Fogadnál örökbe roma kisbabát?
Nos, a legtöbb gyerek akit örökbe lehet fogadni roma.
Nekem ezzel nincs bajom mert hiszem, hogy megfelelő neveléssel többet is ki lehet hozni belőle.
Vannak aggályaim is mert a bankban ahol dolgozom, egy roma férfit a bőrszíne miatt csak back office pozícióba vették fel, mivel a főnök szerint az ügyfelek nem tekintenének rá bizalommal. Pedig ugyanúgy megvan az egyetemi végzettsége.
Tehát félek, hogy ebből hátránya lenne és mi is meg lennénk bélyegezve.
soha! Nem egy ismerősömnél a roma cuki kisbaba ugyanolyan hibákat követett el, amik jellemzőek egy romára. A rasszoknak adott tulajdonságok nem véletlenül alakulnak ki egy emberben és ez igaz magyarra, tótokra stb.
Cigányról szóló regényt olvastam(több mint 100 éves regény) és olyan mintha a mai cigányokat írta volna le, semmi nem változott azóta sem, szóval kizárt lenne, hogy cigányt fogadjak örökbe.
#35 Tudom, hogy van alapja, de azon a hozzáértők már vagy 100 éve vitatkoznak, hogy mennyit számít az öröklés és mennyit a nevelés. Még a szűkebb családomban is vannak páran, akik ha nem olyan családba születtek volna, ahol megtanulhatták elfogadott mederbe terelni a természetüket, könnyen lehet, hogy "elvesztek" volna. Egy alapvetően agresszióra és impulzív cselekedetekre hajlamos embernél van erre esély.
Egy nagyobb gyereknél az öröklött dolgok mellé már egy hatalmas puttony is jár, tele rossz mintákkal és sérülésekkel, minden elismerésem azé, aki vállalja ezt és segít letenni a gyereknek ezt a terhet! Én valószínűleg nem lennék képes rá. De ha választanom kellene egy cigány kisbaba és az örök gyermektelenség között, lehet, hogy az előbbit választanám.
Nem hiszem, hogy megtenném.
Nekem családban van tapasztalatom.
Az egyik örökbefogadott fiú, a következő, pár év múlva lány. Mindkettőjüket pár hónaposan fogadták örökbe, max fél évesek voltak.
A fiú 10 éves kora körül elkezdte szexuálisan molesztálni a lányt, aki akkor max 7 éves volt. A lány pedig kicsalta a "nagyszülőktől" a pénzüket, több milliót és lelépett vele külföldre.
Azt nem állítom, hogy tökéletes nevelést kaptak és nem volt a család teljesen rendben, voltak alkoholproblémák az apával, az is igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!