Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért egy ilyennek vannak...

Miért egy ilyennek vannak szövetségesei a családban?

Figyelt kérdés

Szüleimmel élek illetve van egy 16 éves testvérem.

Minden évben egyszer el szoktunk menni külföldre nyaralni egy hétre ezzel még semmi probléma nincs de egyszerűen a testvérem az egy katasztrófa.

Olyan helyre megyünk mindig ahol svédasztalos kaja van egész nap és tesóm az nem csinál mást azalatt az egy hét alatt minthogy zabál.

Ennek pedig úgy voltunk vele, hogy semmi értelme nincsen mert nyilván egy nyaralás alatt több dolgot enged meg magának az ember még kényezteti magát de konkrétan, hogy ő csak azért jön, hogy a nyaralás 80%-ban egyen és 3-5 étkezés helyett csinál 20 étkezést egy nap és alig fürdik a medencében alig megy ki a tengerpartra alig megy bármerre csak a hotel kajarészlegén van hát nagyon elszomorító szerintem ha valakinek ez jelenti a nyaralást.

Ezért teljesen felesleges neki kifizetni a repjegyet meg a hotelt mert ezt otthon is meglehet csinálni.

Így hát hárman a szüleimmel ezt beszéltük mert most foglaljuk a helyeket, hogy ezért nem fogjuk vinni most mert ha neki ez a nyaralás akkor majd adunk neki pénzt, hogy abból otthon zabáljon össze mindent amit szeret és menjen addig a nagyszüleinkhez mert az úgy sokkal olcsóbb. És nem arról van szó, hogy sajnálnànk a pénzt ha normálisan nyaralna akkor azt mondanánk rendben de ezért tényleg kár fizetni az ő részét.

Na most ezt meg is mondtuk neki és erre mit csinál? Elkezd hisztizni, hogy mi az, hogy nem jöhet és sírva hívta a nagyszüleinket, hogy mi nem akarjuk őt magunkkal vinni. Aztán ez odáig jutott, hogy a szüleink 1 órát veszekedtek a telefonba ezen és akkor a nagyszüleink bedobták azt, hogy oké akkor kifizetik a tesóm részét ha mi így kiakarunk tolni vele.

Tehát akkor most így választanunk kellet. Vagy kifizetjük mi a részét és úgy jön velünk vagy kifizetik a nagyszüleink és úgy jön velünk. Aztán végül az lett vége, hogy mi lefoglaltuk neki a végén.

Kihisztizte magának a "nyaralást"(ezt azért rakom idéző jelbe mert amit ő nyaralás címszón művel az egy hét alatt vigyük be az egy millió kalóriát kihívás) mert volt egy szövetségese.

Annyira egy elcseszett generáció ez komolyan mondom de mégis olyan sokan beállnak mögéjük és elérik amit akarnak.

Gusztustalan.

Miért ilyenek mögé állnak be és támogatják őket?


2022. jan. 27. 16:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#6 mert fürdeni nem ? Minek mentek nyaralni ugyan az a nap süt Kiskunfélegyházán is mint Kairóban és sokkal olcsóbb kimenni a kertbe a víz is ugyan az a uszodában mint a medencében a Karib szigeteken csak kevésbé mutat jól az instastory-ban. Én voltam úgy 10 napot Egyiptomban egy aquaparkos hotelban, hogy egyetlen egyszer csúzdáztam és a medencében voltam vagy még ott se csak a parton döglöttem és hozattam a koktélokat magamnak és akkor mi van ? Teljes értékű volt a nyaralásom ha neki ez esik jól hogy egzotikus kajákat ehet akkor egyen én is minden helyi cuccot végig kóstolok külföldön.
2022. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
akkora nagy nyaralóként szerintem ezt senki nem svédasztalos helynek hívja, hanem all inclusive ellátásnak.
2022. jan. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Családi nyaralásról kizárni a család egy tagját, ez komoly negatív üzenet, nem gondolod? Neked hogy esett volna 16 évesen egy ilyen szintű kiközösítés? A szüleid se piskóták, de hogy te még adod alájuk a lovat, az a saját gerinctelenséged. Most mire volt jó ez a drasztikus lépés, konolyan? Nem lett volna elég annyi, hogy ez egyszer nem svédasztalos helyre mentek? Olyan nagy áldozat lett volna egy családtagért?


