Szülőként mit javasolnátok a gyereketeknek ebben az esetben (tanulás, munka)?
"mindig a legjobbra törekedett, bármi is volt az"
Nyilván elfogultsággal, hiszen a 2. egyetem se megy neki.
Lehet újat mondok még a kérdezőnek is, de az emberek azért dolgoznak, mert muszáj.
Bizonyára a lány el van halmozva pénzzel/támogatással, ha ő ezt nem veszi észre.
Lehetséges, hogy van bennem némi elfogultság, de azért látom, hogy igenis komolyan szokta venni a feladatait és tényleg arra törekszik, hogy kihozza belőlük a tőle telhetőt. Az egyetem is jól megy neki, ebben a félévben is 4,8 lett az átlaga, ami szerintem teljesen jó.
Egyébként nem is kényeztettük el soha. Mindig mindent megadtunk neki, amire szüksége volt és támogattuk, de szerintem ez természetes és egyáltalán nem vittük túlzásba.
Nyilván az zavart meg, hogy az első 2 mondatban múltidőben beszélsz a szorgalmáról.
Ha ilyen jó tanuló, miért írtál ki kérdést?
Számomra is pont ez jelentette a problémát fiatal fejjel, hogy azt se tudtam mit szeretnék kezdeni magammal, mert csak az jött, hogy a mindent megváltó tanulás majd hirtelen megvilágítja a nekem kijelölt utat, amiben kimagasló tehetségemnek hála szárnyaló karriert futok be egy csodálatos cégnél.
Na ezt így konkrétan büntetném annyira káros felfogás. A magyar oktatás döntő többsége botrányos, magoltatásra épülő, lexikális faxkodás, a későbbi munkaerőpiacon elvárt dolgokhoz maximum szegről végről kötődik. Viszont ha nem végzel egyetemet, vagy piacképes szakmát, azt gondolják egy iszákos tróger fogyatékos vagy, tehát muszáj, holott később már semmi jelentősége.
Én példát mutatnék a gyereknek, erre van egy csomó nyílt nap vagy lehetőség. Miből áll egy átlag multi. Miből áll egy állami szerv, egy gyár, egy cnc forgácsoló vagy egy fodrász átlagos napja. Ha akar elmehet vidékre és fóliasátorozhat is vagy tarthat állatokat. Vannak lehetőségek, legjobb tudásomhoz híven megmutatnék belőle egy csomót. Ha nem érdekli semmi, megfordítanám a kérdést, számít hogy érdekelje? Ha csak pénzt akar keresni, jó sok pénzt, keressen egy olyan piacképes végzettséget, amivel pályakezdőként is boldogul, pl programozó, mérnök. A legtöbb ember szerintem nem is akar dolgozni, csak muszáj pénzt keresnie. Azért a képességei alapján le lehet redukálni a lehetőségeket 3-4 opcióra, azt körbe járni vele, hogy itt és itt ilyesmire számíthatsz, aztán hagyni, hogy válasszon.
A munkaerőpiacra kilépve még úgyis arcba vág péklapáttal a valóság, tehát célszerű addig lerángatni a valóságba, hogy a tehetség önmagában nem sokat számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!