Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásellenes, ateista szülők!...

Vallásellenes, ateista szülők! Hogy reagálnátok arra, ha a fiatok hirtelen megbolondulna és hajlamai lennének a vallás, spiritualitás stb. felé?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vallásokkal kezdene foglalkozni és egyre inkább hinne bennük (ráadásul ebben az esetben egyszerre többen is, összeegyeztetve azokat), spirituális, elvont, filozofikus, meg misztikus irányzatokkal is foglalkozna és hetente, hétvégén 1 órát töltene meditációval és imádkozással, minden más nap is imádkozna, meg böjtöket tartana.


Hogy reagálnátok egy ilyen helyzetre?



2022. márc. 31. 18:50
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
0%

Anyum ateista gyerekkora óta.

Eleinte egyházellenes volt, felnőttként pedig tudatosan gondolkodó agnosztikus lett.

Két lány tesóm hisznek istenben, báttyám pedig erősebben hisz, bár egyikük sem igazán foglalkozik vele.

Én erősen spirituális vagyok. Anyum tudja, hogy isten szolgájának tartom magam, sőt huszas éveim elején próbáltam őt is bevonni a mennyei szépsség és szeretet világába, próbáltam meditációra sarkallni.


Azóta is jól megvagyunk. Rengeteget beszélünk, segítjük egymást, együtt programozunk néha, elvagyunk. Nem vagyunk egy szinten, ritkán beszélünk erről, csak amikor magától szóba jön.


Tudja, hogy rendszeresen meditálok. Tudja, hogy képes vagyok érzékelni energiákat, belenézni mások elméjébe, akár nem fizikai entitással kapcsolatba kerülni. Egyetlen egyszer volt olyan, amikor félt valamitől, nehogy egy ember átverje, és megkérdezte milyen embernek látom.

De nagyon szkeptikus a szó eredeti értelmében. Szóval agnosztikus, nincs elég tudása, hogy valamelyik oldal felé billenjen, és ez az élete az önfelfedezés első lépéséről szól, emberi vágyairól, lehetőségei megéléséről, nem az isten felfedezésről, vagy emberfeletti megélésekről, mély filozófiáról. Egy elég erősen tudatos, okos ember, aki érti mi zajlik körülötte a világban, de tovább nem akar menni egyenlőre.


Szóval anyum teljesen elfogadó velem( is).


Mondjuk nem nehéz. Látta mennyire betegen kezdtem az életemet, és hogy milyen magas szintekig jutottam, szóval nehéz lenne neki nem elfogadni akármit bennem, amikor a számára látható spektrumokban azt tapasztalja, hogy felfoghatatlan sebességgel fejkődtem, amíg csak képes volt látni a szintet.

2022. ápr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
18%

Szinkretizálva gyakorolja a kereszténységet, iszlámot, buddhizmust és más hitekből is vett át számára szimpatikus dolgokat és HISZ BENNE, imádkozik, meditál, böjtöl, lelki gyakorlatot tart, önmegtartóztat. Ez felháborító


Ez valami szarkszmus?

Felsorolsz egy csomó jó dolgot, majd azt írod, hogy felhborító.


Szinkronizálva gyakorol több vallást. Helyes. Akkor jár valaki jó úton, ha mindegyik( egyik vallást sem) képviseli.


Imádkozik. Ez nagyon jó. Kapcsolatot teremt az éggel, energiát teremt, felfelé figyel.


Meditál. Ez a világon a lehető legjobb dolog, amit egy harmadik dimenziós elme tehet. Gondolom nem kell mondjam miért, hisz ez minden, ami a szív és elmefejlődés fókusza, vagy bármi, ami az egyén célja.


Böjt. Ez is rettenetesen jó. Amikor fizikai oldalról segíted az elmédet a tisztuláshoz. Bár jobb lenne ha nem mérget zabálna az emberiség, de néha egy kis böjt csodákra képes, mindennemű més gyakorlás nélkül is.


Lelki gyakorlat. Nem tudom ez mit takar, de bármit is, az csak jó lehet. Gondolom valami érzelmi fejlődés, önfelülírás, tudatalatti programozás.


Önmegtartóztatás tökéletes akármilyen szinten. Bármi amiről tudod, hogy rosszat tesz neked, de vágyod, és ezt megállod. Az nagyon visz előre.

2022. ápr. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
38%
Hát ha olyan elmebeteggekkel Alba szoba aki azt állítja hogy ötszáz évvel idősebb elvinnem orvoshoz.
2022. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
98%

Én ateista vagyok, de még én se lennék a gyereked:D


"Megbolondul" azért, mert érdekli valami. "Felháborító" azzal, hogy hisz valamiben.

Kész csalódásnak tűnik ez a gyerek, borzalom...://

2022. ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!