Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18-25 év közötti fiatalok,...

18-25 év közötti fiatalok, ti, hogy küzdtök meg azzal, ha anyagilag még a szüleitektől függtök?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

A szüleim mindig mondják, hogy számukra az a legalapabb dolog, hogy az alapképzés elvégzéséig mindent ők finanszíroznak nekem, hogy ne menjek diákmelózni hanem csak tanuljak stb... De mindig bűntudatom van miatta. Jelentkeztem több helyre is, de a vírushelyzet miatt nem hívnak be sehova, utána remélhetőleg lesz már munkám.

Édesanyám úgy próbálta ezt megmagyarázni nekem, hogy ők arra költik a saját pénzüket amire akarják, és ha történetesen rám akarják költeni, akkor az az ő döntésük, és abban biztos lehetek, hogy szólnának, ha ez kicsit is probléma jelentene. Te is próbálj így hozzáállni. Könnyű mondani mondjuk, én is elég gyakran érzem rosszul magam miatta

2020. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Én másfél évig dolgoztam egy raktárban. Nem dolgoztam magam halálra, átlag heti kétszer jártam be. Ebből összesen kb. 800 ezer jött össze... Persze más forrásból is szereztem pénzt, de ez az, amiért igazán megdolgoztam. Az utóbbi három félévben tanulmányi ösztöndíjat is kaptam.


Több, mint egy éve nem dolgoztam, részben az egyetem, részben magánéleti problémák miatt hagytam abba a diákmunkázást...


Jelenleg a (két éve) keresett pénzem nagyon jól jön, a hobbimra tudok valamennyit költeni, a számítógépemet kell majd kicsit toldozni-foldozni, és ha a #maraggyotthon miatt kirúgják édesanyámat, akkor kb. fél milliót tudok felajánlani, ami egy alacsonyabb életszínvonalon, de három-négy havi megélhetést is jelenthet.


19F

2020. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Én ezt sosem éreztem problémának, amivel meg kellene küzdenem. Ehhez viszont nyilván az is hozzátartozik, hogy a szüleim is így állnak hozzá a kérdéshez. Mindig támogatták, hogy tanuljak és azt szerették volna, hogy nekem minél könnyebb és minél jobb legyen, tudjak az elsődleges feladatomra koncentrálni, ami a tanulás. Így mindig természetes volt számukra, hogy a lehetőségeikhez képest támogatnak a szükséges mértékben, amíg én nem vagyok képes önállóan gondoskodni magamról. Tehát nem vagyunk extrém gazdagok és soha nem is voltunk azok, így pl. nem fognak nekem lakást venni, feleslegesen albérletet bérelni vagy nem fogják finanszírozni, hogy ide-oda mászkáljak puszta szórakozásból stb., de az alap költségeket (pl. kaja, kollégium, utazás költségei, egyetemen felmerülő költségek és hasonlók) ők állják és ezen felül is támogatják, amit arra érdemesnek találnak (pl. nyelvtanfolyam vagy egyéb tanfolyam, részt vehettem külföldi nyári egyetemen, hobbi). Én nem lennék képes fedezni a saját költségeimet, de őszintén, nem érzem ezt szégyennek vagy problémának. Nappali tagozaton tanulok, nem tudok az egyetem mellett dolgozni (minden nap van órám, mind katalógusos, tanulni is kell, vidéken is tanulok és itt azért kevesebb a lehetőség), az ösztöndíjam nem sok mindenre elég (jelenleg 4,7-re kapok 13.000 forintot), szóval ez van. Ünnepekre szoktam kapni pénzt, az ösztöndíjam is ott van és ezekből szoktam költeni, ha valamit éppen szeretnék, de a költségeim nagy részét a szüleim fizetik. Ez nem jelent semmiféle korlátozást a lehetőségeimhez képest, nem érzem magam rosszabbul, kevesebbnek stb., így nem kell vele megküzdenem. A szaktársaim és a barátaim nagy része is ugyanígy él, tehát furcsának sem gondolom a helyzetem sem. Ez van. 21/L
2020. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Öngyilkos hajlamokkal🤗
2020. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Fsms válasza:
hi, Másik (szülői oldalon állok) - nagyon nehezen küzdök meg saját gyerekeimmel. Fontos, h kezdj magaddal valamit.
2020. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 geza tozser ***** válasza:

11/15 Amit irtál az a legkényelmesebb kifogás, de nem muszály a felajánlott segitséget MÉG MINDÉG elfogadni.

Számtalan fiatal KŰZD azért hogy megálljon a saját lábán.

Amikor már teljessen megszoktad azt hogy MÁS gondoskodik rólad.. mikor éred majd el azt hogy csak azt a pénzt tudod ELKŐLTENI AMIT TE SAJÁT MAGAD KERESEL?

2020. ápr. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 geza tozser ***** válasza:

10/16

Hény éves is vagy? Hogyan lehet azt "ltitkolni" hogy mindég és mindenért a szűleid fizetnek és soha sem merűl(t) fel az hogy mi lasz ha MINDEZT NEKED KELL ÁLLNI?

Előfordulhat egy komoly betegség vagy egy munkavesztés amikor az egész segitőkészség nem lessz lehtsges..akkor mit csinálsz? Én sem jártam számtalan esetben az élet napos oldalán, és kötve hiszem hogy te is mindég azon az oldalon fogsz járni..

2020. ápr. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nem is tudom , hogyan merülhet fel ez a függőségi kérdés? Én 67 éves apuka vagyok, 25 éves koráig járt egyetemre a gyermekünk. Soha nem merült fel senki részéről ilyen függőségi kérdés. Tudta az egész család, nehéz helyzetben vagyunk anyagilag.Tettük a dolgunkat. A lányom éjszakánként, kis pusz pénzért szórólapozott, statisztikai kérdező volt, mikor mi jött össze.
2020. ápr. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Aki azt írja, hogy 14-15-16 éves kora óta független a szülőtől, az írjon már le milyen körülmények között él(t)!


Mert nem hiszem, hogy jobb a szülőktől függetlennek lenni, úgy, hogy más családtagon / barát nyakán , házában, ellátásában élni, közben meg diák munkázni.

2020. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 geza tozser ***** válasza:

Nem hiszem hogy nincs alkalom arra hogy dolgozni mehess és akkor nem kell ellene "kűzdened"..

Ha máskor nem..NYÁRON.

Volt egy kirívó példa erre....egy srác az USAba ment a havarjaihoz nyaranta ahol (feketén) gipszkarton lapokt "rakott fel" ami em eg könnyű munka.

Amit keresett az nagyban kisegitette anyagilag hogy befejezze ORVOSI TANULMÁNYAIT BÉCSBEN!

2020. ápr. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!