Ez mamahotelnek számít?

Figyelt kérdés
Majdnem annyit keresek, mint a szüleim összesen. Hazaadom a fizetèsemet mint a szüleim, ha kell valami (koncertjegy, bérlet, fodrász) kiveszek belõle. Viszont utálok pénzügyeket kezelni, utalni, számlát fizetni, elfelejtem a dátumokat, bankba járni. Ezeket “lepasszolom” a szüleimnek
2022. márc. 19. 08:02
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
54%
Igen, náluk élsz és ők intézik a pénzügyeket. Erről szól a mamahotel, bár hozzátenném hogy egy adott életkorig szerintem ez teljesen jó. Addig is az ember összeszedi magát és tud a jövőre tervezni, becsüld meg hogy támogatnak benne! :)
2022. márc. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ez annak számít
2022. márc. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
nem az számít mamahotelnek, amikor amellett, hogy ki van nyalva a gyerek hátsója, még a szülei tartják is el?
2022. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Amennyiben a lakás és az élet fenntartásában előforduló napi tevékenységekben (mosás, főzés, takarítás, ügyintézés, bevásárlás) nem veszel részt aktívan és nem is törekedsz saját, független élet kialakítására, akkor ez már annak számít.
2022. márc. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: nem az a probléma hogy otthon élsz, hanem hogy a felsorolt tevékenységeket illetően jó lenne ha egyedül intéznéd. A fizetésedet meg ha már otthon laksz jó lenne megspórolni.

Egyébként szerintem egyre többen fognak otthon élni (hacsak nem gazdag szülők csemetéjéről van szó aki alá lakást tolnak azonnal), mert újabb ingatlanár-emelkedés várható. Nem tudom ki képes megspórolni manapság egy lakás árát és azt sem tudom: a mai viszonyok közt ki mer hitelt felvenni.

2022. márc. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Nem ez nem mama hotel.


A mama hoteles azt jelenti, hogy nem segít otthon semmit, se fizikai munkában, se pénzügyileg. Magyarán a feneke alá van téve minden.


Ha valaki csak pénzügyileg segít, az sem mama hoteles. Aki azt írta,hogy ez az, az téved.

2022. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy meg csak a pénzügyekről írt, házi munkákról nem. Tippem szerint abba segít, bolt és takarítás és stb és stb.
2022. márc. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de a 10 evesem is be tudja osztani a penzt mar. De persze tudatos penzugyi neveles eredmenye. Nekem nem szimpatikus ez a hozzaallas.
2022. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8%

“ Egyébként szerintem egyre többen fognak otthon élni”


Bírom ezt a megfigalmazást. 🤣


Tehát aki nem a szüleinél él, az nem otthon él, hanem valaki másnál?

Pl. én házasodtam, vettem egy házat, akkor én nem otthon élek? Az nem az otthonom? 😁

2022. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
*megfogalmazást
2022. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!