Ilyen helyzetben kinek kéne cserélni a nagy tömb vizet?
Szóval a szomszédomék - tudom, tudom, semmi közöm hozzá - egy jó nagy ikerházban laknak. (Lét ház egy közös udvarral) Hátul a nagypapa, elől a lánya és a 11-12 éves unokája. A lányának a férje külföldön, 6 hetente jár haza. Minden második héten kapnak ilyen pi-vizet vagy mit. 19 literes nagy üveg víz, rá a gépre és ugye az adagolja.
Szóvan az öregnek sérve van (egész életében robotolt), a lánya meg terhes, így ugye egyikőjük se emelhet, így a 11 éves kislányka cserélgeti maguknak meg a papának is a vizet.
Ma voltam náluk, amikor a nő rászólt a lányra, hogy cseréljen, mert elfogyott. Persze mindjárt felálltam és mentem segíteni, amint megláttam csórikámat azzal a nagy cuccal és mondtam, hogy bármikor szóljon, ha tudok segíteni. Ti megcsináltatnátok ezt a gyereketekkel? Én nem tudnám, inkább keresnék valami alternatívát a víz fogyasztásra.
Ilyen helyzetben biztos nem innék ballonos vizet (meg eleve), ha annyira derogál a csapvíz, vennék vízszűrőt.
Azért respect a kislánynak, a munkahelyemen cseréltem néha ballont, de nekem is nehezen ment, a többség meg megvárja valamelyik férfi kollégát.
Ha edzett, erős kislány, nem lesz baja, egy egyébként nyeszlettkének viszont nem hiszem, hogy jót tenne. De tök felesleges.
Most mit lehet erre mondani, ami megoldaná a te gondodat?...mert láthatóan, a szomszédságnak ez nem gond.
Marad 2 opció, az egyik, hogy te vállalod a cserélgetést, a másik, hogy ne igyanak ballonos vizet, ha hármuk közül egyik sem alkalmas annak a kezelésére!
Megjegyzem, ha a nő nem veszélyeztetett terhes, akkor leginkább neki kellene cserélnie, mert 19 kg mozgatása egy egészséges nőnek nem okoz vetélést, de nem látunk be a hasába.
6-os vagyok
Vagy fogják meg mindhárman - de legalább ketten - azt a ballont, akkor nem egynek kell megszakadnia és senki nem hal bele!
Hát ha belegondolok, én 11 évesen lehettem max 30 kiló, egy ilyen víz meg kb. 19 kg (19 liter). Nem normális, hogy ő cseréli. Esetleg ha mész megemlítheted így kicsit viccesen, hogy szerencse, hogy a kislány nem kapott sérvet tőle.
Off: én sem értem, miért kell palackos vizekkel szarakodni, mert jó minőségű a csapvíz Magyarországon.
Szerintem is jó a csapvíz Magyarországon. Bár ugye a “jó” relatív fogalom. Az afrikai országokhoz képest, ahol még nincs víz csatorna hálózat, ahhoz képest biztos jó! Ausztriában lakok (itt se csapvizet iszok) de azért fogmosáshoz, tusoláshoz azért csak csap vizet használok, tudom milyen. Legutóbb amikor haza mentem Magyarországra a nyáron, beálltam a zuhany alá, megengedtem a vizet és majdnem elhánytam magam. Fogmosásra is inkább a palackos vizet használtam.
A kérdésre válaszolva; szerintem sem okés, hogy a kislány emelgeti?
Egy orvos rokonom tréfásan megjegyezte egyszer: "A sérvet ma már a portás is megműti." Szóval a sérv súlyosságától és a nagyapa egészségi állapotától függ, hogy érzéstelenítéssel, éber állapotban, vágás nélkül (3 "tűvel") is meg tudják oldani. Másnap haza mehet, ha nincs komplikáció. Magamról tudom mindezt, tehát nem pletyka.
Ha kora vagy más ok miatt nem műthető, akkor vényre a szakorvos ír fel sérvkötőt (3-4-ezer Ft), vény nélkül kb. 10-ezer Ft. Sérvkötővel műtét után ki s idővel emelhet is.
Az áldott állapotban levő anyuka bizonyára fél emelgetni, részleteket nem ismerünk, tehát ne ítéljük el.
Ami a kislányt illeti: nagyapa és anyukája bizonyára felmérték, hogy vele bír-e a palackkal, vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!