Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám ki...

Mit csináljak, ha anyám ki nem állhatja a barátom, és hallani se akar róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves lány vagyok, és az a helyzet, hogy hosszú idő után találtam végre egy olyan pasit, akivel nagyon jól érzem magam, normálisan bánik velem, és nagyon sok a közös témánk. Tulajdonképpen úgy érzem, hogy mindenben passzolunk egymáshoz. Az a probléma, hogy a szüleim, főleg anyám hallani se akar róla. Ennek pedig az az oka, hogy neki egyszerűen senki se jó. Még igazándiból én se. Azért nem tetszik neki, mert ő úgy képzeli, hogy mellém egy többdiplomás, cégvezető, vagy orvos vagy ügyvéd illene. Mindezt azért, mert én is orvos vagyok. A barátom nagyon sokmindennel foglalkozik, jelenleg éppen házak felújításával, és gyerekeket tanít úszni meg még tanul is. De a szüleim szerint ő komolytalan, és számomra ez baromi rosszul esik, csak azt hallgatom, hogy mikor megyünk már szét, és felejtsem már el. Mégis mit tudok ezzel kezdeni? Utálok emiatt veszekedni anyámmal, csak nagyon fáj, hogy nem veszi észre, hogy most tényleg jól kezdem magam érezni...


2021. aug. 28. 10:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
80%
Engedd el. Tudom hogy nehéz ilyen helyzet, nálunk pont fordítva van, párom utalja a szüleimet. (az okot megertem teljesen!). Ilyenkor dönteni kell valamilyen szinten hogy a párodra vagy a szuleidre hagyatkozol, illetve engedsz többet.
2021. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, hogy otthon élsz e még, de ha nem, akkor próbálj minél hamarabb és messzebb elköltözni és max 2 hetente hazalátogatni.

25 évesen már elszakadhatsz a szüleidtől és a távolság lehet segíteni fog a konfliktusok megritkításában - legalábbis az én helyzetemben ez volt a megoldás (21 évesen elköltöztem). De ha már külön élsz, akkor én a helyedben kerülném mindig a témát, vagy szűkszavúín elrendezném és kijelenteném, hogy én boldog vagyok így.

2021. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!