Az Egyesült Királyságban és a skandináv országokban miért hagyják magukra a gyerekeket a szülők 18-20 év körül?
11: én is dolgoztam, a jogosítványom árát dolgoztam össze + buli pénzt...
Kukoricát címereztem, szórólapoztam, matekot korrepetáltam.
Hogy ne az legyen, hogy még 30 évesen is - dolgozó felnőttként - anyucival él, pusztán kényelemből!
Nagyon sok fiatal el tudna költözni, de egyszerűbb, ha anya mos-főz takarít rá, és ez szomorú.
Akik nem keresnek annyit, hogy külön menjenek, azzal semmi baj, de aki pusztán kényelemből lakik otthon még 28-30 évesen is, na, az viszont probléma, mert egy életképtelen, önállótlan senki, aki magától semmire nem képes, és elvárja, hogy a csaja robotoljon amikor majd összeköltözik valakivel.
Szerintem ez nem csak az általad felsorolt országokban jellemző. Legalábbis nekem több ismerősöm van akit nem támogatnak a jómódú szülők.
Van aki arra fogja, hogy ő is megdolgozott érte, attól lesz életrevaló...
Én nem látom, hogy olyan sokra vitték volna azok, akiknek már gimi alatt melózni kellett meg csúszkáltak az egyetemen, szemben az "életképtelenekkel" akik lakást kaptak. Sőt, most 35 évesen se tudják behozni a lemaradást.
17 nem tudom miért hegyezed ki sztereotip módon a férfiakra a mamahotelt. De tudod miért mamahitelnak hívják? Mert egy nő, a mama egy aktív szereploje és fenntartója. A mama kicsi fiához kell egy nő aki nem akar elszakadni...
Meg ha igazad is van, és a ferfiakra jobban is jellemző, az azért is van, mert ők nem költöznek tömegesen egy idősebb egzisztenciálisan már stabilabb női partner lakásába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!