A kérdésedre a válasz: Azért vannak a testvérednek "szövetségesei", mert ti nem vagytok mellette, és ezt a nagyszüleitek is látják. (Én is remélem hogy ez nem valós kérdés.)

2022. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Tuti kamu kérdés, de ha nem.

Neked is vannak szövetségeseid a családban. A szüleid, akik úgy néz ki, gond nélkül képesek kizárni a testvéredet a CSALÁDI nyaralásból, mert te felhoztad, hogy ő nem úgy tölti, ahogy szerinted az illendő.

2022. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kapd ki kérdező, mi mikor a csládommal megyünk nyaralni, tesómmal nem is vagyunk szüleimmel. Különböző programok vannak nekik, meg nekünk. Max 1 napot töltünk együtt, máskor este a szálláson találkozunk.

Na bumm, mi így töltjük, mégsem küldjük haza a többi családtagot.

Te meg a szüleid is xar alakok vagytok. Én tesód helyében egy ilyen húzás után 18 évesen pakolnék otthonról és többet nem nyitnám rátok az ajtót.

2022. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

Én sem tudok együttérezni azokkal, akik egy szállodában töltik a nyaralást, és mondjuk még a tengerhez sem mennek ki, mert elég nekik a hotel medencéje... pedig hányan így csinálják! Én is azt mondom rá magamban, hogy ezért minek eljönni otthonról.

Viszont én úgy nyaralok, hogy végig csak a tengerben pancsolok, a parton döglök, és a városba csak kajálni és bazári holmikat nézegetni megyek be. Semmi aktív pihenés, semmi kirándulás, látványosság-nézegetés, semmi kultúra. Mások szemében az én nyaralásom is idő- és pénzpocsékolás, pedig nekem nagyon jó.

Hogy ki hogyan szeret kikapcsolódni, pihenni, azt embere válogatja. A testvéred nem került nektek sem többletpénzbe, sem többletenergiába, a ti nyaralásotokon, programotokon nem kellett miatta változtatni, csak csípte a szemeteket. Ahelyett hogy magatokkal foglalkoztatok volna. Semmi értelme nem volt kizárni, csak egy üres szemét húzás. A saját családjától. Marha jó érzés lehet.

Ha annyira akarjátok hogy veletek töltse az időt, ne kérjetek all inclusive ellátást, hanem hozzatok ti is annyi áldozatot, hogy megemelitek a seggeteket a kajáért.

2022. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek fontos, hogy most annyira, nem tudok rá jobb szót puccos legyen a dolog.
2022. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
42%

És az milyen elcseszett család már, ahol a nagyszülők meg tudják mondani a szülőknek, hogy mit csináljanak?


"Tehát akkor most így választanunk kellet. Vagy kifizetjük mi a részét és úgy jön velünk vagy kifizetik a nagyszüleink és úgy jön velünk."


Ez mi? A szüleid nem felnőtt emberek, hogy azt tudják mondani a nagyszüleidnek nem a pénz miatt nem jön, tehát ha kifizetitek a jegyét akkor se jöhet.

2022. jan. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18%
Aki meg azt írta "joga" van nyaralni az kicsit elgondolkodhatna. A szülei pénzéből nyaralt eddig is. Nincs "joga" a nyaraláshoz, ahogy senki másnak sem. A szülei jóindulatából és anyagi lehetőségei mehetett nyaralni eddig is, nem azért, mert "joga" van hozzá.
2022. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a testvérednek valamilyen komoly problémája van (nem, nem normális, hogy szegény ennyire a kajába menekül), és ti még tetézitek azzal, hogy kirekesztitek a családi nyaralásból? Nem csodálom, hogy szép kis evészavar alakult ki nála ilyen környezetben.
2022. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!