Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18-25 év közötti fiatalok,...

18-25 év közötti fiatalok, ti, hogy küzdtök meg azzal, ha anyagilag még a szüleitektől függtök?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 19. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Ezen nincs mit "megküzdeni", ha zavar, akkor ne fogadd el, hanem keress magadra annyit, amiböl meg tudsz élni.
2020. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat az kimaradt, hogy 18-25 év közötti, felsőoktatásban, nappali tagozaton tanulók
2020. ápr. 19. 13:54
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Én felsőoktatásban nappalin tanultam, nem könnyű szakon, de találtam így is munkát+a tanulmányi ösztöndíj is kisegített. Így szüleimre csak minimálisan kellett támaszkodnom.
2020. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
15 éves korom óta nem függök a szüleimtől anyagilag.
2020. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
60%
Állandó diákmunkát vállaltam így kiegészítve a lakbért illetve a kajára szüksége pénzt.
2020. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg találhatsz diákmunkát, amivel a passzióidat, egy-egy drágább ruhadarabot, telefont, szórakozást fedezhetsz.

Ha nem csak a levegőt rontod a felsőoktatásban, hanem tisztességgel tanulsz, akkor elvileg azt a szülőnek, ha módjában áll támogatnia kell, (törvény!) így az ahhoz kapcsolódó költségeket sem ők, sem te nem tekinthetitek függésnek.

2020. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Én minden gyerekemnek azt mondtam, az egyetem alatt támogatom, ö meg a lehetö letrövidebb idö alatt maximális eröbedobással és jó teljesítménnyel végezze el azt.

Szerintem értelmesebb, mint mindenképpen "függetlenedni" és közben csak félig-meddig koncentrálni a tanulásra.

2020. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Én is nehéz szakon vagyok. Van ösztöndíjam (4,35-ös átlagra most 6ezer forint, mondjuk ez nevetséges de mindegy), elsőévesként kezdtem gyakornokoskodni, évekig 0forintért, most havonta kapok 10-15 körül. Szülőkkel élek, kb mint gimisként, kaját, telefont, bérletet ők fizetik. A havi kb 15-20 ezer forintból fizetem a telefonom törlesztőjét (5ezer/hó), ebből spórolok tan/szakkönyvekre, jegyzetekre, kozmetikumokra (extraérzékeny bőröm van, sima drogériás termékek nem jók sajnos). Ha marad akkor abból teszek el ruhákra, cipőre bár az elmúlt 1,5 évben ezekre nem tudtam költeni.

Igazából én nagyon örülök, hogy ennyivel is tudnak támogatni, különben vagy diakhitelből kéne élnem és milliós adóssággal nekiidulni az életnek vagy nem is tanulhatnám azt amit szeretek.

2020. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
16 eves korom ota dolgozok, nehez volt iskola mellett de nem lehetetlen, persze nem sokat dolgoztam de annyi pont eleg volt hogy az extra kiadasaimat tudjam finanszirozni magamnak.
2020. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Tőlem mindig eltitkolták, hogy valaha majd nem a szüleimtől kellene függenem. 25 éves koromban erről még fogalmam sem volt, annyira jól sikerült az eltitkolás. Régebben is éreztem, hogy valami nem oké, nem érzem jól magam, de még a gondolatom is el volt nyomva, hogy valaha önállósodjak.
2020. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!