Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásellenes, ateista szülők!...

Vallásellenes, ateista szülők! Hogy reagálnátok arra, ha a fiatok hirtelen megbolondulna és hajlamai lennének a vallás, spiritualitás stb. felé?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vallásokkal kezdene foglalkozni és egyre inkább hinne bennük (ráadásul ebben az esetben egyszerre többen is, összeegyeztetve azokat), spirituális, elvont, filozofikus, meg misztikus irányzatokkal is foglalkozna és hetente, hétvégén 1 órát töltene meditációval és imádkozással, minden más nap is imádkozna, meg böjtöket tartana.


Hogy reagálnátok egy ilyen helyzetre?



2022. márc. 31. 18:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem akarja rám erőszakolni a nézeteit, és nem várná el hogy a hóbortjaihoz alkalmazkodjam, nem érdekelne-amíg nem önveszélyes, vagy nem veszélyezteti valami módon a családot-lásd hitgyülisek...
2022. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

#10.

Még az ateistákat is üldözi a fasisztoid kormány, aminek az élén történeten buddhista szerzetesek is állnak.

2022. márc. 31. 19:32
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
OK, de a te gyereked nem megy oda ki, őt nem fogja üldözni senki.
2022. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:
Burma egy diktatúra, ahogy az egyházaknak teljhatalma van. Volt akit azért ítéltek munkatáborra, mert elege lett a buddhista templomok éjszakai mantráiból és kihúzta a vezetéket.
2022. márc. 31. 19:34
 15/44 anonim ***** válasza:
91%
persze, persze.... A budhizmusnál már csak így van... Mesélj még.
2022. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy ki a 🐎 Fszt érdekli mi van Burmaban?
2022. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
81%

Én mindig is szerettem volna ezt gyakorolni, a mentális egészségemért, de soha nem tudtam, mert nem vagyok rá képes. Irigylem.

Az meg hogy ateista, Istenem, mindenki eldöntheti, hogy miben hisz vagy sem, az a lényeg, hogy boldog legyen.

Mit szeretnél? Egy depressziós gyereket, aki a jó Istenhez imádkozik, és kéri, hogy jobb legyen az élete?

Ő tett valamit azért, hogy jobban érezze magát, az most miért baj?

2022. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

#17.

KI MONDTA HOGY Ő ATEISTA???


ÉPPEN EZ AZ, HOGY VALLÁSOS LETT ÉS SPIRITUÁLIS, MEG TRANSZCENDENS DOLGOKKAL FOGLALKOZIK.


Szinkretizálva gyakorolja a kereszténységet, iszlámot, buddhizmust és más hitekből is vett át számára szimpatikus dolgokat és HISZ BENNE, imádkozik, meditál, böjtöl, lelki gyakorlatot tart, önmegtartóztat. Ez felháborító.

2022. márc. 31. 19:43
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, épp hogy a szülők ateisták, a gyerek nem…
2022. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
79%
Attól, mert meditál, nem lesz semmi baja. Az időszakos böjttől se, ez utóbbi ráférne a nyugati lakosság zömére. Hogy mi van Burmában, nos, azt nem tudom, de nem kell odamennie.
2022. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!