Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire kell gondolni mikor a...

Mire kell gondolni mikor a szülő azt mondja dolga van és nem mondja meg mi?

Figyelt kérdés
Édesapám 15perc alatt ott van a munkahelyén kocsival de egy órával előtte elindult és mikor megkérdeztem miért azt mondta dolga van ,megkérdeztem milyen dolga arra is annyit mondott ,hogy dolga van.Elkezdtem sírni mikor elment mert ők édesanyámmal elváltak mert anyukám megcsalta és ő is mindig ezt mondta,hogy dolga van.Apukámnak 1 éve van egy élettársa,kétlem,hogy megcsalná.De nem tudom mire gondoljak.Valakinek valami tipp?

2021. máj. 28. 12:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Az 5 éves lányom van, hogy 11-kor kijön hogy mi épp mit csinálunk és igazságtalan, hogy mi még nem is alszunk.

Fogadd el, hogy a szülőd is ember és neki is lehet olyan ügye amiről nem feltétlenül kell tudnod. Nem is feltétlenül azért mert titok, hanem csak nem tartozik rád. Tovább egyáltalán nem feladatod a szülődet ellenőrizgetni, meg kombinálgatni. Tűrd el, hogy nincs minden az orrodra kötve.

2021. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%

11-es, az ugye megvan, hogy ha ide kérdést ír ki valaki, akkor biztos nem 5 éves. Elvileg legalább 16 éves. Még ha a regelésnél mást is írt, nem valószínű, hogy 12 év alatti lenne.

Az összes, előző oldalon felsorolt indok olyan, amit simán elmondhatott volna az apja neki. Akkor miért titkolódzik?


Én erre egyetlen elfogadható indokot tudok: ha pont neki akar valami meglepetést venni/csinálni/intézni.

És azok után, hogy elváltak a szülei, az apja több tapintattal is kezelhetné ezeket a dolgokat. Igen, a gyerek fél attól, hogy megint felfordul az élete. Elég baj, ha ezt nem veszi észre rajta az apja.

2021. máj. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

6


Azért ne vegyük már természetesnek hogy a te viselkedésed normális

2021. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Bármilyen ártatlan, hétköznapi dolgom lenne, biztos, hogy nem mondanám el, ha így faggat, pusztán azért, mert semmi köze hozzá, és ne szokja meg, hogy minden lépésemről tud.
2021. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
1%
14-es, csak remélem, hogy egy hisztis kamasz vagy és nincs gyereked.
2021. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

#13, de, normális. A gyerekemnek semmi köze hozzá, hogy mikor, és hová megyek, és mit csinálok.

Talán a párommal, ha megosztom, de utoljára tini koromban számoltam el az időmmel a szüleim felé.

#6 voltam.

2021. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
24%

Érdekes, hogy itt mindenki úgy beszél mintha egy idegen kérdezte volna, nem egy családtag.

Ilyeneknek nem mond a gyerek sem semmit.


El sem tudom képzelni, hogy azt mondjam agyerekeimnek, hogy semmi köze hozzá.

Ha bármi történik mi mindig tudjuk hol keressek a másikat

2021. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!