Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez elég kellemetlen téma, de...

Ez elég kellemetlen téma, de mi a véleményetek egy olyan apáról, aki úgy kezdeményez szexuális együttlétet a feleségével, hogy a gyerekük 6 évesen még egy szobában lakik velük?

Figyelt kérdés
Csak nagyon halvány emlékeim vannak róla, sőt akkor még nyilván nem is tudtam, hogy miről van szó, de így utólag visszagondolva tejesen traumatizal a dolog. Az apámnak egyébként is mentális gondjai vannak, de szeritem ez egy iszonyatosan beteg dolog. Sőt olyan is volt, hogy a szemem láttára ordított vele es verte meg, szinten ovis voltam még. Szinte hányingerem lesz, ha visszagondolok ezekre az eseményekre. En képtelen is vagyok az intimitasra egyébként, 25 évesen is. Az anyámat is szívesen megkérdezném, hogy miért nem tett ez ellen valamit, de nálunk mindig is tabutéma volt szinte minden, így soha nem kérdeznék rá.
2020. szept. 19. 10:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Látszik, hogy nagyon fiatal vagy!

Régen nem volt minden gyereknek külön szobája, egy helyiségbe zsúfolódott egy család, esetleg nagyszülővel együtt. Többszörös társbérletek is voltak, a konyha és a fürdő is közös volt.

Felnőttünk így is, lelki traumák nélkül, bár néha felébredtünk egy apró neszre. Nálunk ugyanis nem volt verekedés, szépen, szeretetben éltek a szüleim.

Örülök neki, hogy most más világ van, szinte alap a szülői hálószoba.

Neked pedig nem ártana egy-két lelki kitárulkozás egy pszichológussal, főleg a veréseket illetően.

2020. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
60%
Nekem inkább az az érdekes, hogy a szexet emlegeted fel traumaként, mikor fizikailag-lelkileg bántalmazta anyádat előtted.
2020. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Mar a kérdésbe is beleírtam a verést, később pedig azt, hogy meg is ölném, ha tehetném. Ez nem hangzik elég traumatikusan? Mindkettő totál undorító emlék, más szempontból. Egyébként nem csak őt bántalmazta, amikor bőgve el akartam szökni, visszarángatott és engem is megütött. 6 éves kislány voltam.
2020. szept. 19. 11:28
 14/31 anonim ***** válasza:
26%
Tök mindegy, elsősorban akkor is a szexet hoztad fel, abban a köntösben ami egyértelműen azért kell, hogy szidják apádat-nem megoldást keresel a traumára. Van valami fura a kérdésedben emiatt.
2020. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Mert ezt a kérdést pontosan a szexre akartam kihegyezni. A verésről már olvastam eleget, azt most meg sem kellett volna említenem. Milyen köntösről beszélsz? Hol van itt a “köntös”?

Ne tudd már, hogy miért tettem fel a kérdést jobban nálam. Én szidom eleget. Egy ilyen fórumon megoldás nem lehet találni, ki tudja kik a válaszolók.külső véleményeket akartam, mivel erről még a pszichológussal sem tudtam beszélni.

2020. szept. 19. 11:40
 16/31 anonim ***** válasza:
55%

Egy kérdés: Az értelmiségi nagyszüleid miért nézték/hagyták, hogy a házukban véresre verje anyádat?


Látod, itt jön ki hogy nem vagy értelmiségi. Illetve ha van is a nagyszüleidnek vagy a szüleidnek egy nyamvadt papírjuk,azzal kitörölheted, ha a házukban ilyesmi történik. Meg azzal is kitörölhetednhogy nem borsodi 6 elemeis lány vagy,ha szüleid előtted nyomtak, apád meg előtte verte anyád.


Az én családomban én vagyok az egyetlen diplomás.Mégsem történt ilyesmi soha nálunk, meg sem történhetne. Az én nagyszüleim és szüleim nem voltak értelmiségiek, mégsem úgy neveltek hogy életképtelen legyek és véresre verjek másokat a gyerekem előtt.Látod? Ez a különbség kultúrált és kultúrálatlan ember között, nem a papír.

2020. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%

#17

(nem a 16os vagyok)

Valamiben igaza van a 16osnak.

Papiron lehet,hogy értelmiségi a családod,de egyébként nem.

2020. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Nem, aki így “fogalmaz” es ilyeneket ir, annak nincs igaza.

Az apám mentális beteg, ez tény es egyébként a gyerekkora egyáltalán nem indokolja, hogy olyan lett, amilyen. Másrészt nem hinnem hogy az en családom az egyetlen, ahol normális szülői háttérből egy beteg ember kerül ki. Másrészt nem tudom honnan kezdődik az “egyébként nem” értelmiségi család.

Egyébként en is mentális beteg vagyok borderlineként és depressziósként es ezzel együtt értelmiséginek tanulok.

2020. szept. 19. 12:28
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
Értelmiségi, sőt normális emberek nem nevelnek ki nő-és gyerekverő gennyládákat. Normális, jóérzésű emberek nem nézik végig hogy valaki a házukban nőket és gyerekeket ver. Normális emberek nem vernek véresre senkit, pláne nem a feleségüket és nem ütnek meg bőgő 6 éves kislányokat. Mert az olyan alpári dolog.
2020. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Thomas Mann akkora értelmiségi (példakép) volt, hogy még Nobel-díjat is kapott. Emellett viszont egy homoszexuális pedofil is, akimind a hat gyerekéből idegroncsot nevelt. Úgyhogy még a Nobel-díj sem tesz valakit rendes emberré. Arra teljesen feleslegesen vágsz fel kérdező, hogy a családodban kinek milyen papírja van.
2020. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!