Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire engednéd a gyerekedne...

Mennyire engednéd a gyerekednek hogy roma lányokkal ismerkedjen? 13 éves koromig közöttük nevelkedtem.

Figyelt kérdés

Voltak próbálkozások, és volt amire azt mondtam ebből az életből nem kérek, nem vagyok egy angyal de nem is ösztönből élek mint közölük nagyon sokan, hogy minél hamarabb gyerek, nem is tudom kinek lennék a keresztapja fiatalon, meg ilyen marhaságok.

Egyébként elég csendes, eleinte csak figyelgettem, utána volt szerencsém szóba elegyedni vele, borzasztóan szép arcú, kreol, barna hajú, és nagyon jó testű.


Sajnos a szülők mondhatni teljesen elhatárolódnak ettől, félthetnek, nem akarják hogy tönkre tegyem az életem fiatalon, egyébként kicsit ellentmondásos az ahogy ők vélekednek erről úgy hogy vannak ismerőseik, munkahelyről, lakóközösségből és utcán is megállnak váltani pár szót, ja és egyébként a mi viselkedésünk is olyan amilyen a 4 fal között... ezért szoktam is szólni


Sajnos nagyon függök a család véleményétől, régebben szóvá lett téve az is hogy minek kedveltem egy régebbi csaj képét, továbbá húgom párja rendőr, és volt szó a cigány kérdésről és egyenesen meg mondta mi a véleménye róluk, és sajnálja hogy nincs nagyobb hatalom a kezükbe, ezek után kétségtelen hogy én nagyobbat szívnék mint a lány oldala(bár lehet ott is lenne morgás, mert sokan nem szeretik a keveredést) nekem kellene elhagyni a családomat azért mert elképzelhetetlen két család keveredése, még akkor is ha gazdagokról volna szó, mert más a hagyomány, kultúra.


Kiadnád a gyereked útját addig míg próbálkozik, ha esetleg még a magyaroknál is különb a másik család?


2022. jan. 20. 19:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9

Így már más, lehet ő pont a kitörni vágyó, szégyennel élő réteget találta meg leginkább, közöttük vannak olyanok akik képesek magyarokkal is ismerkedni és kompromisszumokra hogy ne legyenek lenézve, utálva.

2022. jan. 20. 21:02
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Semennyire.. de kizartnak is tartom h ilyesmi vagyai lennenek. Neki is van szeme meg hat neveles kerdese is
2022. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#12

Tudom vannak olyan magyarok akik rájuk sem néznek, és undorral veszik azt is ha a holmijukat cigány pénztáros húzza le.

2022. jan. 20. 21:16
 14/20 anonim ***** válasza:
19%
Köszönöm az én csalàdomba nem kell. A féltestverem életét tönkretette a férje aki cigány. Csak a börtönben volt kb öt évet. Okirat hamisitas stb.... Köszi nem... Ja es nincs rendesebb vagy uri cigany az en szememben.
2022. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Hajts rá. Az én barátnőm is cigány származású. Tetszik, vagy nem tetszik valakinek, jobb ember mint a fehér magyarok nagy része. Apumnak nem tetszik ez, mondtam neki, hogy ha akar látni még engem akkor elfogadja, vagy mehet isten hírével. Egyetlen baja vele? A származása... Pedig aztán ebből ki lehet venni melyik a proli ember ebben a szituációban.
2022. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

#...

Viselkedéstől függ a dolog nem pedig a származástól szvsz.

2022. jan. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot össze szoktak mosni.

A cigány származást és a cigány életvitelt.

Ha valaki cigány származású azzal még semmi gond nincs. Lehet attól még tisztességes szorgalmas jóravaló ember.

A probléma az életvitelben szokott lenni. A tanulatlan, kulturálatlan, munkakerülő, bűnöző, agresszív, önmagára és a környezetére is igénytelen életmódot folytató emberek akik "cigány módra" élnek. Ez akkor is igaz ha esetleg rassz szerint nem cigányok lennének.

És igen, valóban, aki cigány származású az nagyon sok esetben cigány módra is él. Tisztelet érdemel a kivétel, nekik duplán kell megdolgozniuk azért, hogy a többség által gerjesztett általánosításra rá tudjanak cáfolni.


Szóval a kérdésre válaszolva: nem az ember színét kell nézni, hanem azt ahogyan él. Az esetek többségében sajnos elmarad a csoda, beigazolódik az előítélet. De ha valaki rácáfol akkor valóban megérdemli a bizalmat és a tiszteletet.

2022. jan. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bajom a normalis dolgos cianyokkal, de szinte csak rossz tapasztalat van. Laktam eleget a 8ba. Ha veletlen normalis is az illeto valszeg a csaladja meg haveri kore legalja kiabalos agressziv osztonleny
2022. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát azért a család az család. Még ha annyira nem is tradícionális cigányok, azért a lányokat becsben tartják és általában roma fiút szánnak nekik, mint férj. Ha a szűk család el is fogad, a tágabb rokonsággal akadhatnak problémák. A fiúknál nem akadnak fent, ha magyar lányt vesznek el, de a cigány asszonyoknak elég éles a nyelvük, szóval beilleszkedni nem olyan könnyű.
2022. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Valaki irta hogy az eletvitel szamit, es maximalisan egyetertek veled.

Cigany csaladbol vagyok.


Ha ilyen buta, putris viselkedese van, nagyon keruld el.

Ha intelligens, nyitott, szeles latokoru akkor nyugodtan, DE nezd meg azt is hogy a csalad milyen gondolkodasmoddal rendelkezik.


Rolam senki meg nem mondja hogy cigany csaladom van, nekem nem tetszik nagyon az elethez valo felfogasuk... marmint a csaladom felfogasa.

Szoval kicsit nezz a dolgok moge. Nagyon sok ciganylany eszmeletlen kitanult.

2022. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!