Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire engednéd a gyerekedne...

Mennyire engednéd a gyerekednek hogy roma lányokkal ismerkedjen? 13 éves koromig közöttük nevelkedtem.

Figyelt kérdés

Voltak próbálkozások, és volt amire azt mondtam ebből az életből nem kérek, nem vagyok egy angyal de nem is ösztönből élek mint közölük nagyon sokan, hogy minél hamarabb gyerek, nem is tudom kinek lennék a keresztapja fiatalon, meg ilyen marhaságok.

Egyébként elég csendes, eleinte csak figyelgettem, utána volt szerencsém szóba elegyedni vele, borzasztóan szép arcú, kreol, barna hajú, és nagyon jó testű.


Sajnos a szülők mondhatni teljesen elhatárolódnak ettől, félthetnek, nem akarják hogy tönkre tegyem az életem fiatalon, egyébként kicsit ellentmondásos az ahogy ők vélekednek erről úgy hogy vannak ismerőseik, munkahelyről, lakóközösségből és utcán is megállnak váltani pár szót, ja és egyébként a mi viselkedésünk is olyan amilyen a 4 fal között... ezért szoktam is szólni


Sajnos nagyon függök a család véleményétől, régebben szóvá lett téve az is hogy minek kedveltem egy régebbi csaj képét, továbbá húgom párja rendőr, és volt szó a cigány kérdésről és egyenesen meg mondta mi a véleménye róluk, és sajnálja hogy nincs nagyobb hatalom a kezükbe, ezek után kétségtelen hogy én nagyobbat szívnék mint a lány oldala(bár lehet ott is lenne morgás, mert sokan nem szeretik a keveredést) nekem kellene elhagyni a családomat azért mert elképzelhetetlen két család keveredése, még akkor is ha gazdagokról volna szó, mert más a hagyomány, kultúra.


Kiadnád a gyereked útját addig míg próbálkozik, ha esetleg még a magyaroknál is különb a másik család?


2022. jan. 20. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a gyerekem akkor is a gyerekem marad, ha rablógyilkos lesz. Nemhogy akkor, ha cigánylányt vesz el. :-)


De egy szót sem írtál a lány családjáról!

Törvénytisztelő emberek? Dolgozik legalább a családfő? A testvérei milyenek? Dolgoznak?

Arra nagyon felhívom a figyelmedet, hogy egy embert nagyon meghatároz a családi miliő, amiből jött.

2022. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
ha nyugodt életet akarsz magadnak, akkor ne engedd..
2022. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#1

A családja képek alapján vállalható, ketten vannak lányok, rendezett a házuk, kérdés a szülők, és a rokonok milyenek.

Én sem vagyok egyemet végzett, ahogy ő sem, tehát dolgozunk, én egyébként annak örülnék a legjobban ha kimennénk külföldre, teljesen tiszta lappal háttér nélkül, így nekem nem kellene foglalkoznom senkivel, ha elhatárolódnak tőlem.


Nekem az életfelfogásuk nem tetszik, de eddig mindig foglalkoztam azokkal akik megtetszettek és érdemesnek láttam hogy dumáljak kicsit velük.

2022. jan. 20. 20:02
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
A keresztfiam már megmondta, hogy ő cigány feleséget akar, mert azok a lányok jönnek be neki. Az apja dühöng, én vállat vontam, hogy inkább egy cigánylány, mint egy pénzéhes plázaliba.... Különben is, felnőtt emberről bezsélünk, pont senkinek semmi köze a párkapcsolatához.
2022. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4

De a keresztfiad nem lát még bele a dolgokba mint én, csúnya balhékat is láttam szomszéd család között gyerekkorban, utána már csak a rohammentő és rendőrök hemzsegtek a lépcsőházban, tovább mit csinál ha balhéba kerül amit ő nem akart?

Én ismerem őket azért, mert már óvodában is velük játszottunk, iskolákban pedig hamar eldőlt hogy ki enged magához közelebb kit.


Én a családomtól nem szeretnék elhidegülni, mert ők nagyobb támaszt nyújtanak, mint egy 21 éves csaj, aki lehet meggondolja magát és kilép a dologból másért.

2022. jan. 20. 20:15
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Nem jó ötlet, nem fog ez így menni... a rendes ház egy dolog, de az csak a felszín... nem neked való.
2022. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha normális, miért ne? Nekem egy nagyon aranyos, okos, kedves és szép évfolyamtársam volt, ugyan csak félig roma. A családi körülmények olyan igazi telepi szint. Ott is laktak. De ez a lány sosem élt ezzel vissza, igaz, később az anyai nagyszülőkhöz költözött. Most diplomás, egy igazi angyal. Soha senkivel nem veszett össze, hiába azt látta otthon nap mint nap. Volt nagy fajgyűlölő az évfolyamban, de sosem bántották, még ők is maximálisan elfogadták. Pont a héten találkoztam vele, egy magyar párja van, és ma is ugyan olyan mosolygós, életvidám, szeretettel teli, mint volt. Pedig 5 éve nem találkoztunk. Ha egy ilyen csajt választ majd a gyerekem, akkor semmi kifogásom nem lesz ellene. Pedig mondom, a család valódi telepi c. Ha viszont az aljából akar, aki igénytelen, bűnöző, lusta, akkor nem tudnám tolerálni. Előttem mindig ez a csaj van, aki a semmiből feljött, ezek után senki ne mondja, hogy ha akar, akkor nem tud kitörni. Nem mondom, hogy legyen diplomás, de legyen ember!
2022. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Kezdj el beszélgetni a lánnyal mindenféléről. Előbb-utóbb szóba fog kerülni a családja is. Ilyenkor már természetes kérdés, hogy mivel foglalkoznak. Itt vannak határesetek, ha pl. azt mondja, hogy "vasazunk", az ugye vasgyűjtést, fémgyűjtést jelent. Hogyan gyűjtik? A hulladékvasat szedik össze? Jelentheti azt is, hogy lopják a vasat, hogy átvevőhelyre vigyék.
2022. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
"De a keresztfiad nem lát még bele a dolgokba mint én" A keresztfiam egész életében kapcsolatban volt cigány emberekkel. Úgy gondolom, tökéletesen meg tudja ítélni mibe megy bele.
2022. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#8

Nem ennyire aljasak azért :D Vannak arrafelé falopások, rendőrségi ügyek, de belőlük nem nézném ki, rokonság az meg már nem sokat számít, még magyaroknál se, tudom magunkról.

2022. jan. 20. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!