Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől jogosan ment fel az...

Ettől jogosan ment fel az agyvizem?

Figyelt kérdés

Kiskoromban elég introvertált voltam, nem szerettem szerepelni, nem szívesen verseltem, és nem tudom, milyen oknál fogva, de anyukám emiatt butának gondolt engem. Utána idősebb lettem, a suliban kitűnő tanuló voltam, országos versenyeket nyertem biológiából, 3 éve az állatorvosi egyetemre járok. És ma apukám mondta nekem hogy anyukám kiskoromban mindig mondta hogy milyen buta vagyok..a tesóm meg milyen okos, csak azért mert ő szeretett szavalni...egyébként a bátyám tanár végzettségű


Valahogy szíven ütött hogy a saját anyám hülyének gondolt mikor kicsi voltam. Az meg még inkább hogy így szemem közé vágják...jogos ez vagy engedjem el inkább az egészet?



21/L



2020. dec. 10. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
nem
2020. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

engedd el.

tudom, nem könnyű..

2020. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

Jogosan érzed magad sértettnek, de mégis jobb választás lenne, ha elengednéd a dolgot, a saját boldogságod érdekében. Ha ennyi év után még mindig bánt, talán kérj szakértői véleményt, ill. segítséget, hogy hogyan tudnád ezen egyszerűen és végleg túltenni magad. Egy gyerekre senki se kellene azt mondja, hogy buta, hiszen csak gyerek, még tanul.

Ami pedig a szavalást illeti, amiatt még úgyse lett volna szabad a butának tartania, csak szégyellős voltál vagy ilyesmi, nem minden gyerek szeret szerepelni. Próbáld meg elengedni, és tekints magadba, hogy hova jutottál, mennyi mindent értél el. Értékeld magad, okos vagy és ügyes!🥰

2020. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak valahogy mindig belerondítanak az örömömbe, ha valami sikerül akkor azzal jönnek, hogy jaaaaj amikor ennyi meg annyi éve ezt meg azt nem tudtad, ott álltál és sírtál...és így..állandóan belém állnak
2020. dec. 10. 15:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan érint rosszul, hogy a saját anyukád butának gondolt, csak mert nem szerettél szerepelni. Főleg mivel a kettőnek semmi köze egymáshoz. Viszont én is azt tanácsolnám, hogy engedd el, azóta már bizonyítottál és te is tudod, hogy nem igaz, szóval ne gyötörd magad ezzel.
2020. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van, megpróbálom ignorálni ezeket
2020. dec. 10. 15:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is erősen introvertált vagyok. Persze ezt gyerekkoromban ( rég volt , 51 éves vagyok) nem tudtam. De sajnos a kétdiplomás pedagógus anyám sem. Ez egész gyerekkoromra rányomta a bélyegét. Jó tanuló voltam, de anyám mégsem volt elégedett. Szólalj már meg, haladj már, hangosabban beszélj, megalszik a tej a szádban, tessék órán jelentkezni stb. Mindenféle szerepeket rám erőltetett az iskolai ünnepségeken. A sok basztatástól iszonyat gátlásos voltam, nem volt elég az introvertáltság. Az első munkahelyemen változott a helyzet egy elfogadó légkörben. Értékelték az intróval járó pozitív tulajdonságokat. Azóta sok könyvet olvastam ebben a témában. (Az olvasás az intrók erőssége.) Nagyon sokat változtam. Segítek a fiatal intróknak a környezetemben, a munkahelyen, itt a gyiken és otthon is. A legkisebb gyerekem annyira intró, hogy már már autista allűrjei is voltak még kisebb korában. Most 11 éves, de tudja, hogy ő introvertált és ez mit jelent. Ahogyan tudja kezelni a gyengeségeit, úgy miként tudja előtérbe helyezni az erősségeit.( Az ofő nehezményezte, hogy soha nem jelentkezik órán. Azért mert nagyon introvertált vagyok, azért nem jelentkezek, de tudok mindent- válaszolt. 😊 Az ofő megzabálta.)Hiszem, tudom, hogy nem volt hiába a sok gyermekkori negatív élmény. Nélkülük nem volnék ugyanez ez ember. Te kérdező és mindenki, akit ez érint azzal foglalkozzatok, hogy a negatív helyzetből hogyan tudtok építkezni. Kérdező jó szakmát választottál, igaz nem könnyűt. Majd meglátod, sokkal könnyebben fogsz tudni diagnosztizálni, bele fogsz látni az állatba.
2020. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy már hogy mit gondolnak. Bebizonyitottad már azzal hogy nem vagy hülye, hogy egyetemre jársz, ráadásul orvos leszel.

Xard le.

2020. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak az anyád értelmi szintjét mutatja.
2020. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem jogos, mert egyreszt alaptalan, hiszen nyilvan okos vagy ha ilyen egyetemre jarsz, masreszt nem azt mondta hogy most gondol annak, hanem hogy regen azt hitte az leszel.

az en anyam is elmondta sokszor, hogy azt hitte a hugomra hogy csunya lesz, mert fekete hajjal szuletett, pedig mindannyian tejfol szoken szulettunk, es a szuleink is. mi csak nevetunk rajta. felejtsd el, mint gondolt, tobb mint 20 eve volt

2020. dec. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!