Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az,hogy pár szülő...

Miért van az,hogy pár szülő nem foglalkozik a mentális betegségekkel?

Figyelt kérdés
Most úgy értem,hogy szerintem egy szülőnek kötelessége lenne,hogy amíg még gyereke kiskorú figyelje,hogy vannak-e tünetei különböző mentális betegségekre,mivel a gyerek nem fog előállítani,hogy szerinte neki ez meg az van.

2020. aug. 31. 11:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

A mentális betegségeket, mint előttem is írták, nem nagyon szokta még meg a társadalom. Ezek újkeletű bajok, ráadásul van is mit szégyellni rajtuk a régi beidegződések miatt.

De más is van itt, ami miatt a mentális problémák nem "rendes" betegségek. Azt, hogy valaki hány, nem bír ráállni a lábára vagy szédül, könnyen észreveszi a laikus is és tudja, hogy valami nem jó. A mentális problémák diagnózisa sokkal nehezebb, gyakran azt sem veszi észre a kívülálló, hogy baj van. Ezen sokszor maguk a pszichológusok sem segítenek: élhetsz te akármilyen mintaszerű, kiegyensúlyozott, boldog életet, ha nekiállnak elemezni, úgyis találnak valami kötődési zavart vagy bármi mást, ami lehet, hogy létezik, de az égvilágon semmi gondot nem okoz. A lényeg, hogy pszichológiai szempontból egészséges ember nem létezik, akkor sem, ha ő maga úgy érzi. Ezzel nagyszerűen meg tudnak ágyazni annak, hogy látszólag kuruzslás az egész.

A másik probléma az, hogy a lelki bajok is beléptek a divatbetegségek közé. Vannak ugyanis olyan bajok, amelyek ma már kötelezőek egyes társadalmi csoportok számára. Egy tisztességes, betagozódott harmincas értelmiséginek a kertvárosi családi ház, a saját autó és a gyerek mellé ma már kötelező felmutatni valamilyen ételallergiát vagy emésztési zavart, ami miatt speciális diétát kell folytatnia és ebédidőben a munkahelyen véres kardként hordhatja körbe a mindenmentes ebédjét, mutatva, hogy ő mennyivel tudatosabb mindenki másnál. A tizenévesek és a 40-50-es korosztály körében meg a mentális betegség az új divat: ha már az orvos is elzavarja őket, hogy nincs semmi bajuk, akkor addig keresgélnek mindenféle fejtágító internetes fórumokon, míg találnak valamit, aminek a leírása illik rájuk és onnantól szinte büszkék rá, hogy nekik ilyen bajuk is van.

Na, így nem könnyű a helyén kezelni a mentális betegségeket.

2020. szept. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A sógoromék fia dadog. Még kicsinek jeleztem is nekik, és leordítottak, hogy ne szóljak bele, majd kinövi. Elsősként az osztályfőnöke megkérte a szülőket, hogy járassák a gyereket logopédushoz. A logopédus tovább küldte a gyereket az iskolapszichológushoz. Mint kiderült, a gyerek le se van szva otthon, sose volt vele korának megfelelően foglalkozva, és ez az "elnyomás" miatt alakult ki benne egy gát, ami a beszédjében nyilvánul meg elsősorban. Persze a szülők sértésnek vették, átiratták a gyereket máshova. Most ötödikes, szörnyen dadog, már alig érteni, olvashatatlan az írása. És mivel már a gyerek is érzi, hogy más, ciki neki és ettől egyre befordultabb. Sajnálom szegény gyereket. A szülei büszkeségből nem fogadták el a segítséget, inkább nézik ahogy a gyerekük szenved, sír otthon mert csúfolják.
2020. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!