Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő szándékosan...

Ha egy szülő szándékosan csinál olyan dolgokat amikről tudja, hogy utálja a gyereke, akkor nem szereti őt?

Figyelt kérdés

Példának: Ha tudja, hogy a gyerekének fáj a feje, és utálja ha dúdolnak a fülébe, akkor csak azért is csinálja, annak ellenére, hogy már korábban beszélt a gyereke neki arról, hogy ezt utálja.

Ez csak egy példa volt egy ilyen esetre, de őszintén én nem tudnám szándékosan azt csinálni, amiről tudom, hogy más attól rosszul van. Nem tudnék másnak csak így fájdalmat okozni, akármilyenek is.


2021. febr. 25. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Attól függetlenül szereti a gyerekét.
Nem szereti a gyerekét, egy anya nem okoz szándékosan fájdalmat a gyerekének.
62 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Attól hogy nem jár lábujjhegyen a gyerek körül, még szeretheti. Talán azért cukkolja, hogy kizökkentse az ónsajnálatból, kényeskedésből. Mert tudja hogy ennél durvább dolgokban sem fogják majd a kedvét keresni egy közösségben sem.
2021. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Azért cukkolja, mert szar ember.
2021. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Vagy mert unja hogy hisztérika a gyereke.
2021. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Nem biztos, hogy "cukkolja". Sok ember (asszony) a már felnövőben levő gyerekét is kisgyereknek gondolja és valójában nem úgy tekint rá, mint egy vele egyenrangú lényre, akit már nem szabad babusgatni, mert rossz néven veszi. Szóval egy apa vagy anya a legtöbb esetben a gyerekét mindig kislánynak ill. kisfiúnak tekinti.
2021. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Önsajnálat, hisztérika gyerek, meg kényeskedés? Ilyenről szó se volt. Kétszer leírtam fent, hogy ez csak egy példa, lehet semmit se kellett volna oda, mert most nem tudtok elvonatkoztatni attól, ami sajnálatos.


De ha már belementünk a dúdolásba mint példába, szerintem akármilyen apró kérésről is van szó, ha ezt a szülő nem tudja tiszteletben tartani, akkor ahogy a #4-es írta, nem tekint a gyerekére egyenrangú lényként. Véleményem szerint, ha egy anya tudja, hogy valamire érzékeny a gyereke, akkor nem csinálja azt mellette szándékosan, ha szereti. Együtt éltem velük már 20 évet, tudom, hogy kinek mik azok a pontjaik nekik, amik érzékenyebbek. Szerintem az igazságérzetem helyén van, és ha bántanak is, se tudnám ezt nekik direkt a gyenge pontok kihasználásával visszaadni. Teljesen övön aluli, szánalmas dolognak vélem ezt, de lehet csak belőlem hiányzik az a minimális gonoszság, ami ilyen cselekedetekhez szükséges.. :D

2021. febr. 25. 19:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze az egyenrangúságba is bele lehet mászni, mert azért egy általános iskolás gyermek tényleg nem egyenlő egy felnőttel, én a saját példámat néztem, lehet nem "gyermekként" kellene magamról beszélnem, bár ameddig vannak szüleim, szerintem megtehetem ezt.
2021. febr. 25. 20:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem az egyenrangúságról van szó, csak a másik felesleges bas*ogatásáról.
2021. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
100%

Van olyan szülő, akit idegesít ha a gyerek nem szeret valamit vagy fél valamitől, le akarja nevelni erről és direkt csinálja. Ezt azzal magyarázza, hogy ő jót akar és lehet hogy tényleg jót akar de ettől függetlenül hülyeséget csinál.

Mondok példát: kiskorom óta rettegek attól hogy víz alá kerül a fejem, pánikrohamot kaptam ha a zuhanyrózsát az arcomra irányították de anyám minden egyes alkalommal csinálta amikor mosta a hajam, mert szerinte erről le kell szokni.

Osztálytársam félt a sötétben, az apja minden este kihúzta a konnektorból és kivitte a lámpáját mert ezt ki kell nőni. A csaj a 7-es kiránduláson mondta ezt el, kb. bölcsis kora óta nem nőtte ki, az apai "gondoskodás" ellenére sem.

2021. febr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled kérdező.

Aki szereti a gyerekét, az tapintatos vele szemben.

Akinek fáj a feje, azzal úgy viselkedek, hogy lehetőleg ne fokozzam a panaszait. Mert nem vagyok szadista, hogy a másik ember (pláne a saját gyerekem) szenvedését fokozzam.

2021. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha szimplán beszól a gyerek, hogy a saját házam konyhájában ne dúdoljak, mert őt ez zavarja akkor jogos, ha viszont a füledbe dúdol közvetlen akkor nem egészséges dolog. Persze ez megint attól függ, hogy folyton kényeskedett a gyerek mindenen és a szülő kínjában így vág vissza, amiért nem élhet a saját házában úgy ahogy szeretne vagy csak szimplán eleve ezzel cukkolja a szülő.

Kéne a teljes sztori, ha ez nem csak elméleti felvetés.

2021. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!