Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted melyik elgondolás a...

Szerinted melyik elgondolás a helyes?

Figyelt kérdés

Gyerekek támogatásával kapcsolatban kétféle felfogást látok. Olyan szülőkről beszélünk, akik középosztályúak: van saját, adósságmentes házuk, autójuk, valamennyi tartalékuk, nincsenek anyagi gondjaik, de nem is áll halomban a pénzük. A gyerekeik pedig huszonévesek.


Van az egyik felfogás, amikor a szülő azt mondja, hogy amilye van, azt egyedül szerezte, tegyen így a gyereke is és egy garassal nem támogatja. A nagyszülőktől származó örökséget is magukra költik. Így a gyerek anyagi támogatás nélkül marad és majd egyszer örököl, ha a szülei sokáig élnek, akkor kb 50-60 éves korában vagy még később.


A másik felfogás, amikor a szülők lehetőségeikhez képest támogatják a gyerekeiket anyagilag, a nagyszülői örökséget nekik adják, így azok még az életük elején ha hitellel is, de tudnak saját lakást venni.


2022. máj. 4. 10:29
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár kicsit elszabadultak az indulatok. Pár megjegyzés:


1. A gyerek ebben az esetben nem követel semmit, abszolút a szülő döntéséről van szó


2. Nem arról van szó, hogy a gyerek kap egy tehermentes lakást, ez anyagilag bele sem férne. De pl arról, hogy kipótolja a gyerek spórolt pénzét, hogy meglegyen az önrésze.


Csak hogy mondjak pár extrém példát:

Egyik rokon vett a nagyszülői örökségből egy lakást, amiben a két gyereke lakik és mindkettőtől albérleti díjat szed be, ráadásul abszolút piaci szintűt.


Ugyanakkor olyanról is hallottam, extrém példa a másik oldalról, hogy a szülők átadták a saját családi házukat a gyereküknek, ők meg panelba költöztek.


Hozzáteszem, hogy manapság legyen egy gyerek akármilyen ügyes és szorgalmas, albérletből, 0 segítséggel szinte lehetetlen saját kéglihez jutni.

2022. máj. 4. 14:03
 22/24 anonim ***** válasza:
87%

"extrém példa a másik oldalról, hogy a szülők átadták a saját családi házukat a gyereküknek, ők meg panelba költöztek"

Ez egyáltalán nem biztos, hogy extrém, hiszen a szülők egyre idősebbek lesznek, egyre kevésbé lesz energiájuk a kertre, talán eleve csak a gyerekek miatt vettek családi házat, amúgy boldogan meglettek volna kettecskén egész életükben panelban, stb.


Nem a végeredmény az érdekes, hogy végül mit tesznek vagy mit nem, hanem hogy hogyan hozzák meg a döntést: ha mindenki érdekét egyformán figyelembe véve, az normális, ha nem, az nem.

2022. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
56%
Támogatni termsézetesen.
2022. máj. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
66%

Mindkettő előfordul.


Nálunk így ment:

Nagyszüleim támogatták a szüleimet (ingyen ott élés 2 évig, önerő stb).

Szüleim támogattak minket (önerő)

Mi rakunk félre a saját gyerekünknek (továbbtanulás, önerő).


Házastársam családja viszont a másik vonal.

2022. máj. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!