Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a gyerekeim...

Mit tegyek, ha a gyerekeim semmibe vesznek és semmibe se néznek?

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves lányom és egy 12 éves fiam, mindkettő tervezett gyerek volt, de már hosszú ideje azon gondolkozom, hogy jobb lett volna, ha nem vállalom őket, már évek óta nem lelem bennük semmi örömöm, csak bánatot tudnak nekem okozni.

Tudom, kamaszodnak, de hogy ennyire? Nem szólnak hozzám, durváskodnak velem, szégyellnek engem, minden bajuk van, ha meg kell ölelniük engem, és ez nagyon bánt és stresszelek miatta. Ha bemegyek a szobájukba, már jönnek, és rámkiabálnak, hogy: ,,Mi van már?'' Ha megkérem őket, hogy öleljenek meg vagy pusziljanak meg, akkor olyan mélaundorral teszik, hogy az leírhatatlan, és mellé még a lány odamondja, hogy halljam: ,,Jaj már!'' Nekem is volt egy olyan időszakom, amikor szégyelltem a szüleimmel menni valahova is, de nem mutattam ki semennyire, ők meg nagyon kimutatják. Múltkor is megkérdeztem a fiamat, hogy nem megyünk-e el sétálni az xy felé, erre mondta, hogy nincs kedve. (Direkt mondtam xy-t, mert az nem egy forgalmas utca) Ezzel nem is lett volna semmi baj, ha nincs kedve, hát akkor nincs. De 5 perc múlva (nem túlzok, tényleg 5 perc múlva) megkérdezte, nem mehetne el a barátaival valahová. Hát komolyan mondom, szégyen vagy nem szégyen, miután elment, én sírva fakadtam. Olyan korban vannak, amiben valamilyen szinten normális, hogy ciki anyuval menni, de hogy ennyire?

Az apjukat nem szégyellik, a lányom még focizni is le szokott menni a sportpályára vele, pedig ő tipikusan az a hétvégi apuka.

Már nem egyszer és nem kétszer volt az, hogy leültettem őket, beszélgetni, de nem mondtak nekem semmit.

Úgy érzem, megbuktam, mint anya. Tudom, nem normális dolog ezzel jönni, de én szültem őket, én szoptattam őket, én ápoltam őket, amikor betegek voltak, én neveltem őket, én rohantam értük munka után az iskolához, én ültem munka után órákon keresztül a könyv felett és segítettem a házifeladatukban amikor szükség volt rá. Erre fel az apjuk az isten, aki sose csinált semmit, és letud mindent annyival, hogy hétvégén elmegy velük focizni.


2020. júl. 12. 11:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%

"azon gondolkozom, hogy jobb lett volna, ha nem vállalom őket" Ilyen szarságon nem gondolkozz! Megérzik, létezésüket árulod el! Árt a tudatodnak, lelkednek és csak begyogyózol az ilyesmin. Örülj, hogy léteznek, hogy egészségesek, és növekednek, felnőtté váláshoz közelednek. Van olyan gyermek aki beteg születik - és 30-40-50 évesen is olyan szinten van, mint egy csecsemő. És őt is elfogadja, szereti az anyja.


És az apjukkal a kapcsolatot meg ne mérgezd - jó az úgy, ahogy van. Hozzád meg kamaszkor után visszatalálnak, ha nem hülyülsz el addig teljesen. Akkor is visszatalálnak, csak te nem veszed észre. Sok múlik ám a tudat működésén!

*

"Tizennégy éves koromban apám annyira ostoba volt, hogy alig bírtam ki a társaságában. Mire huszonegy éves lettem, csodálkozva láttam, mennyit fejlődött hét év alatt." ( Mark Twain )

2020. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

7


Ez a fajta ideges, kényszeres, zsarolós szülői reagálás vezet oda, hogy a gyerek 18 évesen úgy pattan meg, hogy vissza se néz. Nem ajánlom az ilyen szülői viselkedést azoknak, akik szeretnének hosszú távon jó kapcsolatot tartani a gyerekeikkel.

2020. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%

"azon gondolkozom, hogy jobb lett volna, ha nem vállalom őket"

Igen,megbuktál mint anya,ha már ezen gondolkozol.

2020. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

Bravo,igazi felnőtt viselkedés ez. Nem mellesleg ezzel csak elüldözni lehet a két gyereket.

2020. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
33%
Vicc hogy itt egyesek azt mondják, a kölykök hisztériája normális.Apuci meg tipikusan az, aki havert játszik apa helyett, persze hogy ő a "jófej".. Sajnálom hogy ilyen családod van.
2020. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
25%
nos, igen, utolsó..úgy tűnik, itt apuci nem akarja felvállalni a családfő szerepet.
2020. júl. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

"Vicc hogy itt egyesek azt mondják, a kölykök hisztériája normális."

Az a vicc,hogy egyesek azt mondják,hogy a kamaszodás egy hisztéria.

2020. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem kamaszodás....
2020. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
35%

15-ösnek igaza van, szerintem szomorú, hogy ezen az oldalon az esetek többségében a szülőt hibáztatja a többség, holott sose fekete-fehér egyik történet se.


Itt is a leírás alapján a gyerekek durvák az anyjukkal, és egyáltalán nem tisztelik, holott megkapnak minden figyelmet és törődést. A kamaszkor nem jogosít fel arra, hogy a gyerek tiszteletlen legyen a szülője felé.

2020. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%

"Ez nem kamaszodás...."

Te agytröszt,mondd meg légyszíves hogy akkor ez mi,ha nem kamaszodás.

2020. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!