Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemrég az anyukámmal nagyon...

Nemrég az anyukámmal nagyon összevesztem , mit tegyek ?

Figyelt kérdés
Röviden , a bátyámmal kezdett el vitatkozni , és én elkezdtem védeni a bátyámat , azóta is bánom hogy beleszóltam mert onnantol velem is elkezdett kiabálni , hogy tudnák egy kicsit javítani (az elég rossz ) helyzeten ?
2020. szept. 15. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Kérj bocsánatot.
2020. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Miután lehiggadtatok, üljetek le és beszéljétek meg a kialakult helyzetet. Szépen sorban mindenki mondja el a véleményét és azután vitassátok meg.
2020. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Mi volt a vita tárgya?

Mikor volt pontosan ez?

2020. szept. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lelépett
2020. szept. 15. 20:58
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 az hogy a tesóm edz és nem tanul
2020. szept. 15. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

#4

Ki lépett le és mikor?

2020. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem teljesen igaza van az anyukádnak. Az a minimum, hogy bocsánatot kérsz!
2020. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát ebben anyádnak igaza van,de lehetne több info is
2020. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
71%

Nehogy bánd, hogy véleményed volt egy üggyel kapcsolatban! Én megdicsérlek, hogy ki merted mondani, amit gondoltál.:) Amíg kulturáltan fejezi ki magát valaki, addig teljesen oké. Majd később amikor lecsillapodtak a kedélyek, még mindig vissza tudtok térni a témára, megbeszélhetitek nyugodtan, kiabálás nélkül.


Ezt 3 gyerekes anyukaként írtam neked. Nem a gyerekeim döntenek bizonyos felelősségteljes kérdésekben..., de ha heves reakcióval fogalmaznak meg egy ellenvéleményt, azon el szoktam gondolkodni, miért láthatják így az adott helyzetet.

Az én anyukám semennyire sem tolerált semmilyen ellenvéleményt, és bár én lettem volna olyan bátor kimondani neki dolgokat, mint most te tetted! Mára már megszokta volna, hogy nem egy bábu vagyok, hanem érző emberi lény, akinek van véleménye.


Úgyhogy: semmi baj, természetes dolog (kellene hogy legyen) egy családban az ellenvèlemèny. Szépen kell megfogalmazni, nem bàntón, nem vádaskodva. Ha mégsem fogadja el a nézetedet, az se gáz (de legalább meghallgatott), elvégre ő felel értetek, sok mindent biztosan jobban átlát már az életben mint egy kiskorú. De lehet róla beszélgetni.

2020. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!