Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermekei?

Elvált szülők gyermekei?

Figyelt kérdés

Egyik szülöm se dohányzott és nem is ittak, messze ált tőlük az alkohol és sose voltak velünk agresszívak.

Már éreztem egy ideje hogy apukám és anyukám között a kapcsolat ellaposodott, kihűlt, már csak veszekedtek folyton. Én mikor elköltöztem otthonról, apukám rá egy hónapra mondta anyukámnak hogy ő elszeretne válni. Már van apukámnak egy másik nője is.

De ugye én és húgom nem haragszunk egyik szülőnkre se, elfogadtuk hogy így döntöttek.

Viszont sajnos a rokonaink próbálnak apukánk ellen uszítani, mert szerintük gazember.

Mindkét szülőmmel tartom a kapcsolatot, kb 2naponta felhívnak hogy hogy vagyok.

Akinek elváltak a szülei hogyan élték meg ezt a helyzetet?

23/l


2021. máj. 3. 00:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Bakker rossz témában írtam ki. Bocsánat :( :/
2021. máj. 3. 00:19
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Eléggé rosszul éltem meg. 1 éve váltak el, mikor 25 voltam. Rosszul esett, mert nem tűnt olyan komolynak a dolog, nem volt megcsalás vagy ilyesmi. Meg ilyenkor feljönnek az emberben a kiskori szép emlékek, amik többet sose lesznek, meg ha belegondolsz nem igazán lesznek azok a tipikus unokázós szituációk, amikor a két nagyszülő együtt játszik az unokával, mert már elváltak.


26F

2021. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tabbouleh ***** válasza:
50%

Az enyémek 14 éves koromban váltak. Akkor nem éreztem ennek az egésznek a súlyát, végre nem veszekedtek stb. Pár évre rá, most jövök rá, mennyire nehéz 2 külön családban helytállni. Pontosan meg kell beszélni, ki mikor megy hova pl nyáron, mert egyszerre senki sem lehet 2 helyen,ezért előre részletesen meg kell tervezni. A pénzügyekről ne is beszéljünk. Kiskorú vagyok, nem én kezelem ezt az egészet, csak én postázom egyik féltől a másikig az információkat és az extra kiadásokat (tanfolyam, jogsi stb). Kicsit nehéz, főleg a megfeleléskényszerem miatt, de majd idővel sztem elmúlik.

Uszítás nálunk is volt, főleg az elején. Ne aggódj, idővel ez is csillapodni fog, csak az első 1-2 évet kell kibírni.

A te helyzeted talán ideálisabb, mert nem pl anyuddul élsz, hanem önálló vagy és nem kell a két fél között vacilálnod.

Amúgy kitartás <3

2021. máj. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan tartsd a kapcsolatot mind a két szülőddel. Azt csak ők tudják, hogy mi történt a négy fal között.

Lehet,hogy apukád volt csapodár. Az is lehet,hogy anyukád volt sárkány. Esetleg anyu már szexel ni nem akart. Mindemki akkor tudja ,még ha hasonló cipőben fog járni.

2021. máj. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22 voltam, mikor elváltak a szüleim és végül hárman 3 felé költöztünk. Anyám nem bírta elviselni, hogy apával is tartom a kapcsolatot, állandóan számonkért miatta, mindenre megjegyzést tett, folyamatos feszkó volt. Minden arról szólt, hogy neki milyen rossz, apa pedig mekkora egy mocsok (persze ennél cifrább jelzőkkel illette). 1 évig bírtam ezt, 12 éve pedig semmi kapcsolatom vele.
2021. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A férjem szülei elváltak, amikor ő 17, az öccse 15 éves volt. Soikat beszélgettünk erről, ezért tudok részletesen írni. Férjem azt mesélte, hogy a szülők először megpróbálták helyrehozni, szétköltöztek, majd újra össze, de nem ment. Békében elváltak. Anyósom maradt a házban, mert az az övé volt, ő örökölte a szüleitől, apósom meg vitte az autót. Azóta mindkettejüknek új párja van, és meg tudnak lenni egy fedél alatt is, szóval nem akarják kikaparni egymás szemét közös családi esemény alkalmával. Férjem mondta, hogy igazából őket nem viselte meg, emrt látták hogy nem passzolnak össze a szülők (tényleg nem értem hogy jöhettek össze, teljesen más személyiségek), nem nagyon viselte meg őket. Nyilván ennek köze lehetett ahhoz, hogy a rokonok egyik oldalról sem uszítottak senkit, a kapcsolattartás is megmaradt mindkét szülővel. Ez közel 20 éve volt és azóta is jó a kapcsolatuk mindkét szülővel.
2021. máj. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!