Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bekerüljön a novellák a...

Bekerüljön a novellák a kollégiumi "kiadványba", ha a szüleim is láthatják?

Figyelt kérdés

Szóval középiskolás vagyok, kollégista. Idén a koliba az egyik lelkes nevelőtanár kiadványt akart csinálni a novelláimból (persze csak intézményen belül és a koli honlapján), csak ugye közbejött ez a vírus helyzet, egy ideig nem igazán dolgoztunk a szerkesztésen. De az elmúlt hetekben folytattuk az előkészületeket, valószínűleg hónap végéig ez így fog menni egyébként. És hát oldalszámilag nem jön ki eddig és muszáj lenne még egy novella tőlem, viszont már csak egy olyanom van, ami kész, terjedelemben megfelelő lenne és szerintem egész jó ráadásul. Viszont egy baj van ezzel, hogy félig-meddig a régi problémáimról szól, viszonylag szimbolikusabban, de azért érződik rajta, hogy egy kissé személyes. És hát ha valaki jobban tudja, hogy mi volt velem akkor annak feltűnik, hogy az ott nem teljesen fikció. Egy rövidebb fejezetben van benne említés a 10-15 éves korom közötti családon belüli problémáról(apám alkoholista életmódja), bár eléggé át van alakítva a helyzet, attól tartok a szüleimnek tuti feltűnne és hatalmas sértődés lenne belőle. Pláne anyám részéről. Emlékszem, az első kollégiumi évben említettem, hogy mindenkinek beszélnie kellett a pszichológussal a koliban ilyen nem kötelező, de jó ha megyünk jelleggel és ő ezen felháborodott, hogy mi az, hogy én is voltam. Anyám az a típus, hogy szerinte felháborító, ha nekem vannak problémáim, vagy csak úgy tűnik, mintha lennének gondjaim, mert akkor róla mit gondolnak. Nekünk már volt ilyen jellegű vitánk, például amikor szintén ebben a bizonyos első évben alkotói pályázaton díjazott lettem két nem túl pozitív novellámmal, amik egyébként az első irasaim voltak. (Már a 12 éves korom körüli próbálkozásokon kívül) És akkor bár fiktív történetek voltak, az volt az eredménye, hogy anyám elmondott minden bolondnak, mások előtt meg büszke volt az eredményekre...

Tehát én azt a bizonyos kritikus novellámat hagynám, hogy kiadványba kerüljön, viszont az a baj, hogy a szüleim tudnak erről a projektről és ha szeptemberben nyomtatva lesz, vagy szünet közben kikerül a koli honlapjára akkor el akarják olvasni. Most beadhatnám, hogy mégsem lesz belőle semmi, de nem lenne értelme, mert akkor tuti mondaná a legelső szülői értekezleten a kollégiumi csoportvezetőm. Szóval csak anyám a visszatartó erő. Viszont, ha ez az írásom nem kerül be akkor nekem alkotnom kéne egy másikat, lehetőleg a hónap végéig és nekem semmi ötletem nincs az igazat megvallva.

Szóval szerintetek mit csináljak? Adjam le ezt a bizonyos novellámat, vagy írjak inkább egy újat, amihez még semmi megvalósítható ötletem sincs?



2020. jún. 17. 20:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb az ilyesmiből a rokonokat kihagyni. Nálunk szülői értekezleten nem adták ki ilyen szinten a diákokat a szülőknek, pedig ott is működött iskolalap.
2020. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%
Kezdj el anyádról leválni érzelmileg, nem valami rokonszenves, hogy kettesben tipor rajtad, társaságban meg dicsekszik. Nagyon ártalmas lehet rád nézve hosszú távon is.
2020. jún. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én anélkül írtam a suli újságnak, hogy a szüleim tudták volna. Ha nem hozod fel, akkor szerintem soha nem is ér el hozzájuk az információ :)
2020. jún. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyenek voltak otthon. Sosem lehetett problémám, vagy ha lehetett is, hét lakat alatt kellett őrizni, mert jaj ha kiderül akkor mit fognak gondolni róluk. Akár mély depresszióba is lehettem volna, csak nehogy valaki megsejtse, mert akkor oda a tökéletes család hírneve. (Persze amúgy sem gondolta róluk senki, hogy tökéletesek, csak ők szerették volna ezt hinni😃)

Szard le, add le a novelládat nyugodtan.

2020. jún. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!