Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől lesz egy család, család?

Mitől lesz egy család, család?

Figyelt kérdés
Kezdeném is ott hogy nem érzem azt hogy a mi családunk boldog lenne. A szülők veszekednek, sokszor egymáshoz sem szólnak. Bár ennek a mozgató rugója az hogy az apuka rengeteget morog. Hol a pénz miatt mert azt hiszi hogy nincs, pedig ritka mikor kölcsön kell kérni. Ha nincs itthon olyan dolog ami fogára való lenne akkor az a baj (pl:csoki), ha meg van akkor az a baj mert megint szarságokra van költve a pénz. Anyuka állandóan kint robotol a konyhában reggeltől-estig. A nagy fiú nem beszél semmiről, semmi nő ügy, semmit a suliról, kollégiumról. Egésznap a telefont nyomkodja és a haverokkal beszél, ilyenkor elvonul mert úgy érzi hogy bármit csinál rossz. Amit részben meg is értek. Akárhányszor elmondtunk bármit a szülőknek, a rosszatt hamarabb meghallottak belőle mint bármi mást. Most a járványnak köszönhetően 2 hónapja itthon vagyunk. Apuka nem tud menni dolgozni, anyuka gyesen van a kisfiúval, nagysrác meg nem tud menni iskolába ahogy a nagylány sem, mellesleg vizsgazott is, lassan kezében a mérlegképes könyvelő szakma (itt éppen rólam van szó). Szóval a lényeg az hogy úgy érzem semmi pozitív kedv nincsen itthon, őszinteség es bizalom hiány van. Ezen hogyan lehetne változtatni? Nyilván nem csak rajtam múlik, viszont szeretnek egy békés, jo hangulatu kornyezetben élni. Hogyan vezethetnem ra oket a pozitiv eletmodra? Valaszokat elore is köszönöm, es tovabbi szép napot mindenkinek 🙂

#változtatás #szeretet #szülő-gyermek kapcsolat #Jó család #Negativ hangulatból, pozitiv hangulat #Tippek a jó család működéséhez
2020. máj. 30. 15:35
 1/7 Savlekotő ***** válasza:
53%
Sehogy,le válsz,dolgozol költözöl és fel építed a saját életed,ők nem fognak megváltozni. Ezt hívom albérlő családnak. Idegenek egy háztartásban való lakása,ma hemzseg ez a tipus mert szülők is csak a játszmáikkal foglalkoznak és észbe kapnak hogy ó gyerekünk is van amikor az már 20 éves és lelépne..
2020. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Amit leírtál egy átlag család, 20 év házasság után.

Mondjuk a GYES részt én személy szerint nem értem, hogy 2 gyerek mellett és abból az egyik 20-on felüli "gyerek" - mert neked a mérlegképessel 24 év felettinek kell lenned - egy morgós pasastól, egy robotoló nőnek miért kellett egy csecsemő, ... de nem vagyunk egyformák.

A kérdés, hogy mindezek mellett mennyire szeretitek egymást és ha valaki bajban van, mennyire tudtok egy emberként mellette állni?

A többi csupán kellemetlen, de nem számít!

2020. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a szülői házban ugyanez volt. Nem tudsz mit tenni, az alap gond általában az, hogy a szülőknek egymással van problémájuk, ez vetül ki a család életére.
2020. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Te egyedül kevés vagy ehhez. Gondolom anyukádnak elég feladata van a kicsivel és a háztartással. Ennyi embernek azért már jelentős a kiadása is, tehát elhiszem, hogy gond lehet az anyagiak, főleg ha anyuka GYES-en és a két nagyobb gyerek sem dolgozik még, apukádnak meg nincs munkája. Frusztráló lehet, hogy mindig jusson mindenre és mindenkire.

Beszélgetni, meghallgatni kellene egymást, de erre általában a családban senkinek soha nincs türelme, mert munka, háztartás, pénzkeresés, tanulás, haverok, hobbi...., szóval mindenki megy az orra és a vágyai után.

2020. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Házasság és CSOK.

Ettől már állam szemében család vagy.

2020. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos nagyon gyakori, amit leírsz. Az oka szerintem elsősorban az önismeret és pszichológiai alapismeretek hiánya. Akkor se könnyű, ha az ember tisztában van vele, mi az az emberi játszma, de mivel ilyesmiről a közoktatásban nincs szó, a legtöbb embernek fogalma sincs az egészről. Rosszul érzi magát, és mivel a valódi okot nem ismeri fel, mindenki másban keresi a saját rossz érzései okát. Ezt nagyon jól példázza apukád. Ami nem az ő egyéni hibája, valószínűleg soha senki nem javasolta neki, hogy menjen el egy önismereti kurzusra (most meg már nehéz lenne a régi szokásaiból kimozdítani).


A szüleiden ne akarj változtatni. Amire esélyed van, de szintén nem lesz könnyű: a saját leendő családod jobbá tenni, meg esetleg a tesóidnak is segíteni az ő családjukban. A legtutibb az lenne, ha egy-két-három alkalommal el tudnál menni pszichológushoz, és vele megbeszélni ezt - mert egészen biztos ott van benned a családi élet lenyomata. Kérd meg, hogy ajánljon könyveket is, amit érdemes a témában elolvasnod. Ha erre nincs keret, akkor iratkozz be a könyvtárba, a könyvtárosok fognak tudni ilyen könyveket ajánlani (önismereti és az emberi játszmákról szóló).

2020. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Attól, ha a családtagok szépen beszélnek egymással. Pont az ellentéte, mint ami nálatok van. Apukádnak mondd meg, hogy most úgyis karantén van, vásároljon be ő, robotoljon a konyhában ő, majd meglátjuk be tudja-e jobban osztani a pénzt. Intézze ő a pénzügyeket, bevásárlást, akkor nem moroghat ha nincs csoki. Vagy épp van.
2020. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!