Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet az, akinek a szülei...

Mit tehet az, akinek a szülei láncdohányosként tönkreteszik a haszonélvezőként használt ingatlant?

Figyelt kérdés

Hol az a szint, hogy kitilthatom? Személyesen vagy valami hatóság által? Ezt már nem lehet egy sima meszeléssel, újraburkolással és minden mozgatható darab kidobásával helyrehozni.

Ha a ruhájukat az én mosógépemben mossuk, már utána a saját lakrészemben is érzem.



2022. márc. 10. 22:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
75%

19!


Ja, nyilván ez a helyzet itt is. 👌

2022. márc. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
53%
"N vettem befektetésként egy házat, miután a szüleimet kitették az utcára a bérelt lakásukból, kaptak rá haszonélvezeti jogot, anélkül, hogy egyetlen fillért is adtak volna bele." Ja, mert a haszonélvezeti jogot csak úgy adják. Mesélj még.
2022. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
94%

22!


Haszonélvezeti jogot a tulajdonos is adhat. Tehát a valaszado vett egy házat és ő úgy döntött, Haszonélvezeti jogot ad a szuleinek

2022. márc. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
49%
Akkor magára vessen. Minek adja másnak a házát?
2022. márc. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
41%
A haszonélvezeti jog megváltható. Nem olcsó, de pláne idősebb szülők esetén, csak töredéke a ház értékének. Olcsóbb kifizetni a szülőket és kirakni őket, mint egy teljesen új házat venni. Bár nem biztos, hogy egyszerűbb. Nem biztos, hogy önként elmennek, a kilakoltatás meg sosem egyszerű.
2022. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
87%

"A haszonélvezeti jog megváltható. Nem olcsó, de pláne idősebb szülők esetén, csak töredéke a ház értékének. Olcsóbb kifizetni a szülőket és kirakni őket, mint egy teljesen új házat venni. Bár nem biztos, hogy egyszerűbb. Nem biztos, hogy önként elmennek, a kilakoltatás meg sosem egyszerű."

És persze nem kötelesek elfogadni. A haszonélvezeti jog lényege, hogy erővel el nem vehető. A Kérdezőhöz hasonló gerinctelenek elleni védelemül találták ki.

2022. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
80%
Van ilyen ózon légtisztító. Azzal kezdeni, majd kifesteni, felújítani, és megoldódik.
2022. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, SZERENCSÉRE semmit se.
2022. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

"A haszonélvezeti jog megváltható."


Igen, FELTÉVE, hogy a haszonélvezö beleegyezik, enélkül nem lehet semmi módón megszüntetni a haszonélvezeti jogot, megváltani sem, ha nem akarják!

2022. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
38%

24-es: Ugyan semmi közöd hozzá, de mivel ennyire kötözködni akarsz, még egyszer válaszolok.

A haszonélvezeti jogot én adtam nekik, és azért, mert így biztosítva van a lakhatásuk, nekem egyelöre nem kell a házat használni, mire meg kellene, addigra ök már nem fognak élni, most is idösek. Másrészt a ház enélkül üresen állna, ami sem az állagának nem tenne jót, meg esetleg illegálisan beköltöznének valakik, amit tényleg nem akarok.

Így jól járok, mert a ház nincs elhagyatva, meg ök is, mert meg van oldva a lakhatásuk. A haszonélvezet meg azért van, hogy biztosnak érezhessék magukat, még vélelten se lehessen olyan, hogy a tulajdonos meggondolja magát és kiteszi öket. Itt a tulajdonos alatt nem magam, hanem a gyerekeimet értem, akik egy hirtelen halálesetnél örökölnék.

Remélem, sikerül felfognod a válaszomat, az indokaimat és nem kezdesz újra értelmetlenül kötözködni.

2022. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!