Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha az előzményeket...

Miért baj, ha az előzményeket tekintve nem vagyok kíváncsi az anyám új párjára, annak a gyerekeire? A megkérdezésem nélkül lett odaadva nekik a szobám, dolgaim.

Figyelt kérdés

Az első férje az apám volt, így visszagondolva vele "csak" az volt a gond, hogy 3 éves koromban elhagyott minket és azóta csak karácsonykor látom (akkor is a nagyszüleimnél, egy ebéd keretében). Semmit nem tud rólam, a gyerektartást is a nagyim utalja anyának a mai napig. Cserébe minden karácsonykor talál alkalmat arra, hogy belekössön valamibe velem kapcsolatban (miért ilyen játékot kértem ajándékba, miért nem eszek levest, miért humán beállítottságú vagyok, miért olyan szakra megyek az egyetemen, miért vágattam le a hajam stb.).


A második férje egy alkoholista szerencsejáték függő volt.


A harmadik férje volt a legrosszabb, ironikus módon vele volt együtt a legtöbb ideig. Idegbeteg, nárcisztikus ember volt, akinek barátai sem voltak és a saját gyerekei sem álltak vele szóba. Nem szeretném részletezni, hogy miket művelt, milyen apróságok miatt ordítozott vörös fejjel otthon úgy, hogy nem egyszer a szomszédaink már átcsengettek, hogy amúgy minden rendben van? Ő állította mindig, hogy saját gyerekeként szeret, de ha pl. nyaralni szerettem volna menni velük 12 évesen, ordítozott, hogy biztos nem fog elvinni. Anya nekem külön vásárolt be minden héten, mert a férje a kasszánál kezdett el vele veszekedni, hogy nekem minek vesz drága gyümölcsöket, meg jégkrémet. Szóval így a három férfi közül őt utáltam a legjobban, mert ő még csendben sem bírt maradni, folyamatosan kötözködött, üvöltözött otthon velem. És mellé sorozatosan csalta az anyámat is, a végére már gátlástalanul nem is titkolta.


Most váltak el tavasszal, az anyámnak már van új párja. Én egyetemista vagyok, havonta járok haza. Nem találkoztam még sem a pasival, sem a gyerekeivel. Mikor mondta az anyám, hogy hát úgy néz ki, van valaki, poénból mondtam, hogy azért ehhez ne menjen hozzá 2 hónap után. Akkor mondta, hogy csak kedveli, nem fog vele összeköltözni 3 hét után. Aztán mit ad isten, a pasi a három gyerekével már nálunk lakik. Mondtam az anyámnak, hogy hát de hol alszanak, nincs is ennyi vendégszobánk, erre kiderült, hogy az egyik gyerek az én szobámba lett beköltöztetve... Meg sem kérdezett erről, mikor kérdeztem, hogy és akkor én hol alszom majd, ha hazamennék, mondta, hogy hát a nappaliban úgyis kihúzhatós a kanapé, meg a gyerekek havi 1 hétvégét az anyjuknál vannak, szóval akkor lehetek az XY (!) szobájában. Csak pl. most is végeztem a vizsgákkal, tök szívesen hazamentem volna 1-2 hétre is, mert most régen voltam otthon. De úgy, hogy lakjak a nappaliban, ami egyben van a teljes lenti résszel, semmi kedvem. És mondtam ezt az anyámnak, hogy hát így akkor én nem megyek haza biztos, meg kedvem sincs megismerni ezeket, elkezdett drámázni, hogy hát miért nem, ő úgy szereti ezt az embert és higgyem el, nem olyan, mint a volt férjei egyáltalán, nála kedvesebb és nyugodtabb férfival nem találkozott még soha.

