Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményed az ilyen...

Mi a véleményed az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, jelenleg még tanulok és itthon lakok

A szüleim mindig is úgy bántak velem mint egy senkivel, már kiskoromban is én voltam az idegesítő kisgyerek aki bárcsak csöndbe maradna.

Ez nem változott meg mostanra sem, teljesen lekezelőek velem, amiket én mondok az csak hülyeség lehet, mert “én meg semmit sem éltem meg” igy kb be vagyok csitítva ha bármiről is mondok valamit.

Akármelyikükkel próbálok beszelgetést kezdeményezni egykét szavas válaszokkal leráznak, és ha megemlítem mennyire rosszul esik ez a viselkedés tőlük, akkor azt kapok hogy “tudnád nekem mennyi minden rosszul esik”

Akárhányszor megemlítem milyen jó lesz majd elköltözni (sajnos jelenleg erre nincs lehetőségem) azt kapom hogy mekkora bunkó vagyok

Szerintük ők soha nem csináltak semmi olyat amiért rosszul kéne magam éreznem, és megkapom hogy hagyjad, csak hülye.

Tipikus kommunizmusban felnőtt emberek, ahol a gyerek csak egy megtűrt dolog, joga nincs és meg kell verni. (Az utóbbira nem volt példa az elmúlt években, de régen heti szintű dolog volt)

Persze nem akarom őket lenézni, megkaptam mindent tőlük, viszont ez a viselkedés a depresszióba kerget (szerintük az egy nem létező dolog)


2021. febr. 16. 20:11
 1/10 anonim válasza:
27%
Nem lehet hogy valamiért haragszanak rád?
2021. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehetne, viszont kiskoromtól kezdve ez megy
2021. febr. 16. 20:17
 3/10 anonim válasza:
84%
Állj a saját lábadra,sokkal jobb lesz....de vsak ügyesen.... :)
2021. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
82%
Ja egy próbát meg ér hogy a saját lábadra állj!
2021. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos ezen a helyzeten tényleg csak azzal tudsz szépíteni, ha a saját utadat járod, és önálló életet kezdesz el élni. A szüleid változni nem fognak, őket így nevelték, ilyen habitussal. Ahogy a mondás is tartja, vén rókának nem tudsz újat tanítani. És ez a legtöbb kommunizmusban felnőtt emberre igaz.
2021. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Nyűg volt a gyerek nekik, de ugye kellett mert mit szólnak. Ezen sajnos nem tudsz változtatni. Elköltözöl, neha rájuk nézel es ennyi.
2021. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha majd mar evek ota elkoltoztel, es megkerdezik miert nem keresed,latogatod oket, akkor mond el nekik, hogy te mar nem akarod oket terhelni magaddal, hiszen mindig azt mondtak, hogy nyug vagy.



Kerdezo..kitartast, remelem hamarosan a sajat labadra allsz, es elkoltozol. Motivaljon ez, hogy szep jovo var rad, ertekes ember vagy, es nelkuluk jobb lesz.

2021. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy nem akartak téged, csak "kellettél", mert mit szólnak a rokonok.


Nyugi nem vagy egyedül, RENGETEG ilyen szülő van, aki megcsinált egy gyereket szülői, családi, etc. nyomásra, de igazából első perctől kezdve a töke kivan az egész gyerekneveléssel.


Na, én épp ezért nem szülök soha - nem kell gyerek, nem vagyok hajlandó pattogni, mert éhes, fáradt, nyűgös, fogzik stb. - erre meg mindig megkapom, hogy önző vagyok.


Ha nem vállalsz gyereket, akkor sátán vagy és dögölj meg.

Ha vállalsz de igazából le se szrod, akkor a gyerekkel tolsz ki, de a rokonok legalább "megnyugszanak".

Ha szereted, de nem pattansz az első nyekkenésére, akkor szaranya vagy.

Ha túlfélted, akkor életképtelent nevelsz belőle.

stb stb.


Hagyjuk.

2021. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tipikus kommunizmusban felnőtt emberek, ahol a gyerek csak egy megtűrt dolog, joga nincs és meg kell verni."


Hogy kerül a csizma az asztalra?

Abban a "kommunizmusban" (valójában: szocializmusban) vezették be a gyest, később a gyedet. Akkor épült ki a védőnői hálózat. Akkor terjedtek el a csecsemőkori kötelező oltások, melyekkel rengeteg csecsemőkori halált és megnyomorodást el lehetett kerülni.

Nem, kedves kérdező, a gyerek most, a kapitalizmusban lett megtűrt dolog, akinek csak annyiban van haszna, hogy többletfogyasztásra készteti a családot, így lehet nekik minden szir-szart eladni.

2021. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Megkaptál mindent tőlük, igen. Minden rosszat. Ez a szöveg ember. Hát jól pofén kéne verni téged h észbe kapj. Takarodj el pszichológushoz, mert annyira se tartod magad mint egy fosplaccsot a földön.

Ezekkek a férgekkel, meg minél hamarabb szüntess be minden kapcsolatot.

2021. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!