Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna titeket, ha a 14-18...

Zavarna titeket, ha a 14-18 körüli gyereketeknek szerintetek drága és értelmetlen hobbijai lennének? Szóvá tennétek neki?

Figyelt kérdés

Például pár számítógépes játék, vagy éppen túl sokat olvas könyveket, vagy sminkel, vagy szeretne otthon megtanulni műkörmöt készíteni és géllakkonzi, vagy egyebek. De egyébként ezeket magának fizeti, nem tőled kér pénzt.


Na nálam vannak ilyen gondjaim a szüleimmel. Ha bármi szerintük drága hülyeség szóba kerül, akkor vita van belőle, főleg anyu felől(apa csak egyetért vele, ha be van vonva a "vitába"). És főleg anya úgy kezeli, hogy ha én szóbahozom, akkor az engedélykérés, és ha ő nemet mond, akkor az nem lesz. És nagyon gáz, mert ha vitába szállok, akkor megsértődik, ha meg nemet mondott, és szó nélkül hazaállítok valamivel, akkor is ez van. A könyvek a legkevésbé necces téma, az csak akkor necces, ha online rendelek. De a másik kettő az nagyon gázos. És anyám szerint ez tök normális, és mindenki ezt csinálja. (amúgy 18 vagyok)


Szóval más szülőkhöz szólok, ti is ezt csináljátok? Szóváteszitek, ha valaminek szerintetek nincs értelme? Veszekedtek miatta? Próbáljátok megtiltani az adott, nem káros, de szerintetek értelmetlen dolgokat?


2021. máj. 19. 11:52
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

kedves 17-es

Nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy nem csak kizárólag feltétlen hasznos dolgokra akarok minden pénzemet költeni. Most hiába mesélem el, hogy mire gyűjtök hosszabb távon, ha azt látják, hogy szerintük sokat költök hülyeségre. Például én úgy osztom be a pénzem, hogy közel a fele a hosszabb távú dolgokra van félretéve, a negyede arra, ha rövidtávon gyűjtök valamire, például a hülye hobbijaimra, aztán ami maradt, azt költöm szabadon az éppen szükséges dolgokra. Nyilván abba, hogy mennyit raktam félre hosszabb távra, nem látnak bele pontosan, csak azt, hogy szerintük sokat költöttem, valami szerintük értelmetlenre.

Jelenleg van két nyelvvizsgám(az angol az felsőfokú egyébként), és nincs most kapacitásom most egy harmadik idegennyelvre. Jogsi már folyamatban (nem a szüleim pénzén egyébként), autót nem szeretnék, amíg nem tudnám fenntartani, tehát az távolabbi, ami szintén nem belátható a rövidtávú hobbik mellett. Körmös tanfolyam nincs tervben, szerintem eléggé telített a szakma, és nem feltétlen akarok tanfolyamra járni, ha amúgy nem szeretnék a szakmában dolgozni, csak itthon magamnak hobbijellegűen csinálni. Illetve ha mégis szeretnék tanfolyamon részt venni, sem hiszem, hogy kivitelezhető gimi mellett, és csak jövőre végzek.

Tehát szerintem így sem költök nagy hülyeségekre, mert igazából ne cigizem el az összes pénzem, meg nem is bulizom el. Valami hobbi meg mindenkinek kell, nem lehet 0-24 hasznosnak és produktívnak lenni.

2021. máj. 19. 13:18
 22/31 Tepfal ***** válasza:
96%
Az én szüleim a zsebpénzzel kapcsolatban maximum tanácsokat fogalmaztak meg ebben az életkorban. Ha alkoholt, cigit stb. vettem belőle az nem azért volt probléma, mert ezekere költöm a zsebpénzt, hanem mert egyáltalán nem kellene ilyeneket fogyasztanom. De 18 évesen már ebbe sem szóltak bele, 19 évesen el is költöztem otthonról. Ha van elfogadható saját kereseted, esetleg visszautasíthatod a szüleidtől kapott zsebpénzt, így aztán tuti semmilyen alapjuk nem lesz arra, hogy beleszóljanak. Esetleg adjanak egy listát akkor, hogy mire adják ezt a pénzt. Abszurdnak tartom, hogy könyvre nem lehet költeni - akkor szerintük mire kellene költened?
2021. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Közbe jött pár komment, így kiegészítem magam. Igen, vannak dolgok, amik rám vannak bízva zsebpénzből, 14 éves korom óta. Pl ha betelik a füzetem, akkor magamnak intézem, ami érthető, hétköznap kollégiumban vagyok, nem várhatok addig a legtöbb esetben, hogy majd otthon valamelyik szülő megveszi, mert mondjuk lehet nekem szerdán már kéne, de csak pénteken megyek haza. ÉS ezek a magamnak intézem, muszáj dolgokra ugyanúgy jut a hobbik mellett, mert direkt így osztom be a pénzem :)
2021. máj. 19. 13:22
 24/31 Metionin ***** válasza:
94%
Nem zavarna. Ha vállalnék gyereket, olyan helyzetbe vállalnám csak, hogy tudjam neki finanszírozni a hobbiját amíg nincs keresete. De amiket írsz, nekem pl. se a drága, se a hülyeség kategóriába nem esik bele, főleg ha a saját pénzéből veszi. Max ha valami tényleg extra vagy nagyon drága, akkor ajándékként kapná pl. születésnapra vagy ha elég idős, mehetne diákmunkázni érte.
2021. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarna. Nekem furcsák azok az emberek, akik szerint kb. csak biológiai szükségleteket szabad kielégíteni pénzből.

Én is szívesen költök könyvekre, videojátékokra, fényképezőgéphez való "vackokra".

Amíg az ember magának finanszírozza a "hülyeségeit", szerintem senkinek semmi köze hozzá.

2021. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem értelmetlen dolgok, nem tenném szóvá, csinálja nyugodtan. Az ilyesmikre engem még pont, hogy anyukám bátorított.
2021. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ha tényleg pénzbe kerül ami érdekli most mit lehet tenni? Én támogatnám anyagilag is.
2021. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Meg ugye vannak olyan önző szülők is, akik sz@rul keresnek, de pia, cigi mindig van, és így fosztanak meg mindent a gyerektől.
2021. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A könyv nem hulyeseg. A tobbi meg olyan hogy nem alapszükséglet, de pl ünnepekre siman vennék neki sminket, gellakkot vagy 1-2 játékot. Ha ot ez teszi boldoggá es ezt ker, akkor vennek neki olyankor. Hisz értelmesebb azt venni, amit kér (normal keretek kozt) mint megvenni a 26. gyertyát, bugyit meg tusfurdocsomagot. A sajat pénzét meg arra költi amire akarja.
2021. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
79%

Ha lenne gyermekem, az nem zavarna, ha olyan dolgokkal foglalkozna szívesen, amiket én értelmetlennek találok, végülis az én hobbijaimat is hülyeségnek tartja a legtöbb ember. Azt viszont nem engedném, hogy olyan dolgokra költse a pénzt, amit nem engedhetünk meg magunknak. Nekem a sminkelés, az olvasás és a számítógépes játékok még nem lennének megfizethetetlenül drága tevékenységek, ezért nem tiltanám őket.

(Még egy jó ötlet: ha valaki nagyon sokat olvas, olcsóbb, ha könyvtárba megy, mint ha mindig megvenné a könyveket.)

2021. dec. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!