De megint ugyanaz a forgatókönyv, anyám halálszerelmes, alárendeli magát egy férfinek, akit alig ismer. Aztán meg mikor jönnek a problémák, nem akar szakítani, válni, mert hogy hát legyen egyedül közel 50 évesen...? Szóval én mondtam, hogy nekem mindegy, mit csinál és kivel, de én nem szeretném megismerni sem a pasit, sem a gyerekeit, mert nevetségesnek tartom az egész helyzetet. Ma meg hív, hogy ő miattam sírt egész este és hajnalban, mert hogy lehetek én ennyire gonosz, hogy ő végre boldog és így viselkedek.


2022. jún. 9. 09:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
98%

Anyád egy felelőtlen buta nő, sajnálom hogy ezt kell írjam, de ez jön le ebből...ha már van egy kisgyerek (te) akkor az az első, nem a férfiakat kell keresni, nem ő az első...ha egy szikráját is mutatja annak, hogy téged nem fogad el, akkor ott az ajtó, anyád nem ezt tette.


Tök szomorú ezt így olvasni, de szerintem anyukádra mostantól nem igazán számíthatsz majd, keresned kell egy saját albérletet/szobát, ha nem dolgozol akkor mostantól el kell kezdened.

2022. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 anonim ***** válasza:
6%
Nem nem normális, de joga van hozzá. Legalábbis eddig úgy tűnt, amihez kérdező nem jelentette be, hogy a ház fele az övé. Amúgy hogy sikerült egy fél házat venned?
2022. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/108 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a gond, hogy jogilag az anyja odaköltöztetheti-e az egész falut, vagy sem, hanem, hogy mint anya, nincs tekintettel a saját gyerekére, és az aktuális kan kölykeit helyezi előtérbe, és nem látja, hogy ez mennyire ártalmas, és szarul esik a saját gyerekének.
2022. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
96%

Így van, anyuka lakása, azt csinál a gyerekszobával IS, amit akar. Csak éppen van egy lánya. Akivel az apja csak 3 éves kora óta nem törődik. Ahogy anyuka sem, mert lehet a jégkrémet megvette neki kicsinek, de azóta alárendeli a gyereket a saját kapcsolatfüggőségének és nyugodtan kitette egész gyerekkorában az idiótábbnál idiótább férjeinek. Tényleg szegény anyuka meg érthető meg nehogy már egyedül legyen. Láthatóan nem is bír ki 2 hónapot se egyedül, inkább beköltöztet egy népes családot magához, csak hogy újabb kuki legyen a spájzban.


Én a helyedben marhára minimalizálnám ezután is a hazajárást. Nyilván nem fogsz az amerikai nappaliban szundikálni hetekig úgy, hogy egy számodra idegen család jön-megy közben melletted.


Anyukának újfent sok boldogságot a 4. férjjelölthöz.

2022. jún. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
2%

13!


Igen, írtam is, hogy értem hogy xarul esik neki. De ettől még jogos az anyja részéről.



14!


Anyuka egyértelműen tarsfuggo és az egyedulletet se bírja. A gyereke alig van otthon, így próbálja a helyet betolteni mikor kivel. Nem jó ötlet nyilván, de ez van.

2022. jún. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
95%
Van egy férfi 3gyerekkel lakás nélkül ?(gondolom azért volt ennyire sürgős)... hát akkor nyilván visszavesz az elején. Ha én jöttem volna össze anyukáddal én is leléptem volna mert fejben szerintem nem vagyunk egy szinten, de nem holmi tróger örült stb alaknak maradtam volna meg hanem mint a hapsi aki angolosan távozott ki tudja miért🤷‍♂️
2022. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 anonim ***** válasza:
95%
#15 nem jogos, max legális. Azért van különbség.
2022. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/108 anonim ***** válasza:
0%

17!


Jogos, mert legális. A jog a kérdező anyjával van.

2022. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
100%
Nem is jogi megoldást keres a kis hölgy. Az tiszta. Erkölcsi, érzelmi szempontból édesanya világ életében a béka segge alatt volt és most sincs ez másképp. Nem csodálom, hogy a 4. apura és népes családjára már nem kíváncsi.
2022. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 anonim ***** válasza:
31%

19!


Én sem. Nem is kell megismernie. Mi meg a kerdes?

2022. jún. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!