Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miket lehet megcsinálni egy 8...

Miket lehet megcsinálni egy 8 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 15:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Lelehet pontozni, utána meg csodálkozni ha tizenévesen megtagadja a gyerek a házimunkát, mert ha eddig nem kellett akkor ezután se lesz "cseléd" . Nálunk bevett szokás volt együtt csinálni a takarítást, mindent, példamutatással neveltek a szüleink- senki se húzta ki magát a házimunkából, hogy örökké a másik csinálja, mindig rendben tartotta mindenki a maga szobáját. De nem is volt olyan hogy egy nagy ló tizennégy éves nem tud mosni, vagy fogalma sincs róla hogy kell főzni.
2020. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem 8 evesem van.

Haziallatat rendben tartja, szobajat ő takaritja ( igaz neha nem art, ha en megcsinalom...a szonyege ugyanis nehezen porszivozhato, de en akkor porszivizok ha nem latja kulonben besertodik, hogy akkor o "nem jol csinalta?" :-)).

Minden reggel es este beagyaz.

Tud teregetni es megszaradt ruhat osszehajtogatni, sajatjat el is teszi. (Ezekre altalaban kerem, sokszor egyutt csinaljuk.)

Takaritaskor masban is segit pl. felmos x helyisegben.


Fozes: nagykessel, kiskessel darabol, krumplipucoloval tud hamozni, tud sajtot reszelni. Szoktam kerni segitsen, de sokszor magatol kerdezi johet e segiteni. Meg szoktam mutatni mit es hogyan vagjon es hogy nagyon figyeljen meg ne vagja magat vagy uborka/sajtreszelesnel az ujjait ne reszelje le. Egyszer megvagta magat, de en jobban megijedtem, mint o. Inkabb csak az zavarta ne szidjam le. Mondtam semmi gond csak mindig szoljon ne titkolja.

Szoktam hagyni, hogy kevergesse az etelt, hagymat dinszteljen, rantottahoz tojast tor es suti is. Igen mindezt felugyelettel. De hagyom es tanitom. Egyedul a forro olajban kisuteshez nem engedem oda. Vagyis odajohet rapillanthat, de ott megmondtam ezt nagyon ovatosan kell, veszelyes, nem lehet szeleburdi modon ott ugrandozni. Tudja ha megis megegeti valami, akkor mit kell tenni.

Szemetet is le tudja vinni, segit bevasarolni (cipekedni, bevasarlolistat megirni).


Ezeket tudja es szokta is csinalni. Kotelezo a reggeli beagyazas, es az esti ki, a fesulkodes, fogmosas, szoba takaritas es rendrakas estenkent es a haziallat. Minden mas inkabb jossz segiteni? Es 98%ban jon.

2020. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Te semmit se csinálj senkivel se. Foglalkozz önismerettel és pszcihológiával.
2020. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
utolsó ezt kinnek írtad ?
2020. jún. 1. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!