Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna titeket, ha a 14-18...

Zavarna titeket, ha a 14-18 körüli gyereketeknek szerintetek drága és értelmetlen hobbijai lennének? Szóvá tennétek neki?

Figyelt kérdés

Például pár számítógépes játék, vagy éppen túl sokat olvas könyveket, vagy sminkel, vagy szeretne otthon megtanulni műkörmöt készíteni és géllakkonzi, vagy egyebek. De egyébként ezeket magának fizeti, nem tőled kér pénzt.


Na nálam vannak ilyen gondjaim a szüleimmel. Ha bármi szerintük drága hülyeség szóba kerül, akkor vita van belőle, főleg anyu felől(apa csak egyetért vele, ha be van vonva a "vitába"). És főleg anya úgy kezeli, hogy ha én szóbahozom, akkor az engedélykérés, és ha ő nemet mond, akkor az nem lesz. És nagyon gáz, mert ha vitába szállok, akkor megsértődik, ha meg nemet mondott, és szó nélkül hazaállítok valamivel, akkor is ez van. A könyvek a legkevésbé necces téma, az csak akkor necces, ha online rendelek. De a másik kettő az nagyon gázos. És anyám szerint ez tök normális, és mindenki ezt csinálja. (amúgy 18 vagyok)


Szóval más szülőkhöz szólok, ti is ezt csináljátok? Szóváteszitek, ha valaminek szerintetek nincs értelme? Veszekedtek miatta? Próbáljátok megtiltani az adott, nem káros, de szerintetek értelmetlen dolgokat?


2021. máj. 19. 11:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%
Akkor megtanulja, hogy ha elcseszi, nem lesz. Ahogy a való életben is működik.
2021. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%

Fura az anyád Kérdező, de ezek az esetek arra jók, hogy megmutassák mennyire irányításmániás és mennyire akar majd a későbbiekben is örökös kontroll alatt tartani.

Szerintem kezdd el finoman feszegetni a határokat és kezdd el tudatosítani vele, hogy neked 18 évesen mihez kell az engedélye és mihez nem.

2021. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

8-as jól írta, 5-ös meg ostoba.


Ha elkezded szabályozni, mire költheti a saját pénzét, pont akkor nem fogja megtanulni. Csak akkor, ha saját maga osztja be, és rájön, hogyha egy dologra mindent elköltött, akkor másra nem jut.

2021. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%
Talán az olvasást nem sorolnám az értelmetlen, költséges hobbik közé.
2021. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%
Mióta baj vagy éppen túl sokat olvas könyveket?
2021. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Azért 14-től írtam a kérdést, mert nálam azóta áll fent a probléma. Azóta van rendszeres zsebpénzem suliidőben. Például kaptam x összeget, amiből amit nem költöttem el a következő zsebpénzig, akkor megtarthattam, mondván, hogy gyűjts, amire szeretnél. Az technikailag az enyém, és ezzel a szüleim is egyetértettek. Akkor költeném az ő pénzüket, ha mondjuk elküldenek nagybevásárolni és nem azt veszem, ami kell, vagy külön kérek a hülyeségekre. Most ha valamit adsz valakinek, az az övé. Ha adok valakinek egy bármit, akkor nekiadtam, az övé, én nem szólok bele. A zsebpénz ugyanez.(Nyilván az jogos, hogy ne cigire, vagy piára költsön belőle, de az másik kérdés) Azontúl ott van az a zsebpénz, ami nem a szülőktől van. Pl ha egy rokon ajándékba pénzt ad. Az nem a szülőké, szerintem. (Anyám szerint se)

De például 16 éves korom óta van néha diákmelóm. Ha a keresetem költöm, amit nem tőlük kaptam, akkor is kapom a megjegyzést, szóval ilyen szinten mindegy is.

2021. máj. 19. 12:42
 17/31 anonim ***** válasza:
1%
szerintem csak azt látják, hogy a pénz szórakozásra és külsőségekre megy el. Nagyon nem mindegy, hogy veszel három angol nyelvvkönyvet és nyelvvizsga lesz belőle meg hogy elkezdesz gyűjteni egy körmös tanfolyamra is hogy szakmád is legyen belőle, vagy csak tini regényekre vered a pézed és csak magadat akarod csinosítgatni. Kösd össze a kellemest a hasznossal és amire költesz, az valahol látszódjon, hogy hazsnodra vált.
2021. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nagyon nem értek egyet 17-essel!

Ha nem kenyérre kell spórolnunk otthon, akkor a gyerek szóljon és megveszem neki a nyelvkönyveket, hogy nyelvvizsgára tanulhasson. A zsebpénzét meg költse hobbijára, szórakozására! Nehogy már ilyen sóher legyen egy szülő!

2021. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értek egyet a 17-essel. A zsebpénz arra van, hogy a gyerek magára költse, a hobbijára vagy ami jól esik. Én sem kizárólag a kötelezőkre költök, van, hogy olyanra adok ki pénzt aminek semmi haszna, de jól esik. Vagy te 17-es, kizárólag olyasmire adsz ki pénzt, aminek van értelme? Mert akkor gondolom egy fagyit sem veszel magadnak.
2021. máj. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
83%

18, azért abban is lehet ráció. Én gyerekkoromban viszonylag sok zsebpénzt kaptam, de az volt a megállapodás, hogy ebből a kaját, amit nem otthon eszek én finanszírozom, plusz a ruháimat és az iskolai dolgokat (nyilván nem év elején a tankönyveket, hanem év közben füzet, ceruza, vagy osztálypénz...), meg a telefont, aztán a maradékot arra költöttem, amire akartam.

Ha a gyereknek magának kell fizetnie a nyelvkönyveket, azzal sincs semmi baj, ha ez előre le van tisztázva, illetve annyi pénzt kap, hogy kijön belőle.

2021. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!