Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnánk a belefektetett...

Hogy tudnánk a belefektetett pénzt visszaszerezni?

Figyelt kérdés

Elég szép megtakarítást gyüjtöttünk össze. A szüleimnél lakunk 2 szintes családi ház külön bejáratral. Felül a hugom,alul a szüleim és én a párommal. Mindenbe fizettünk még többet is mint ami kellett.

Mikor eljött az ideje h mi külön költözünk anyámék rábeszéltek h újítsuk fel a szülői házat majd nekünk fogják ajándékozni az anyai részt így ha úgy van hugomnak csak az apai rész felét kell kifizetni.

Megtörtént a felujitás,a ház fele még mindig nincs a nevembe csak huzzák a szüleim a dolgot úgy érzem.

Rá adásul végre teherbe estem. Kértük a hugomat hogy cseréljünk helyet. Minek egy 16 éves lánynak egy fél ház-a felső szint. Konyhát nem használ,lejön enni. Az egyik szobába csak a ruhai vannak...Neki ez nem tetszik. Addig sírt anyáméknak míg azt nem mondták nekünk vetessem el a babát mert szegény hugom hogy fog így érettségizni a baba sírás miatt nem tud majd tanulni...

Mi itt azt mondtuk hogy jó megyünk. Juni 1-el kivettük egy albérletet. De a beleölt pénzt csak jó lenne visszaszerezni


2021. máj. 21. 21:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: sehogy. Hosszabban: ha maguktól nem adják, akkor sehogy.
2021. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Van számlád arról, mennyibe került a felújítás? Anélkül nehéz lesz.
2021. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez bukta.
2021. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Pofam leszakad milyen csaladok vannak.

Nagyon sajnalom a helyzeted, kerdezo.

2021. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Számlával bizonyítva bírósági úton esetleg. De még úgy is nehéz bizonyítani, ha a számla nem a te nevedre szól.
2021. máj. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
21%

kamu

ennyire hülye emberek tuti nincsenek

2021. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Hasonló helyzetben vagyok, családi házunkhoz építettem egy jó pár millióba kerülő lakrészt, hogy anyám ott lakjon (előzetes beleegyezéssel), majd most hogy jött a gyerkőc mondtam, hogy a régi sz.r bútorokat és a 100 éve fel nem vett ruhákat kidobom, hogy gyerekszobát tudjunk kialakítani, erre fontosabb lett a kabátja mint az unokája. Ráadásul csavart egyet a dolgon, mert mi azt mondtuk hogy azonnal költözünk, erre meg akkora hisztit vágott, hogy hát azt ő nem szeretné. A lényeg, hogy azt a pénzt ebben a formában nem igazán tudod visszakövetelni. A szülők már csak ilyenek...
2021. máj. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
Hát, ezt maximum úgy, legalábbis egy részét, ha számláitok vannak a felújításról, amiket ti fizettetek. Máskülönben sajnos bukta. Eszem megáll komolyan, hogy egy szülő képes azt mondani a felnőtt gyerekének, hogy vetesse el a babát, csak mert a húga nem fog tudni érettségizni gyereksírás mellett... Hát kérdező, én minden kapcsolatot megszakítanék velük ezek után. Látszik, melyik gyerek a kedvenc, és melyikre tesznek magasból. Eleve nem is értem, miért a húgod lakott a külön bejáratú lakásban, ti meg lent a szülőkkel. Már akkor cserélnetek kellett volna szerintem.
2021. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre sajnos csak annyit tudok mondani, hogy jól palira vettek a szüleid titeket. Én eleve csak azzal a feltétellel kezdtem volna felújításba, hogy enyém a felső szint teljesen és szerződésbe foglaljuk, hogy a felújítás megtörténte után a nevemre kerül a ház fele.
2021. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Katona Dius ***** válasza:
100%

Sajnos jóhiszemű voltál és úgy átvágtak mint a sicc. A pénzed jól jött, mert így ők is jobban élnek, de az ő részüket nem fogják teljesíteni, nehogy húgod szarabbul járjon. Mivel ezek szerint ő a kiskedvenc, azt sem tartom lehetetlennek, hogy a nevére íratják a házat, biztos ami biztos alapon.

Ha van névre szóló számla, mindenképp keress fel egy ügyvédet.

2021. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!