Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna titeket, ha a 14-18...

Zavarna titeket, ha a 14-18 körüli gyereketeknek szerintetek drága és értelmetlen hobbijai lennének? Szóvá tennétek neki?

Figyelt kérdés

Például pár számítógépes játék, vagy éppen túl sokat olvas könyveket, vagy sminkel, vagy szeretne otthon megtanulni műkörmöt készíteni és géllakkonzi, vagy egyebek. De egyébként ezeket magának fizeti, nem tőled kér pénzt.


Na nálam vannak ilyen gondjaim a szüleimmel. Ha bármi szerintük drága hülyeség szóba kerül, akkor vita van belőle, főleg anyu felől(apa csak egyetért vele, ha be van vonva a "vitába"). És főleg anya úgy kezeli, hogy ha én szóbahozom, akkor az engedélykérés, és ha ő nemet mond, akkor az nem lesz. És nagyon gáz, mert ha vitába szállok, akkor megsértődik, ha meg nemet mondott, és szó nélkül hazaállítok valamivel, akkor is ez van. A könyvek a legkevésbé necces téma, az csak akkor necces, ha online rendelek. De a másik kettő az nagyon gázos. És anyám szerint ez tök normális, és mindenki ezt csinálja. (amúgy 18 vagyok)


Szóval más szülőkhöz szólok, ti is ezt csináljátok? Szóváteszitek, ha valaminek szerintetek nincs értelme? Veszekedtek miatta? Próbáljátok megtiltani az adott, nem káros, de szerintetek értelmetlen dolgokat?


2021. máj. 19. 11:52
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem egyszerűen szűk látókörűek a szüleid és sajnos ez társul némi irányításmániával is. Megértem a helyzetedet. Én személy szerint ha lenne gyerekem, kifejezetten örülnék, ha lennének ilyen apróbb hobbijai, amiben örömét leli, és az sem zavarna, ha néha kiadna rá több pénzt. Főleg ahogyan egyre idősebb az ember, én magamon tapasztaltam meg, hogy milyen rossz, amikor kikopnak ezek a hobbik és szinte semmi nem marad magadnak önmagadból és elölről kell felépíteni magadat, ha nem akarsz egy besavanyodott, kiégett, megkereseredett ember lenni - amilyenek lehet amúgy a szüleid is lettek.

Én az idők során arra jöttem rá, hogy akkor járok a legjobban, ha kerülöm ezeket a témákat, nem újságolom el, hogy hú vettem xy dolgot és mennyire izgatottan várom h kipróbáljam, vagy mennyire szeretem. Nem titkolózásról van szó, csak egyszerűen magamtól nem mondom és ezzel rengeteg fölösleges veszekedést lehet megspórolni. Sajnos az ilyen szülők sose fognak megérteni, vagy támogatni abban, amit - ha igazuk van ha nem - elítélnek.

Pláne ha kollágista vagy, könnyű egyszerűen nem említést tenni, hogy most éppen vettél egy körömlakkot, stb. Oszd meg az örömöd a barátaiddal, akik tudnak veled örülni. Sokkal jobb lesz.

Egyébként egyetértek a fölöttem szólókkal: az olvasás kifejezetten jó hobbi, mert ha csak romantikus tiniregényeket is olvasol, amelett, h szórakoztat, fejleszti a fantáziádat és a koncentrációs képességedet is többek között, ami nem árt pl. tanulásnál.

Szóval nekem ha lenne gyerekem, és éppen arra pörögne rá, hogy a körmeit festi, akkor inkább beszállnék, és festenénk együtt, mint sem besavanyodott banyaként menjek és elrontsam az örömét. Persze csak akkor, ha nem tanulás helyett festegeti a körmeit. Amíg jól tanul, addig az sem zavarna, ha olyan hobbija lenne, amit én esetleg nem kedvelek, de nem káros az egészségére és élvezi. Csak legyen boldog, találja meg önmagát valamiben: ne váljon olyan besavanyodott, kiégett emberré, mint a Budapestiek zöme.

2021. dec. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!