Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, ha az előzményeket...

Miért baj, ha az előzményeket tekintve nem vagyok kíváncsi az anyám új párjára, annak a gyerekeire? A megkérdezésem nélkül lett odaadva nekik a szobám, dolgaim.

Figyelt kérdés

Az első férje az apám volt, így visszagondolva vele "csak" az volt a gond, hogy 3 éves koromban elhagyott minket és azóta csak karácsonykor látom (akkor is a nagyszüleimnél, egy ebéd keretében). Semmit nem tud rólam, a gyerektartást is a nagyim utalja anyának a mai napig. Cserébe minden karácsonykor talál alkalmat arra, hogy belekössön valamibe velem kapcsolatban (miért ilyen játékot kértem ajándékba, miért nem eszek levest, miért humán beállítottságú vagyok, miért olyan szakra megyek az egyetemen, miért vágattam le a hajam stb.).


A második férje egy alkoholista szerencsejáték függő volt.


A harmadik férje volt a legrosszabb, ironikus módon vele volt együtt a legtöbb ideig. Idegbeteg, nárcisztikus ember volt, akinek barátai sem voltak és a saját gyerekei sem álltak vele szóba. Nem szeretném részletezni, hogy miket művelt, milyen apróságok miatt ordítozott vörös fejjel otthon úgy, hogy nem egyszer a szomszédaink már átcsengettek, hogy amúgy minden rendben van? Ő állította mindig, hogy saját gyerekeként szeret, de ha pl. nyaralni szerettem volna menni velük 12 évesen, ordítozott, hogy biztos nem fog elvinni. Anya nekem külön vásárolt be minden héten, mert a férje a kasszánál kezdett el vele veszekedni, hogy nekem minek vesz drága gyümölcsöket, meg jégkrémet. Szóval így a három férfi közül őt utáltam a legjobban, mert ő még csendben sem bírt maradni, folyamatosan kötözködött, üvöltözött otthon velem. És mellé sorozatosan csalta az anyámat is, a végére már gátlástalanul nem is titkolta.


Most váltak el tavasszal, az anyámnak már van új párja. Én egyetemista vagyok, havonta járok haza. Nem találkoztam még sem a pasival, sem a gyerekeivel. Mikor mondta az anyám, hogy hát úgy néz ki, van valaki, poénból mondtam, hogy azért ehhez ne menjen hozzá 2 hónap után. Akkor mondta, hogy csak kedveli, nem fog vele összeköltözni 3 hét után. Aztán mit ad isten, a pasi a három gyerekével már nálunk lakik. Mondtam az anyámnak, hogy hát de hol alszanak, nincs is ennyi vendégszobánk, erre kiderült, hogy az egyik gyerek az én szobámba lett beköltöztetve... Meg sem kérdezett erről, mikor kérdeztem, hogy és akkor én hol alszom majd, ha hazamennék, mondta, hogy hát a nappaliban úgyis kihúzhatós a kanapé, meg a gyerekek havi 1 hétvégét az anyjuknál vannak, szóval akkor lehetek az XY (!) szobájában. Csak pl. most is végeztem a vizsgákkal, tök szívesen hazamentem volna 1-2 hétre is, mert most régen voltam otthon. De úgy, hogy lakjak a nappaliban, ami egyben van a teljes lenti résszel, semmi kedvem. És mondtam ezt az anyámnak, hogy hát így akkor én nem megyek haza biztos, meg kedvem sincs megismerni ezeket, elkezdett drámázni, hogy hát miért nem, ő úgy szereti ezt az embert és higgyem el, nem olyan, mint a volt férjei egyáltalán, nála kedvesebb és nyugodtabb férfival nem találkozott még soha.

De megint ugyanaz a forgatókönyv, anyám halálszerelmes, alárendeli magát egy férfinek, akit alig ismer. Aztán meg mikor jönnek a problémák, nem akar szakítani, válni, mert hogy hát legyen egyedül közel 50 évesen...? Szóval én mondtam, hogy nekem mindegy, mit csinál és kivel, de én nem szeretném megismerni sem a pasit, sem a gyerekeit, mert nevetségesnek tartom az egész helyzetet. Ma meg hív, hogy ő miattam sírt egész este és hajnalban, mert hogy lehetek én ennyire gonosz, hogy ő végre boldog és így viselkedek.


