Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám ki...

Mit csináljak, ha anyám ki nem állhatja a barátom, és hallani se akar róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves lány vagyok, és az a helyzet, hogy hosszú idő után találtam végre egy olyan pasit, akivel nagyon jól érzem magam, normálisan bánik velem, és nagyon sok a közös témánk. Tulajdonképpen úgy érzem, hogy mindenben passzolunk egymáshoz. Az a probléma, hogy a szüleim, főleg anyám hallani se akar róla. Ennek pedig az az oka, hogy neki egyszerűen senki se jó. Még igazándiból én se. Azért nem tetszik neki, mert ő úgy képzeli, hogy mellém egy többdiplomás, cégvezető, vagy orvos vagy ügyvéd illene. Mindezt azért, mert én is orvos vagyok. A barátom nagyon sokmindennel foglalkozik, jelenleg éppen házak felújításával, és gyerekeket tanít úszni meg még tanul is. De a szüleim szerint ő komolytalan, és számomra ez baromi rosszul esik, csak azt hallgatom, hogy mikor megyünk már szét, és felejtsem már el. Mégis mit tudok ezzel kezdeni? Utálok emiatt veszekedni anyámmal, csak nagyon fáj, hogy nem veszi észre, hogy most tényleg jól kezdem magam érezni...


2021. aug. 28. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Én a fordított helyzetben voltam, párom szülei nem szerettek sose szinte majdnem ugyan ilyen okok miatt. Párom hazavihetett volna egy többdiplomás lányt, akkor se felelt volna meg az anyjának.

Konkrétan semmi nem működött, ha jóban voltunk akkor is piszkálódott, természetesen akkor amikor a párom nem volt fültanúja. Egyébként sem volt soha mintha anya, így nekem szerencsém volt és a párom többször rá pirított amikor már tényleg kihúzta a gyufát és nagyon rosszindulatú volt.

De így is majdnem ráment a kapcsolatunk, épp ezért írom le a másik szemszögből. Végül a legutolsó húzása az egyik karácsonykor volt, amikor vacsora közben azt fírtatta, hogy nem kellett volna összeköltöznünk, nem is érti miért van velem, futókaland vagyok, stb. Azóta nem beszélnek egymással csak ha rokonnál találkoznak, de azóta is úgy néz rám mint a véres rongyra. A majdnem teljes no kontakt hozta meg nálunk a békességet. Nem azért, mert egymással veszekedtünk, hanem azért mert borzasztóan rosszulesett, hogy bármit csinálok ki van forgatva. Figyelj oda ezekre, mert elég hamar vége lehet a kapcsolatotoknak.

2021. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd rá anyádra. A leírásod alapján tipikus mérgező szülő lehet. Ha boldogok vagytok, és tényleg senki nem mondja, hogy megcsal, bánt téged, megaláz,kihasznál, ne törődj más véleményével, legyetek boldog!
2021. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Te döntésed kivel vagy, ő nem szólhat bele. Ne foglalkozz vele, ha kihúzza a gyufát bármelyikőtök megmondhatja, hogy k*rvára nincs köze hozzá.
2021. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


A szüleid szerint azért mert orvos vagy, különb vagy a többi embernél. Értem, hogy ott a doktori cím, meg a tudás, de ti is emberek vagytok. :)

Anyukád egy tökéletesen hozzád illőt akar, akivel majd sok pénzt kaszáltok. -Amiből természetesen neki is jut.


Szerintem mutasd fel neki a tényeket: boldogok vagytok, szeretitek egymást, nem a másik ember munkája a lényeg. Vagy esetleg nem találkoztok egy kis ideig.

2021. aug. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Az a vicc egyébként, hogy én próbáltam megfelelni az ő elvárásának, de az összes orvos, vagy ebbe beleillő akárki baromi nagy f@sz volt, bántott, és sok lelki sérülést szereztem miattuk. Ellenben a mostani barátommal tökéletes az összhang... És talán pont azért kedvelem ennyire, mert semmi köze az én mindennapi világomhoz
2021. aug. 28. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

tarts ki és kerüld anyádat. Én 40 éve vagyok együtt a férjemmel. Mai napig piszkálnak a fél lábbal sírban lévő szüleim, hogy mikor válok már el. .. Teljesen rendben van a házasságunk. Nekik mindig problémás volt, verekedések, ordítozások nagyon gyakoriak náluk.

Ha nem tudod elengedni a füled mellett a hülyeségeit, akkor nagy ívben kerüld őket, mert tönkreteszik a te boldogságodat.

Lehet, hogy irígy rád?

2021. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
irigy? Mire lenne irigy?
2021. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
7- hát a kérdező boldogságára.
2021. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Mondjuk ne foglalkozz vele, a saját szempontjaidat tartsd elötérben.
2021. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
"anyám hallani se akar róla. Ennek pedig az az oka, hogy neki egyszerűen senki se jó. Még igazándiból én se." - Ne akarj anyádnak megfelelni, legyél boldog!
2021. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!