Ilyen helyzetben kinek kéne cserélni a nagy tömb vizet?
Szóval a szomszédomék - tudom, tudom, semmi közöm hozzá - egy jó nagy ikerházban laknak. (Lét ház egy közös udvarral) Hátul a nagypapa, elől a lánya és a 11-12 éves unokája. A lányának a férje külföldön, 6 hetente jár haza. Minden második héten kapnak ilyen pi-vizet vagy mit. 19 literes nagy üveg víz, rá a gépre és ugye az adagolja.
Szóvan az öregnek sérve van (egész életében robotolt), a lánya meg terhes, így ugye egyikőjük se emelhet, így a 11 éves kislányka cserélgeti maguknak meg a papának is a vizet.
Ma voltam náluk, amikor a nő rászólt a lányra, hogy cseréljen, mert elfogyott. Persze mindjárt felálltam és mentem segíteni, amint megláttam csórikámat azzal a nagy cuccal és mondtam, hogy bármikor szóljon, ha tudok segíteni. Ti megcsináltatnátok ezt a gyereketekkel? Én nem tudnám, inkább keresnék valami alternatívát a víz fogyasztásra.
Hogy kinek kéne cserélnie?
Annak, aki nem hajlandó a csapvizet meginni!
Föltételezem, nem a kislány nyavalyog ezen, mert ezek tipikus felnőtt-agybajok.
A csapvíz egyébként teljesen jó minőségű Magyarországon. 47 éve ezt iszom. És csak röhögök azokon, akik pénzt adnak vízért, meg cipelik a 6x1,5 literes karton ásványvizeket, hogy majd leszakad a karjuk.
Kedves Kérdező!
Kérlek, ne vedd figyelmedbe, amiért a 10. válaszomat lepontozták, mert amit ott írtam, azt orvosoktól tudom és nem a kisujjamból szoptam. Alkalom adtán beszélj erről egy orvossal (pl.háziorvosoddal, sebészorvossal). A családomban ér rokonságomban van 4 orvos. Aki pedig azt mondta, hogy ha nem lép fel komplikáció, akkor másnap haza lehet menni - épp sebészorvos volt.
Goldmund73: a legtöbb helyen tényleg jó a víz Magyarországon, de azért sok helyen nem az. Talán az Alföldön arzénos sok helyen, azt hiszem. Fejből írom, nem néztem utána.
Plusz, a gond nem a szolgáltatói vízvezetékekben van általában, hanem a felhasználói helyen, tehát egy százéves ólomcsövekkel szerelt vályogházban az utolsó pár méteren képes leromlani az egyébként jó minőségű víz, ihatatlanra.
De általánosságban persze igaz, hogy az emberek tudatlanságból, flancolásból vagy sznobizmusból isznak palackozott vizet.
Rendben, elhiszem, hogy vannak az országban itt-ott olyan helyek, ahol tényleg rossz vagy túl arzénes a víz. Akkor ott indokolt a boltból ásványvizet hordani. De másfél literes palackokban, nem egybe egy 19 literes ballont, amit föl kell emelni utána magasra.
Valahogy a szomszédék olyan abnormálisan élnek: muszáj nekik nem-csapvizet inni (vagy van okuk rá, vagy nem), muszáj nekik 19 literes kiszerelésben venni, amit utána még föl is kell emelni, pont egy olyan családban, ahol az apa külföldön van, a nagypapa nem hajlandó megműttetni a sérvét (ha kizáródik, simán belehalhat), a nő pont terhes .... és akkor a 11-12 éves kislánytól várják, hogy ezt a helyzetet megoldja.
És persze ahhoz is tökfejek, hogy valami hálót csináljanak, amivel többen együtt tudnák megemelni.
Ostoba, tehetetlen emberek, a kislányt sajnálom közülük.
Ebben nyilván nem lehet vita. Nem szabad egy ilyen fiatallal ilyen nehezet emeltetni.
Nem tudom, tudjátok-e, hogy az amerikai hadseregben (azaz felnőtt, képzett, erős és egészséges harcosok esetén) a hátizsák súlya maximum a katona testsúlyának harmada lehet. Igaz, azt egész nap viszik, de nem is tini lányokról van szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!