Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem ki vagyok rekesztve...

Úgy érzem ki vagyok rekesztve a családban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy mikor beszélgetünk pl: közös ebédnél akkor én így nem tudok hozzászólni a témához, kínosan érzem magam. Apukámmal nem mondanám hogy nagyon jó a kapcsolatunk, ez is közrejátszik mivel mikor ő nincs ott akkor felszabadultnak érzem magam. Mit tudnék tenni hogy az ő jelenléte közben is komfortosan érezzem magam?

2022. jan. 18. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg te felhozni valami olyan témát, amiben jártas vagy. Előbb-utóbb majd begyakorlod.
2022. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak van valami témakör ami megy, ami meg oylan max ahhoz nem kell hozzászólni, nem kirekesztés az.
2022. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Kinek nincs feszült kapcsolata az apjával...?
2022. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nekem is apámmal. Nálam talán még a szeretem-utálom érzés adott neki egy plussz löketet. Lelkiismeret furdalásom volt, ha egy jobb pillanatában visszaemlékeztem, hogy mennyire intenzíven tudom gyűlölni is. Ami nekem segített, hogy elfogadtam, hogy ez nem az én hibám(ez nyilván csak személyes vélemény, de úgy gondolom, hogy az ilyen esetek többségében a szülő a hibás) és nem akartam már szeretni sem. A konfliktus kerülésre törekedtem. Azt nem tudom, hogy nálatok mit takar a nem jó kapcsolat, de ha valami hasonlót az enyémhez, akkor tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy ne görcsölj rá, ne próbálj meg megfelelni neki!
2022. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáld kicsit jobban behatárolni a szorongásod okát. Félsz attól, hogy nem felelsz meg az elvárásainak? Félsz attól, hogy a saját elvárásaidnak nem felelsz meg?

Előfordul az is, hogy két ember egyszerűen "nem passzol" egymáshoz, zsigerileg idegesítik egymást anélkül, hogy bármi rossz történt volna, még akkor is, ha a génjeik fele azonos (még az sem kizárt, hogy az apád is a falat kaparná a puszta jelenlétedtől, csak uralkodik magán, és ezt a feszültséget érzed).

2022. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem a család rekeszt ki, hanem te rekeszted ki magad a szorongásaid miatt.

Ez esetben sem a családból, hanem csak a közös beszélgetésekből evésnél. Ebbe pedig nem kell belehalni, hanem meg kell keresni az okát!

Kiindulásként inkább az apáddal való rossz kapcsolat okát kellene tisztába tenni és utána ennek alapján változtatni.

2022. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!