Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásellenes, ateista szülők!...

Vallásellenes, ateista szülők! Hogy reagálnátok arra, ha a fiatok hirtelen megbolondulna és hajlamai lennének a vallás, spiritualitás stb. felé?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vallásokkal kezdene foglalkozni és egyre inkább hinne bennük (ráadásul ebben az esetben egyszerre többen is, összeegyeztetve azokat), spirituális, elvont, filozofikus, meg misztikus irányzatokkal is foglalkozna és hetente, hétvégén 1 órát töltene meditációval és imádkozással, minden más nap is imádkozna, meg böjtöket tartana.


Hogy reagálnátok egy ilyen helyzetre?



2022. márc. 31. 18:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
79%
Aki vallásos lesz,nem megbolondul!!Itt egyedül te vagy a bolond.Sőt.
2022. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
80%
Vallásellenesshez képest vallásosan akarod védeni a véleményedet.
2022. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nem áldoz kecskét vagy nem hív papot, hogy megszentelje a házat addig nem lenne vele bajom :D
2022. márc. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
70%
Nem örülnék de enm si ekzdenék vitába emiatt.
2022. ápr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne, csak ne akarjon belevonni.
2022. ápr. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok, de nem vallásellenes. Attól, hogy én nem hiszek benne, a gyerekemnek még joga van hozzá. Még általános iskolába járnak a gyerekeim, de egyszer misére is elmentem az egyikkel, mert el szeretett volna menni a hittanos osztálytársaival. Végigültük szépen, nem volt semmi. (Többször nem mentünk, unta.)

Valószínűleg azért gondolom így, mert én is végigmentem egy ilyen spirituális jellegű úton (még Hit Gyülis is voltam egy darabig), szóval átérzem, mi megy végbe benne.

Engem egyébként kritikus gondolkodásra neveltek, ezért is mertem kipróbálni a Hit Gyülit (nem számított, hogy a külvilág szemében ciki), majd utána otthagyni (nem tudtak a pokollal meg átkokkal különösebben megijeszteni). Ugyanígy nevelem a gyerekeimet is, hogy gondolkodjanak, kérdezzenek, és ne vegyék át kritika nélkül senki véleményét. Még az enyémet se.

2022. ápr. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
78%
Itt a napi vallásgyalázó kérdés... Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a mozgalmár ateizmus is csak egy szánalmas vakhit. De már ezerszer lerágtuk ezt.
2022. ápr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
80%

Kerdezo neked mindenki fogadja el hogy te ateista vagy?? De ha a fiad vagy akarki mas vallasos akkor odaig mar nem terjed ki az elfogas ugye? :)

Na huzzal innen. Senkinek nem art vele es ha neki ez jot tesz a mentalis egeszsegenek akkor csinalja! Szerintem o k..urvara nem akarja rad tukmalni az o nezeteit, veled ellentetben!

2022. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
32%
Azonnal megnézetném az elme állapotát.
2022. ápr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
51%

Bárkinek bármilyen vallását, nézetét elfogadom, amíg nem akar engem is "megtéríteni" és/vagy önmaga nem árt vele senkinek.


Akit meg zavar a templomok "zaja' az ne költözzön templom mellé.

2022. ápr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!