Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hívogatnak a szüleim,...

Miért hívogatnak a szüleim, ha csak veszekedni képesek velem?

Figyelt kérdés

Kb. 2,5 hónapja költöztünk el a barátommal, előtte a szüleimnél laktunk.

Sokszor írják messengeren, hogy hiányzom nekik, meg hogy miért nem beszélek velük sohasem, de amikor felhívom őket vagy ők engem, 1 percet nem bírnak ki anélkül, hogy ne kezdenének el veszekedni velem valamin. Amikor otthon laktam, akkor is mindenbe beleszóltak meg minden apróság miatt vitáztak, de azt hittem, ha elköltözök, ez megváltozik. Hát nem így lett...

Múltkor pl. még vártam az első fizetésem az új munkahelyemről és apám felhívott, hogy mi van velünk, mondtam neki, hogy semmi. Erre nyaggatott, hogy nem igaz, hogy nem történik velünk semmi, meséljek már valamit. Mondtam neki, hogy lehet, ha megjön a fizetésem, veszünk egy ágykeretet (ugyanis jelenleg nincs ágykeretünk, a matrac, amin alszunk, a földön van és a költözésnél mondták is anyámék, hogy nehogy az alja bepenészedjen így, hogy nem éri levegő, úgyhogy ezért is akartunk minél hamarabb venni egyet). Erre elkezdett ordibálni a telefonba, hogy mert mi a lóf4sznak kell nekünk ágykeret, nem az a legfontosabb, nem arra kell költeni a pénzt, meg ilyesmi. Végül kinyomtam, mert felidegesítettem magam rajta, hogy ennyire hülyének néz, hogy azt hiszi, csak úgy elszórom a pénzt és nem számolok azzal, hogy még lakbért, számlákat is ki kell fizetni, meg kaját venni...:D Azért döntöttük el, hogy megvesszük az ágykeretet, mert úgy számoltuk, marad rá pénz, nyilván....

Ma is volt egy kb. 20 mp-es beszélgetésem velük, ami megint ugyanígy ért véget, hogy rájuk nyomtam a telefont, mert most az volt a bajuk, hogy táppénzen voltam a héten és ma mentem volna a háziorvosomhoz a táppénzes papíromért, de zárva volt az ajtó és megpróbáltam felhívni a rendelőt, de senki nem vette fel. Sehol nem volt semmi kiírva, hogy miért nincs rendelés vagy mi történt, szóval hazajöttem, hogy akkor majd akkor hétfőn visszamegyek. Anyámék erre meghökkenve kérdezték, hogy mert mi az, hogy zárva volt az ajtó, biztos jókor mentem oda? Mondom azt írták az interneten, hogy pénteken csak páros héten rendel 8-12-ig, én meg ott voltam 11-kor. Erre elkezdtek üvölteni a telefonba, hogy hát azért nem tudtam bemenni, mert későn mentem, miért megyek oda 11-re, miért nem mentem 8-ra, biztos nem volt már senki ott olyan későn és hazamentek az asszisztenssel :D Ja, mert ez így működik amúgy, hogy épp nincs kint senki a váróban több, mint egy órával a rendelés vége előtt, úgyhogy megfogják magukat és hazamennek, biztos...


Nem értem, miért mondják állandóan, hogy hívjam fel őket meg ilyenek, ha utána nem lehet velük beszélni, mert a szarba is belekötnek, meg mindenből, amit mesélek nekik, azt próbálják kihozni, hogy én vagyok mindenért a hibás?


2022. febr. 25. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

en eppen ezert nem beszelek mar a szuleimmel :-)

elmondtam nekik szepen hogy ha nem valtozik nem fogom keresni oket es ok se keressenek, nem valtozott, ez lett

de en masik orszagba koltoztem, igy konnyu ignoralni hisz nem futok ossze veluk sehol

2022. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Mert veled mernek kiabálni. Inkább az a kérdés, miért veszed fel nekik a telefont? Néhány hónapig biztos, pont nem érnék rá felvenni ha hívnak és elfelejteném visszahívni őket. Ha a következő alkalom is üvöltözős, ismét néhány hónap szünet.
2022. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

jajj a kerdesre meg nem valaszoltam, elso vagyok -

pontositok eloszor: apammal sosem tartottam a kapcsolatot mert hamar lelepett, anyukam volt a folyamatos panaszkodos akivel mar nem beszelek


es az oka (amit o mondott) "csak tulsagosan aggodik es tul tud reagalni dolgokat de csak mert "gyerek" vagyok es mindig is egy kis buta gyerek maradok az o szemeben es neki kell mindent megoldania mert ha en oldom meg akkor biztos elrontok valamit, rosszul csinalok valamit stb"

2022. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legjobb amit tehetsz, nem magyarázkodsz, egyszerűen kinyomod a telefont. Én is ilyen vagyok, nem állok le hebegni-habogni, de az se célom, hogy jól megmondjam, az ilyen emberek nem azok, akiknek érvelek. Nem véletlenül költöztél el, áldjad a sorsod, hogy összejött.

(A matrac bizony bepenészedik, sajna nekem sikerült összehoznom, ugyanígy, nem is kellett hozzá sok idő.)

2022. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Erre elkezdett ordibálni a telefonba, hogy mert mi a lóf4sznak kell nekünk ágykeret, nem az a legfontosabb, nem arra kell költeni a pénzt, meg ilyesmi."

Jót neve

2022. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
*Jót nevettem a sztorin. 🤣🖐️🤣🤣🤣
2022. febr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

"Ja, mert ez így működik amúgy, hogy épp nincs kint senki a váróban több, mint egy órával a rendelés vége előtt, úgyhogy megfogják magukat és hazamennek"

el kell hogy keseritselek, magyarorszaon ez pontosan igy mukodik. nekem nogyogyaszhoz volt pofam odamenni delelott 11 orakor, a recepcios meg szinte lecseszett hogy miert jottem ilyen keson(!!)

ettol fuggetlenul a szuleid idiotak, ok azt hiszik eletkeptelen vagy, es most probalnak az eletre nevelni. a majd csak az hogy nem most es nem igy kellett volna

2022. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
a baj*
2022. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem veszed fel, ha jön a kérdés leteszed.
2022. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!