Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Én önmagába fordulva saját...

Az Én önmagába fordulva saját magában keresi a választ, ezáltal rekesztve ki magából egy különálló Én-t, azaz a Nem Én-t. Ezt a hipotézist elmagyarázza valaki?

Figyelt kérdés

2021. szept. 17. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ez kinek vagy milyen ezoterikus irányzatnak a hipotézise, a saját értelmezésemet tudom leírni.

Eszerint van egy Én, ami a hétköznapi személyiségnek felel meg. Azon dolgok összességével, amivel a legtöbb ember azonosítja magát napi szinten, pl. én magas vagyok, én kövér vagyok, én okos vagyok, én anyuka vagyok, én programozó vagyok, stb. Ez az Én elkülönültként definiálja magát más emberektől és a világtól.

És van egy másik Én belül, ami határtalan, örökkévaló, és se nem azonosul, se nem különül el semmitől. Létezik.

Amikor megtalálod ezt a belső Ént, a különálló Én, a személyiség idővel meggyengül. Egyre inkább tudatára ébredsz annak, hogy lényegedet tekintve te a belső Én vagy. A többi csak maszk és színház.

2021. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Grimfox ***** válasza:
88%
A pszichológia is ismeri a tényt, hogy a tudat több rétegből áll. A perszóna az, amit kifelé mutatsz, ez része az Ego-nak, ami a teljes tudatos éned, de mindez csak egy felszín a tudattalan tömegén. A tudattalan tömege mélyén pedig ott van az éned magja, amire minden, ami jelenleg vagy, épül. A kérdésben leírt folyamat az, amikor az ego, azaz a tudatos én úgy dönt, befelé fordul, a legbelső én keresése céljából, ezáltal önként felfüggeszti saját magát. Ha a tudat magját eléri valaki így, akkor képes azt megfigyelni. Csak innen lehet továbbjutni addig, amikor eléred azt, ami már nem te vagy, mint személy, ami már nem a jelenlegi lényed része, hanem állandó, és lényegét tekintve változatlan. Minden, amit a a változatlan dolog előtt tapasztalsz, az Én, még ha csak felszínes, és változó dologról van is szó.
2021. szept. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ezért kell feladni a keresést. Akkor megtalálhatjuk a semmit.
2021. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2021. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én egy átmeneti földi identitás. És van a lélek aminek nincs identitása csak tisztán tudat. Tehát, a külső én és a belső én teljesen ugyanaz csak szerepet vált amikor "önmagába fordul". Ezért van az amikor valaki azt hiszi önmagáról megvilágosodott, de csak egyszerűen egy új identitást vett.
2021. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!