Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire kell gondolni mikor a...

Mire kell gondolni mikor a szülő azt mondja dolga van és nem mondja meg mi?

Figyelt kérdés
Édesapám 15perc alatt ott van a munkahelyén kocsival de egy órával előtte elindult és mikor megkérdeztem miért azt mondta dolga van ,megkérdeztem milyen dolga arra is annyit mondott ,hogy dolga van.Elkezdtem sírni mikor elment mert ők édesanyámmal elváltak mert anyukám megcsalta és ő is mindig ezt mondta,hogy dolga van.Apukámnak 1 éve van egy élettársa,kétlem,hogy megcsalná.De nem tudom mire gondoljak.Valakinek valami tipp?

2021. máj. 28. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%

100 féle dolog jöhetett közbe. Gumidefekt, csekkfeladás, gyógyszertárba beugrás, de lehet, hogy beért ennyivel előbb a munkahelyére, mert ott nagyon sok a munka.

Szóval nagy az esélye annak, hogy képzelődsz.

2021. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szimplán unja, hogy minden lépéséről tudni akarasz.
2021. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Miért kéne mindig mindenről beszámolnia neked? Gondolj bele, fordított esetben mennyire kiakadnál azon, hogy faggat.

Ne láss rémeket.

2021. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Tepfal ***** válasza:
100%

Ezer dolog lehet, szerintem felesleges ezen rágódnod. A megcsaláson kívül szóba jöhet pl.:

- Sok munkája van, ezért hamarabb bemegy, hogy végezzen a feladataival

- Hamarabb el akar jönni a munkahelyéről, ezért inkább bemegy korábban

- Fontos megbeszélése van délelőtt, amire megfelelően fel akar készülni

- Van valamilyen céges rendezvény, ami miatt korábban be kell mennie

- Hamarabb elkészült otthon (pl. nem tudott aludni), és ha már így alakult, inkább bemegy a munkahelyére korábban, mint hogy otthon tegye a semmit

- El akar intézni valamilyen ügyet munka előtt (pl. bevásárlás, bank, posta, gyógyszertár)

- Ajándékot vásárol neked vagy az élettársának

- Együtt reggelizik/kávézik egy munkatársával/ügyfelével

- Jól esik neki kicsit egyedül lenni, ahol sem a család, sem a munkatársak nem zavarják - erre a legjobb hely és alkalom reggel a munkahelyén, amikor a munkatársai még nem értek be

- Tudja, hogy nagy lesz a forgalom reggel és biztosan időben be akar érni, stb., stb.


Miért nem mondja el neked:

- Unalmas lenne számodra - pl. minek fejtegesse, hogy milyen munkahelyi feladatai vannak, vagy milyen ügyeket kell a háztartással kapcsolatban intézni?

- Nem akar mindent az orrodra kötni, kell neki egy függetlenség, olyan idő, amiről nem kell részleteiben beszámolnia neked vagy bárki másnak.

- Lehet, hogy ő maga sem tudja pontosan, hogy mit fog csinálni, csak szeretne kicsit egyedül lenni, sétálgatni, venni egy péksütit és nyugiban, olvasgatás közben megenni

- Neked vagy az élettársának vesz ajándékot/készít elő meglepetést, amit nem akar elmondani stb. stb.


Az is könnyen lehet, hogy az élettársa tudja, mi dolga van, csak neked nem kötik az orrodra.

Az a plusz fél-háromnegyed óra reggel nem sokra elég, én nem hiszem, hogy ha viszonya lenne, azt reggel, munka előtt intézné. Nyilván nem kizárt, de az azért jóval gyanúsabb lenne, ha órákra menne el úgy, hogy nem tudni, hogy hol van.

2021. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is előbb járok be.

Szeretek kényelmesenleülni, összeszedni a gondolataimat. Aztán mielőtt nekilátok, kimegyünk még efy cigi/kávé kombóra a kollégákkal. Aztán jöhet a műszak

2021. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon sok olyan dolog van, amit nem kötök a gyerekem orrára, pusztán azért, mert semmi köze hozzá.

Még jól is jártál a másodszori, ismételt "dolgom van" válasszal, mert én ilyenkor már azt szoktam mondani: "Nem mindegy az neked?!" -és azzal a lendülettel nyomom ki a telefont, vagy csukom be magam mögött az ajtót.

2021. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Sírás helyett érdemes volna elkezdened felnőtt módon gondolkozni, és nem kombinálni, főleg úgy, hogy te gyerek vagy ebben a helyzetben! Fáj, hogy elváltak, de valóban ha dolga van, az az ő dolga, és anyukád felett sem kellene pálcát törni, mivel semmi információd nincs az előzményekről, egy válás 2 emberen múlik..

Millió egyszerű/hétköznapi választ tudnék adni arra, hogy miért mondta ezt, de a legkézenfekvőbb, hogy valóban semmi közöd hozzá. Ha ez téged ennyire megrendít, akkor iskolapszichológus, de akár magán úton is érdemes szakember segítségét kérni.

2021. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell ilyenkor gondolni, hogy megint olyan dologba ütöd az orrod, amihez semmi közöd.
2021. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell gondolni, hogy dolga van.
2021. máj. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Holnap ne kérdezd meg tőle.
2021. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!