Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim ilyen...

Mit tegyek ha a szüleim ilyen szigorúak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a szüleim nagyon szigorúan fognak. Nem engednek sehova be vagyok zárva. Mosok, főzök takarítok. A házból nem mehetek ki, még az udvarra se az nélkül, hogy meg ne kérdeznék, hogy hova megyek. Ha telefonálok abba is bele szólna, hogy tegyem le ne telefonáljak. Megmondják mikor feküdjek le, mikor keljek fel. Próbáltam már velük (nem 1x) leülni és megbeszélni, hogy nekem ez így nem jó. De azóta sajnos csak rosszabbodott a helyzet. Ha az engedélyük nélkül mennék el, akár hova félek, hogy rendőrökkel hozatnának haza. Tudnátok tanácsot adni mit tegyek?
2020. nov. 25. 13:34
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
De igen, jöhetnek.. vagyis hát fogjuk rá.
2020. nov. 27. 12:59
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
24 vagyok, a kérdéseimre tudsz válaszolni kérdező? Amit csinálsz itt is a vàlaszaiddal folyamatosan-meg ahogy vélhetően az életet képzeled- azt tanult tehetetlenségnek hívják egyébként. Amiből ha nem fogsz kijönni, gyakorlatilag önsorsrontó életet fogsz élni, amiben sosem leszel boldog. Ezt szeretnéd? Csak mert ezekre sem reagàlsz sosem, amikor ezt írta valaki (többen is) hogy még felnőtt korodban is így lesz. Szerinted, hogy ha minden válaszban csak tovább pörgeted a dolgokat és meg sem hallod, ha valaki esetleg tanàcsol neked, mi fog vàltozni? Milyen célból írtàl ide?
2020. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

#32: Erre próbáltam én is célozni, hogy el kell kezdeni a lázadást MOST. Ha eddig nem tette meg.


Lehet, hogy tanult tehetetlenség, de talán 16évesen még ki lehet lépni ebből a "komfortzónából" (ami persze nem komfortos...), és vállalva az összezördülést a sarkára állni.

Mert ez így nagyon nem természetes.


Az helyzet láttán azt lehetett gondolni, hogy valami későn született egyke, és hatvanéves szülei agyonféltik. De láttuk a cáfolatot.


Nyilván azért írt ide, hogy a felgyülemlett feszültséget valahol "kiírja" magából. De ugye ez nem viszi előre jottányit sem.


Szóval kedves kérdező, légy bátor, és lépj! A rendőrrel való fenyegetés kamu, a másik kérdésnél megkaptad a választ, hogy 24 órán belül nincs eltűnés, nincs rendőrségi intézkedés.

2020. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és a segítséget. Össze szedem a bátorságom és szembe szállok velük.
2020. nov. 27. 14:42
 35/35 anonim ***** válasza:
55%
33-as, Persze, hogy lehet a tanult tehetetlenség ellen lépni, sőt kell is, ahogy itt többen is írtàk. Azért kérdeztem, hogy mi a cél, mert igazàból nem látok ventillálást, csak hogy figyelmen kívül hagyja a valódi válaszokat és csak azokra reagál,-arra is inkàbb csak válaszolgat-ami érdemi információt igazából nem tartalmaz. Amennyiben valós a kiírás, nem gondolom, hogy bármi változni fog, megmondom őszintén a kérdező válaszaiból kiindulva.
2020. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!