Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnánk a belefektetett...

Hogy tudnánk a belefektetett pénzt visszaszerezni?

Figyelt kérdés

Elég szép megtakarítást gyüjtöttünk össze. A szüleimnél lakunk 2 szintes családi ház külön bejáratral. Felül a hugom,alul a szüleim és én a párommal. Mindenbe fizettünk még többet is mint ami kellett.

Mikor eljött az ideje h mi külön költözünk anyámék rábeszéltek h újítsuk fel a szülői házat majd nekünk fogják ajándékozni az anyai részt így ha úgy van hugomnak csak az apai rész felét kell kifizetni.

Megtörtént a felujitás,a ház fele még mindig nincs a nevembe csak huzzák a szüleim a dolgot úgy érzem.

Rá adásul végre teherbe estem. Kértük a hugomat hogy cseréljünk helyet. Minek egy 16 éves lánynak egy fél ház-a felső szint. Konyhát nem használ,lejön enni. Az egyik szobába csak a ruhai vannak...Neki ez nem tetszik. Addig sírt anyáméknak míg azt nem mondták nekünk vetessem el a babát mert szegény hugom hogy fog így érettségizni a baba sírás miatt nem tud majd tanulni...

Mi itt azt mondtuk hogy jó megyünk. Juni 1-el kivettük egy albérletet. De a beleölt pénzt csak jó lenne visszaszerezni


2021. máj. 21. 21:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom a választ a kérdésedre, viszont a minimum az, hogy úgy csapod be magad után az ajtót, mikor eljössz, hogy unokát látogatni egy tulajdoni lappal menjenek, amin te vagy a tulajdonos, az ígéret szerint. Persze ez szól a húgod nak is... Én addig meg sem mutatnám a gyerekemet nekik.

Neked boldog babavárást, erőt és kitartást, hogy meg tudjátok nekik mutatni, hogy nélkülük is tudtok boldogulni. A sors előbb-utóbb ezt húgodnak úgyis visszaadja... Kitudja? Lehet majd neki nem is lehet gyereke.

2021. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan lakást nem újítunk fel ami nincs a neveden. Szóbeli megállapodás shinte semmit se ér. Átvágtak, mint sz.rt a palánkon.
2021. máj. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Még ha lenne számlája se olyan egyszerű ez. Ügyvéddel, peres úton pénzt behajtatni általában nem 2 nap, inkább évek. Ha van hozzá türelmed hajrá, a végére garantáltan mindenki gyűlölni fog mindenkit.


Átvertek sajnos, és szomorú, mert a családjától nem ezt várja az ember.

2021. máj. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Sajnos hittünk a szüleimnek. Közel 6 milliót öltünk bele a felujítasba(tetőcsere,ajtó ablak cserék,fürdőszobák felujitasa,konyhák,festés,új butorok)


Tegnap este volt 1 nagyobb vita megint. Egy barátunk garázsába el tudnánk vinni a bútorokat amit mi vettünk. És mikor szoltunk hogy holnap pakoljanak ki a szekrényekből mert vasárnap hétfőn visszük akkor azt mondta anyám hogy innen semmit nem vihetek el. Mondom neki de hát én vettem a számlám meg van róla. Ga tehetném a tetőt ablakot mindent vinnék mert nem ezért újitottuk fel a házat,nem ez volt megbeszélve. Már rég a saját otthonunkba lehetnék nem beszél rá minket erre a hülyeségre.

Erre azt mondta h ez mind a saját kényelmünk szolgálta. Mondom mi azt hittük a jövendőbeli házunkat ujitjuk. Ezerrel spóroltunk ujra ha itt lesz ideje a hugomat hitel nélkül fizethessük ki. Olyanokat vágtak a fejemhez hogy azt varjuk meghaljanak. Mondom nem ezt várom,de ez az élet rendje senki nem él örökké. Arról volt szó mienk lesz a felső szint. Bele egyeztünk hogy hugom csak nyáron fog leköltözni. Jött azzal h nekünk erre nem lett volna pénzünk ha nem lakhatunk ingyen itt. Mondom havi 100.000ft-t adtunk le télen a fa miatt 150.000ft-t és külön konyhán voltunk! Mi az hogy ingyen? Jött azzal hogy akkor még 2 évig míg hugom nem megy egyetemre maradhatunk lenn aztán felmehetünk a felső szintre. De mondtuk higy azok után higy abortuszra küldött volna biztos nem maradunk. Kérdeztem vissza tudják adni a pénzünket? Mert a akár a Navot is hivhatom h vagyonosodási vizsgálatot csináljanak. Magyarázkodjanak csak honnan volt pénzük az értéknövelő újításra... itt már apám is beleszólt a vitába. Ő azt mondta hogy a mi szobánkból azt viszünk amit akarunk,mást nem. Meg hogy ő kedden hívja a bankot vénségére(48 éves egyébként) hitelt vesz fel és dugjuk fel a pénzünket ahova akarjuk. Ordibálta hogy 3 millió elég lesz,elég lesz? Mi pedig közültük hogy a pénzen kìvül az a minimum a felsőbszintről visszük a konyhabútort zuhanykabint bútorokat amit mi vettünk. Jogunk van hozzá ugyanis mi vettünk. Hugom hisztizik sír hogy ő vele mi lesz fürdő nélkül meg butorok ágy nélkül a szüleim csináljanak valamit.


Élmény lesz velük lakni még honap végéig. Azon gondolkozunk hogy veszünk ki szabadságot és leutazunk vidékre párom szüleihez

2021. máj. 22. 07:29
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted hogy megmondtad nekik. Ilyen szülői hozzáállás mellett nem is érdemelnek mást. Kit érdekel a hugica? Le van szarva, az is elég pofátlan ami azt illeti. Vigyetek mindent ami mozdítható és ti vettétek. Ja és még a hitelt is intézze szépen de nem, nem elég 3 millió.
2021. máj. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Úristen.
2021. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném az összes dolgot, amit vettem, aztán többet szóba sem állnék velük.
2021. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Valahol nagyon igazad van, csak légy erős és vidd végig ezt az egész ügyet. A hitellel kapcsolatban apád inkább drámázik, álljatok a sarkatokra és vegye csak fel. Lehet nem elég a 3 millió, de ha ennyit is ki tudtok hajtani belőle bíróság nélkül az már nagyon jó. Írtad, hogy az összeg egy része a bútorok ára volt, azokat vigyétek magatokkal. A számlákra nagyon vigyázzatok innentől, nehogy lába kéljen valamelyiknek.

A lelépés erre a pár napra jó ötlet, főleg a baba miatt. Neki nem hiányzik, hogy nagyon stresszes legyél, nehogy baja essen.

2021. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

A számlákra vigyázz!!! Ha elutaztok, akkor is csak olyan cuccaitok maradjanak a házban, amiért nem kár, nehogy véletlenül az elszállítandó bútor tüzifává váljon (saját tapasztalat) stb. Az irataitokat is vigyétek, még mielőtt egy nyitva maradt ablak miatt elviszi a szél/szétázik az esőtől. A sértettség sok mindenben kreatívvá teszi az embert. :(

Arra készülj fel lelkileg, hogy az érzelmi zsarolás csak ezután kezdődik.


Örüljetek a picinek, vigyázzatok magatokra!

2021. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Alapszabály: Nem fektetünk egy fillért sem olyan ingatlanba, ami nincs a nevünkön.
2021. máj. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!