nem ez szélesített a különbség tétel nagyságán.Gondolkdok is néha hogy el kellene költözni...

2022. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!