Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kell akkor tenni, ha az...

Mit kell akkor tenni, ha az apám alkoholista?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem őt tényleg, de mostmár félek tőle. Karácsonykor rúgták ki, de nem emiatt lett alkoholista. Már évekkel ezelőtt kezdődött nála, egyszer odáig elfajult, hogy anyámnak orvoshoz kellett menni, mert majdnem eltörtek a kezei, mert apám annyira erősen szorította. Ma megint berúgott (mint minden egyes áldott nap), de ma bántotta a bátyámat. Egy csekély dolgon vesztek össze, de biztos vagyok abban, hogy az egész ház hallott minket annyira üvöltöztek egymással.

Elegem van. El akarok költözni, de nem tudok, mert még csak 16 vagyok, és a nagyszüleim, rokonaim nagyon messze élnek. Kezdek tényleg beleőrülni... Mit csináljak? Nem akarok rosszat az apámnak, de így meg nekem borzasztó...


2021. jan. 8. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Valahogy pedig mindenképpen el kell meneküljetek, én 23 évesen magamon tudom hogy az alkoholizmus semmi jóra nem vezet, agresszív vagyok, dobálok mindent, én legszívesebben megmenekülnék az életemtől, levélszámra eszem a gyógyszereket, most elhatároztam hogy nem iszok többet, de hányszor volt már ilyen, és újra elfogom kezdeni, biztos vagyok benne... Megkell vele beszélni hogy vagy teljesen abbahagyja, vagy ha nem, családsegítő és húzás, máshogy nem lehet, teljesen tönkre fogja tenni az életeteket, mint ahogy énis anyámékét meg öcsémékét.
2021. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szeretném kérdezni, tegeződhetünk? Ha igen, akkor annyit szeretnék tanácsolni, hogy egy tanárhoz, vagy a rendőrséghez is fordulhattok segítségért. Szokták még azt mondani, hogy pszichológustól is kérhetnek ilyen esetben segítséget.
2021. jún. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!