Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim ilyen...

Mit tegyek ha a szüleim ilyen szigorúak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a szüleim nagyon szigorúan fognak. Nem engednek sehova be vagyok zárva. Mosok, főzök takarítok. A házból nem mehetek ki, még az udvarra se az nélkül, hogy meg ne kérdeznék, hogy hova megyek. Ha telefonálok abba is bele szólna, hogy tegyem le ne telefonáljak. Megmondják mikor feküdjek le, mikor keljek fel. Próbáltam már velük (nem 1x) leülni és megbeszélni, hogy nekem ez így nem jó. De azóta sajnos csak rosszabbodott a helyzet. Ha az engedélyük nélkül mennék el, akár hova félek, hogy rendőrökkel hozatnának haza. Tudnátok tanácsot adni mit tegyek?
2020. nov. 25. 13:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
pont a félelemmel tartanak fogva.
2020. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek a helyemben?
2020. nov. 25. 16:27
 13/35 anonim ***** válasza:
79%

Már leírtuk.


Szevasz, elmentem, három óra múlva jövök.

2020. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim válasza:
82%

Hát, tudom könnyen fogom osztani az észt egy 16 évesnek, és nem is voltam ilyen szituban, mi családunk más volt, de a következőket gondolom.

1. Le kell győznöd a félelmed, és szembeszállni velük. Ha nem is nyersz mindenben, de részsikereket elérhetsz, utólag viszont mikor felnősz büszke leszel magadra ezen lépések miatt, míg ellenkezőleg úgy fogsz visszagondolni ezekre az évekre mint csicska korszakodra, kis Hamupipőke.

2. Megvárod míg felnősz, betöltöd a 18-at, akkor már jogilag azt csinálsz amit akarsz. Itt viszont számolnod kell azzal, hogy kib@szhatnak otthonról, ami nem túl jó start.

Az, hogy melyiket választod, merőben függ a családi helyzettől. Pl. vernek vagy egyéb módon bántalmaznak-e? Ha nincs mitől félni, mehet az 1-es variáció. Én a helyedben, ha nem kell fizikai terrortól tartanom, durván bezsarolnám őket: ha nincs szabadság, nincs háztartási szolgaság! Henyélnék egész nap, ha elveszik a telót, tévéznék, ha kikapcsolják visszakapcsolom, ha ismét, akkor elrontanám a tévét, olvasni kezdenék, könyvet csak nem veszik el tőled. Netet nem vehetik el tőled, mert online kell csináld a házikat stb.

Egy szóval bele kell állnod, és ideje korán felnőnöd, sajnos ezt dobta a gép. Ne feledd: te megpróbáltad békés úton rendezni a dolgot, többször is kérted beszéljétek meg, de ők zsarnokok voltak. Hát akkor egyék meg, amit főztek! Sztrájkolj! Esetleg panaszkodhatsz rokonnak, iskolapszichológusnak, ofőnek ha vagytok olyan viszonyban stb.

2020. nov. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Ez sajnos egy bántalmazó közegben felnőtt egyénnél nem ilyen egyszerű. Nem véletlenül nem tudnak kitörni ezekből emberek.

De igen kérdező, fel kell állnod. Rendőrséggel nem tudnak hazavitetni, csak ha megszeged a kijárási tilalmat, vagy 24 óra eltelte után. Most objektíven nézve, szerinted a rendőrségnek van arra kapacitása, hogy gyerekeket cipeljenek haza plázákból? Hidd el, nem fognak visszavinni, ettől ne félj. És kezd el kiépíteni a határaidat, lehetőségeket keresni, ha tudsz egy rokonnál lakni, beszéld meg vele, menj oda. Itt muszáj lesz konfliktusokat felvállalnod, másképp ez nem fog megoldódni. Vagy tűröd és elkezded azt megszervezni, hogy ahogy betöltöd a 18-at, lelépsz. És ott már vissza vinni sem fognak, mert nagykorú vagy hivatalosan.

2020. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

15-höz csatlakozva: igen, muszáj lázadnod.


Volt itt pár hete egy kérdés, hogy a lány 26évesen sem tud elkezdeni lázadni, és a szülei bekorlátozzák.

2020. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

15. Válaszolónak.

Igen, lenne olyan családtag aki felajánlotta már, hogy költözzek oda. De a szüleim soha nem egyeznének bele.

2020. nov. 26. 15:06
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor forduljatok ezzel a rokonnal a családsegítőhöz. Kérdező, így, hogy van támogatód, már könnyebb kicsit. Menjetek együtt a megfelelő szervekhez. Tényleg, ha nem állsz a sarkadra, ebből nemhogy kiút nem lesz soha, de egy életre tönkremész. Megéri?
2020. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Elég ez az indok ahhoz, hogy elköltözhessek? És ha a szüleim letagadják?
2020. nov. 26. 15:22
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem úgy megy, hogy megkérdezik őket, letagadják, és case closed...!


A családsegítő értesíti a gyermekvédelmet, és téged is meg fognak interjúvolni!

2020. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!