2022. jún. 9. 09:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/108 anonim ***** válasza:
86%

Van egy másik javaslatom is.


Ha azt nem tudod elérni, hogy a te szobád maradjon a régi szobád, akkor azt gondolom, hogy legalább azt beszéld meg anyuddal, hogyha hazamész, akkor a tesók költözzenek össze hárman (vagy ketten, mert mindenki saját szobát kapott?).


Ez tényleg nem normális helyzet, te ismered anyudat, te tudod mit tudsz elérni, de én nem adnám fel a szobámat a lakásban. Ha kell, akkor a pasinak időben jelezném, hogy az ingatlan fele a tied és haszonélvezet van rajta.

2022. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/108 anonim ***** válasza:
96%

Én hasonló helyzetben voltam.


Ignore. Nem érdekelt, nem jártam haza, adja oda a szobámat, pont leszrtam.


Csak mellette megy a csodálkozás, hogy miért maximum félévente kétórára ugrok be hozzájuk... hmmm, nem is értem az okát.

2022. jún. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/108 anonim ***** válasza:
78%
Hazamenni - menj a barátnődhöz... sajnos erre nincs más megoldás, mert anyud nem látja a fától az erdőt.
2022. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/108 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, írj valamit van-e fejlemény. Hogy döntöttél? Van olyan javaslat amit megfontolsz?

A helyzet az, hogy egyébként ha nagyapádnak haszonélvezeti joga van a házra akkor vele szemben sem jogos amit anyád csinál. És tényleg nem csak anyádé a ház hanem félig a tied. Azért akié a ház fele azt elég pofátlanság kitúrni a szobájából. Ha nem vagy ott minden héten és a pasijába annyira szerelmes, akkor sem túrhat ki.

Erre még senki nem gondolt, de mi lenne ha a nagyapád olyan állapotba kerülne, hogy esetleg ápolásra szorul, akkor oda kellene költöznie a három vadidegen gyerekhez és pasihoz? Ha valamiért kénytelen lenne elköltözne onnan ahol most lakik és annak az árából nem tudna új házat/lakást venni és oda kellene költöznie abba a házba ahol anyád lakik akkor mi lenne?

De ha tegyük fel nem kell oda költöznie, akkor is pofátlanság vele szemben is amit csinálnak.

2022. jún. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/108 anonim ***** válasza:
4%
95# Miért, én hol állítottam, hogy a gyerek felelős lenne a szülő boldogságáért?
2022. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/108 anonim ***** válasza:
93%
Attól, hogy kitúrtak, a ház fele még a tied maradt. Ahogy a korábbi kapcsolatai, anyádnak ez a kapcsolata is be fog dőlni, amikor rájön, hogy nem móka három gyerek cselédjének lenni, meg amikor a dackorszak és/vagy a kamaszkor arra vezeti a gyerekeket, hogy elkezdjenek szemétkedni anyáddal. Csak ki kell várnod. Addig meg minek mennél haza az idegenek közé? ha meglenne a szobád, ha be sem lépne senki, akkor is pocsék lenne három izgága gyerek meg egy idegen fszi mellé hazamenni, nem volna pihentető, végig idegeskednél. Várj, amíg elköltöztek.
2022. jún. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/108 anonim ***** válasza:
13%
Megértem a szobád miatti érzéseket, de hidd el, attól még nyugodtan adhatsz egy esélyt a férfinak, mert lehet, hogy jófej. Ha viszont te, a saját életét építő fiatal felnőtt tönkreteszed anyád kapcsolatát, csőstül fogod ezt visszakapni, mikor magányos idős nő lesz belőle, aki jobb társaság híján tőled várja majd el, hogy szórakoztasd, ugrálj, ha neki kell valami, hiszen nem lesz, aki a mindennapi életében vele legyen. Senkinek nem jó magányosan, és az, hogy valakinek a kapcsolatát a féltékeny gyereke tegye tönkre, aki vélhetően nem kívánja neki utána a társaságot adni halála napjáig napi szinten, szerintem önzőség a gyerek részéről. Neki pár év múlva ott lesz a saját házastársa, saját gyereke, az anyja/apja meg legyen egyedül, mert neki nem volt szimpatikus az, akit szeretett.
2022. jún. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/108 anonim ***** válasza:
85%
Van valami fejlemeny?
2022. jún. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!