Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekkoromban sokszor láttam...

Gyerekkoromban sokszor láttam apukámat, hogy hazajön a munkából és az előszobában elkezdi verni, ütni magát, miközben azt mondogatja hogy "Szerencsítlen". Lehet ezért nem lett nekem sem önbizalmam?

Figyelt kérdés

A szüleim sosem tudták kimutatni az érzelmeiket, sosem mondták hogy szeretnek, sosem igazán mutatták ki, szerintem ők sem szeretik saját magukat sem (és persze egymást sem) és ez nagyon rám is átragadt. Lehetséges hogy az embert nagyon befolyásolja az, amit az élete első 20 évében lát otthon?


Ezek a dolgok mostanában tudatosulnak bennem. Hogyan tudnám helyrehozni magam?


2020. máj. 2. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Igen, lehetséges, sőt egészen biztos így van.

Viszont az jó, hogy felismerted ezt, mert akkor jöhet az önismeret. Felismerheted, mi az, ami "csak" látott minta, és mi az, ami valójában te vagy.

Lehet, hogy igazából nagyon is értékes vagy, csak nem így láttad magad eddig. Hajrá :)

2020. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt egy jó pszicológussal, másrészt az életviteleddel.

A testartás például meglepően erősen képes befojásolni az önbizalmat, mert kihat egyes hormonok termelésére.


És nézz körbe mire lehetsz büszke és ragadd meg azokat.

2020. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez is árt, meg az életed is.


Ha csicska vagy a melóhelyeden, az leépít rendesen.

2020. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Ez csak azt jelenti, hogy ő nem volt elégedett magával. Mi köze a te önbizalmadhoz? És igen, befolyásol, de mivel nem csak a négy fal között él az ember, mások is hatnak rá.
2020. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!